Taškuotame Klaipėdos lėlių teatro sezone – svečiai, premjeros ir tradicijos

 • Teksto dydis:

Šį savaitgalį tarptautinės lėlininkų grupės „23:50“ iš Šarlevilio (Prancūzija) spektaklį jaunimui ir suaugusiesiems žiūrovams rodysiantis Klaipėdos lėlių teatras visą naująjį sezoną kvies keliauti nuo vieno kūrybinio taško iki kito: per klaipėdiečių lėlininkų premjeras ir publikos pamėgtus spektaklius, edukacinius renginius mažiesiems bei parodas.

Klaipėdos lėlių teatro komanda naująjį sezoną pasitinka filosofiniais pamąstymais apie tašką. Tašką, kuriuo prasideda kiekvienas kūrinys. Tašką, kurį kartais norisi padėti, kad pradėtum iš naujo ieškoti išeities taško. Ir retsykiais kylantį nenumaldomą norą viską užtaškuoti… „Gyvenime sieki keliauti kaskart iki aukštesnio taško. O Klaipėdos lėlių teatre – naujas virsmo taškas, už kurio – dar daugybė taškų! Juos norime sujungti, kaip vaikiškame žaidime, o rezultatu pasidžiaugti su teatro mėgėjais. Koks jis bus, pamatysime – leiskimės į kelionę!“ – ragina teatro lėlės ir žmonės.

Pradžia – su spektakliu apie meilę

Rugsėjo 7 ir 8 d. 17 val. ir 19 val. tarptautinė lėlininkų trupė „23:50“ pristato vizualiai bei emociškai išskirtinį spektaklį jaunimui ir suaugusiesiems „1 for 2“ pagal Samuelio Beketo pjesę „Komedija“ (režisierė Vera Rozanova).

Trupės nariai susipažino lėlių teatro mekoje Šarlevilyje (Prancūzija). Šarlevilio tarptautinis lėlių teatrų festivalis bei Šarlevilio-Mezjer aukštoji nacionalinė lėlių teatro meno mokykla yra žinoma visame pasaulyje ir sutraukia talentingus kūrėjus iš įvairiausių kraštų. Šitaip susitiko skirtingos  profesionalios teatrinės patirties turintys kūrėjai: Jūratė Trimakaitė iš Lietuvos, Vera Rozanova iš Rusijos, Lucas Prieux‘as iš Prancūzijos ir Thais Trulio iš Brazilijos, susibūrę į nepriklausomą trupę.

Savo pirmam bendram darbui, spektakliui „1 for 2“, trupė pasirinko absurdo literatūros klasiko Samuelio Beketo pjesę „Komedija“, kurios pavadinimas angliškai skamba kaip „Play“. Veikėjų sąrašas įtaigus savo trumpumu: M1, M2, V – pirma moteris, antra moteris, vyras. Sena kaip pasaulis romantinių santykių struktūra – trikampis. Meilė – rimta ar juokinga? „Komedija“, kaip sufleruoja pavadinimas, yra spektaklis ne tik apie santykius, bet ir apie scenos meną. Lėlių teatro galimybės daugiasluoksniam S. Beketo kūriniui suteikia papildomą dimensiją. Scenoje santykius narplioja lėlė ir aktorius žmogus.

Spektaklis vienu metu bus rodomas išskirtinai mažai, vos 20 žmonių, auditorijai. Bilieto kaina – 20 Lt, studentams ir moksleiviams – 10 Lt. Bilietai parduodami Klaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4) II-V 13.00–17.00 val. bei 1 val. prieš spektaklį. Bilietų rezervacija vykdoma tel. (8-46) 239932.

Premjeros šeimai

Nuo rugsėjo 14 d. Klaipėdos lėlių teatras žiūrovų tradiciškai lauks kiekvieną savaitgalį, šeštadienį bei sekmadienį, 12 val. Žiūrovai laukiami publikos simpatijas pelniusiuose spektakliuose bei kviečiami įvertinti premjeras, kurias rengia teatro kolektyvas.

Rugsėjo 14 ir 15 d., 12 val. režisierė Karolina Jurkštaitė kviečia į premjerą „Arbatėlė“. Taip, taip, viskas prasideda nuo arbatos gėrimo, kaip H. K. Anderseno pasakoje apie šeivamedžio močiutę. Tai – atspirtis netikėčiausių įvykių virtinei, kuri laukia K. Jurkštaitės sukurtoje istorijoje. „Ji – apie tai, kiek daug įvairių dalykų turime savyje ir kaip įdomu juos atrasti“, – sakė režisierė, šiame spektaklyje įgyvendinanti seniai puoselėtą idėją pasitelkti neįprastus aktorius – oro balionus. Spektaklyje vaidina Erika Mažulienė ir Justina Jukonytė, kompozitorė – Aušra Vaštakaitė, dailininkė – Viktorija Dambrauskaitė.

