Uostamiesčio Parodų rūmuose – M. Kavaliausko fotoalbumo pristatymas ir ekskursija po parodą

  • Teksto dydis:

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) spalio 9 d. 14 val. vyks kauniečio fotografo Mindaugo Kavaliausko fotografijų albumo „Lietuva. Pasisveikinimo vaizdai“ pristatymas. Renginį moderuos Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas. Po renginio, 15 val., vyks ekskursija su autoriumi po KKKC Parodų rūmų antrajame aukšte veikiančią M.Kavaliausko fotografijų parodą „A taškas“.

Ar kada nors pagalvojote, ką iš tiesų reiškia apkeliauti savo šalį tarsi iki mėnulio ir atgal? Fotografijų albumas „Lietuva. Pasisveikinimo vaizdai“ – kaip tik apie tokią tolimą kelionę. Lietuvos tolimųjų maršrutų autobusų vairuotojo anūkas fotografas M.Kavaliauskas nuo 2012 iki 2021 m. keliavo Lietuvos keliais į 103 šalies miestus, siekdamas dokumentuoti miestų riboženklius ir kitas jų pristatymo skulptūrines kompozicijas, ratuotam pakeleiviui matomas kelkraščiuose.

„Lietuva. Pasisveikinimo vaizdai“ yra beveik 200 fotografijų albumas apie Lietuvą, kurią matome, tačiau kurioje niekada nesustojame. Į knygą įveda Ričardo Šileikos tekstas, o ją užbaigia fotografijų autoriaus tekstas, kuriame susipina asmeniniai liudijimai apie Lietuvos suvokimą, kelkraščio fotografijos tradiciją, fotografijų serijos sukūrimo iššūkius ir nuotykius, savęs atradimą kelionėje gimtosios šalies keliais.

M. Kavaliausko fotoalbumo „Lietuva. Pasisveikinimo vaizdai“ viršelis. Asmeninio archyvo nuotr.

M.Kavaliauskas (gim. 1974) yra lietuvių fotografas, kuratorius ir kultūros vadybininkas, gyvenantis Kaune. Nuo 1993 m. Lietuvos fotografų asociacijos narys. 1989–1992 m. mokėsi Kauno fotomeno mokykloje. Kauno Vytauto Didžiojo universitete įgijo meno istorijos bakalauro (1996) ir magistro (2000) laipsnius. 1997–1998 m. mokėsi Nacionalinėje fotografijos mokykloje Arlyje Prancūzijoje, 1998 m. – ENSB-A Paryžiuje. 2000–2001 m. mokslo metus praleido Lozanos universitete Šveicarijoje, tuo pačiu metu stažavosi „Musée de l’Elysée“.

Susidomėjimas dokumentine fotografija M.Kavaliauską paskatino kurti pirmąjį didelės apimties kūrinį „Kražių portretas“ (2001–2003), kuris buvo eksponuotas Europoje ir už jos ribų. Pradėjęs organizuoti festivalį KAUNAS PHOTO (2004), fotografas asmeninei kūrybai nebeturėjo laiko. Tačiau, dažnai skraidydamas į parodas, festivalius ir portfolio peržiūras Europoje ir už jos ribų, atrado, kad fotoaparatu galima pavaizduoti žmogaus santykį su aviacija oro uostuose, lėktuvuose. Taip gimė projekto „travel’AIR“ idėja. Šias fotografijas vėliau publikavo „The New York Times“ (JAV), „Die Zeit“ (Vokietija), „IlPost“ (Italija) ir daugelis kitų naujienų ir fotografijos portalų, leidinių. „travel'AIR“ serijos fotografijos buvo eksponuotos Lietuvoje, Belgijoje, Naujojoje Zelandijoje, Ukrainoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje. 2013 m. buvo išleista knyga „travel’AIR“ apie keliautojus lėktuvu. 2022 m. pabaigoje planuojama „A-SPOT“ dalies knyga.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių