Šįmet „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonija vyks kovo 27 d. Valstybiniame jaunimo teatre.
Kūrėjai bus apdovanoti už savo darbus, sukurtus 2025-aisiais.
Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija kandidatus rinko iš 105 scenos meno kūrinių.
Tarp nominantų – 11 Klaipėdoje kūrusių menininkų, aktorių, režisierių.
Laura Kutkaitė nominuota už spektaklio „Milena“ režisūrą.
Už nepagrindinį moters vaidmenį spektaklyje „Mažasis Ejolfas“ nominuota Ieva Pakštytė, o už nepagrindinį vyro vaidmenį spektaklyje „Mane vadina Kalendorium“ nominuotas Darius Meškauskas.
Liucija Kvašytė nominuota už spektaklio „Milena“ kostiumų dizainą, o Sandra Straukaitė – už spektaklių „Kantas. Kambarys, kuriame negalvojama“, „Onos“, „Panama labai graži“.
Už technologijų dizainą nominuotas Eitvydas Doškus – už spektaklio „Milena“ videografiją, o Dainius Urbonis – už šiame spektaklyje sukurtą šviesų dizainą.
Gytis Šimelionis – už Panelės Agatos Trančbul vaidmenį miuzikle „Matilda“ solisto kategorijoje.
Tarp kandidatų kategorijoje „Spektaklis vaikams ir jaunimui“ – Daria Verovka, Sandra Straukaitė, Sigita Šimkūnaitė ir Silvija Miliūnaitė už šokio spektaklį vaikams „Panama labai graži“.
Lėlių ir objektų teatro spektaklio nominacijoje – Tinas Grabnaras už miniatiūrų spektaklį „Transportas: Prisisekite saugos diržus!“ ir Monika Mikalauskaitė-Baužienė už vaidmenį lėlių spektaklyje suaugusiesiems „Aš visada šalia“.
(be temos)