Dar viena šio sezono premjera laukia lapkritį. Režisierė Gintarė Radvilavičiūtė repetuoja spektaklį pagal lietuvių liaudies pasaką – įkvėptą šešėlio galimybių. „Radau labai gražią mintį, kad šešėlis gali daugiau negu šviesa. Iš tiesų – jis patenka už uždarų spintos durų, į sugniaužtą kumštį, į užčiauptą burną ir apskritai į žmogaus vidų“, –  kalbėjo šiuo metu į kūrybinį procesą pasinėrusi režisierė, vaidinime šešėlius išleisianti į sceną.

Kviečia Karakumų asilėlio mokyklėlė ir paroda

Savo ruožtu mažųjų klaipėdiečių draugas Karakumų asilėlis paskelbė registraciją į savo vardo mokyklėlę – jau pamėgtą ir aktyvia lankomą! Čia laukiami ikimokyklinio amžiaus vaikai nuo vienerių metukų drauge su tėveliais. Mokyklėlės tikslas – supažindinti mažiausiuosius su lėlių teatru, mokyti reikšti mintis, nebijoti išreikšti save ir pažinti kitus. Registracija vykdoma tel. (8-46) 239932 bei elektroniniu paštu klaipedosleles@gmail.com iki rugsėjo 27 d. Karakumų asilėlio mokyklėlės mokslo metai prasidės spalio 8 d. 

Klaipėdos lėlių teatre nuo rugsėjo 7 d. svečiuosis iliustratorės, animacijos kūrėjos, įvairių edukacinių projektų vadovės Rasos Joni darbai. Jos iliustruotos bei maketuotos knygos nesyk buvo pripažintos gražiausiomis knygomis vaikams, iliustracijos eksponuotos daugelyje parodų Lietuvoje ir užsienyje. Kūrybinga jauna menininkė parodoje pristatys savo knygų „Žvaigždėtasis Arkliukas ir Meškiukas Panda“, „Mano draugas Paukštelis“, Romo Sadausko knygos „Kaip tapti karaliumi“ iliustracijas bei darbus, papuošusius Pietų Korėjoje išleistas knygas mažiesiems. Paroda veiks rugsėjo-lapkričio mėnesiais.

RUGSĖJO MĖN. REPERTUARAS

7 d. 17 val. ir 19 val. JAUNIMUI ir SUAUGUSIESIEMS! Spektaklis „1 for 2“ pagal Samuelio Beketo pjesę „Komedija“ (rež. Vera Rozanova).

8 d. 17 val. ir 19 val. JAUNIMUI ir SUAUGUSIESIEMS! Spektaklis „1 for 2“ pagal Samuelio Beketo pjesę „Komedija“ (rež. Vera Rozanova).


14 d. 12 val. PREMJERA! spektaklis „Arbatėlė“ (rež. Karolina Jurkštaitė).

15 d. 12 val. PREMJERA! spektaklis „Arbatėlė“ (rež. Karolina Jurkštaitė).


21 d. 12 val. svečiuose šeimos teatras „Lino lėlės“, spektaklis šeimai „Vilkas ir ožiukai“ (rež. Linas Zubė).

22 d. 12 val. spektaklis kūdikiams „Labas, mažyli“ (rež. Karolina Jurkštaitė).


28 d. 12 val. PREMJERA! spektaklis „Arbatėlė“ (rež. Karolina Jurkštaitė).

29 d. 12 val. PREMJERA! spektaklis „Arbatėlė“ (rež. Karolina Jurkštaitė).

SPALIO MĖN. REPERTUARAS

5 d. 12 val. PREMJERA! spektaklis „Arbatėlė“ (rež. Karolina Jurkštaitė).

6 d. 12 val. spektaklis kūdikiams „Labas, mažyli“ (rež. Karolina Jurkštaitė).


12 d. 12 val. spektaklis visai šeimai „Raudonkepuraitė“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė).

13 d. 12 val. lėlių vaidinimas visai šeimai „Vištytė ir gaidelis“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė).


19 d. 12 val. lėlių vaidinimas patiems mažiausiems „APAPA“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė).

20 d. 12 val. spektaklis visai šeimai „Raudonkepuraitė“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė).


26 d. 12 val. lėlių vaidinimas „Stebuklingas Pelenės laikas“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė).

27 d. 12 val. lėlių vaidinimas patiems mažiausiems „APAPA“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė).


Bilietai parduodami Klaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4)
II-V 13:00 – 17:00 val. ir 1 val. prieš spektaklius.
Rezervacija telefonu 8 46 239932.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių