„Šokančios rankos“ – sename dvare Pereiti į pagrindinį turinį

„Šokančios rankos“ – sename dvare

2025-04-10 23:00

Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos salėje nuaidėjo aštuntasis, jau tradicija tapęs, tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis „Šokančios rankos“. Tai – renginys, kuriame jaunieji menininkai demonstruoja savo meistriškumą ir kūrybiškumą.

Festivalis: šiais metais teatralizuotame trijų dalių koncerte dalyvavo net 86 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos.
Festivalis: šiais metais teatralizuotame trijų dalių koncerte dalyvavo net 86 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos. / A. Gižo nuotr.

Šiais metais teatralizuotame trijų dalių koncerte dalyvavo net 86 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos, virtualiai prisijungė pianistai iš Švedijos ir JAV.

„Šioje šventėje vaikai yra įtraukiami į teatrą, jie tampa ne tik atlikėjais, bet ir artistais. Tai yra unikalus mūsų Lietuvos pianistų renginys, nes kiekvienas vaikas su išskirtine teatrine apranga išreiškia kūrinį, kurį atlieka“, – atviravo viena renginio organizatorių, E. Balsio menų gimnazijos fortepijono mokytoja Rasa Riepšienė.

Festivalis „Šokančios rankos“ – išties unikalus savo teatrališkumu, tai tarsi teatras koncerte ir koncertas teatre.

Šis renginys kasmet tampa tikra scenine švente, kur vedėjos, pasižyminčios aukštu profesionalumo lygiu ir nepaprasta charizma, užburia žiūrovus savo energija.

Trijų dalių teatralizuotame koncerte – „Vandens šokiai“, „Ugnies šokiai“ ir „Keliaujantys šokiai“ – skambėjo šokių muzika.

Nuo 2021 metų festivalis tapo dar labiau prieinamas platesnei auditorijai, nes visi pasirodymai yra filmuojami ir įkeliami į „YouTube“ platformą, taip suteikiant galimybę visiems susipažinti su šiuo įspūdingu renginiu ir jį peržiūrėti bet kuriuo metu.

Festivalio metu senasis Gedminų dvaras, kuriame veikia E. Balsio menų gimnazija, atgimė visomis spalvomis – scenoje pasirodė dalyviai, pasipuošę skirtingų epochų kostiumais, kurie įsijautė į savo vaidmenį ir išreiškė muziką ne tik garsais, bet emocijomis.

Pertraukos metu dalyviai ir svečiai pakviesti į „dvaro kafiją“, kur buvo galima pasivaišinti saldumynais, arbata ir pasijausti lyg tikrame dvare.

„Viską organizuoti sekėsi puikiai, komanda yra išskirtinė, pas mus tą dieną senas dvaras atgyja, pavirsta į tikrą dvarą, kur nebėra mokinių, mokytojų, o – grafai, kunigaikštienės, jaunosios grafaitės, džentelmenai“, – pasakojo organizatorė R. Riepšienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų