Užgavėnės Klaipėdoje: šurmuliuos perdirbimo vajus

 • Teksto dydis:

Klaipėdos etnokultūros centras sekmadienį kviečia į Atgimimo aikštę, kur vyks Užgavėnės. Šių metų šventės tema – perdirbimo vajus. Nuo 12 val. Danės gatvėje veiks „Užgavėnių turgelis“, 14 val. prasidės „Perdirbtų idėjų mugė“, kuri baigsis Morės ir visokio blogio perdirbimu į pelenus.

Laikmečio atspindys

Užgavėnės suburia ir pavasario išsiilgusius, ir šaltojo sezono mėgėjus, mat ši šventė – žiemos virsmas į pavasarį, žiemos palydos, triukšmingas pavasario žadinimas.

Klaipėdos etnokultūros centras, kasmet rengdamas Užgavėnių šventę, siekia, kad ji taptų šio laikmečio atspindžiu. Be tradicinių kaukių, linksmybių, būtinų šventės atributų, joje visuomet atsiranda vietos šiandienos aktualijoms, dalyviai įtraukiami į pramoginius žaidimus, įvedama naujų personažų.

Pastaruoju metu įvairiose medijose dominuoja informacija apie klimato kaitą, aplinkos užterštumą, atliekų tvarkymo pažeidimus ir kitas negeroves. Tad ir Klaipėdos Užgavėnių šventėje šiemet bus plėtojamos taršos, rūšiavimo, perdirbimo temos.

Akimirkos iš 2019 metų Užgavėnių šventės

Utilizuos visą blogį

Atgimimo aikštėje įsikurs „Perdirbtų idėjų mugė“, kurioje dalyvaus „Kreivanosių ir kreivadančių išrūšiuotojai“, „Ligų perdirbėjai“, „Tvarios gerovės kūrėjai“, „Kuršių marių vandens laborantai“, „Tylos perdirbėjai“, „Rūšinio veido formuotojai“, „Ekologinių idėjų implantatoriai“, „Popatliekų perdirbėjai“, „Perdirbinių spekuliantai“, veiks „Prakaito išspaudų takas“, „Taromatas“, bus galima išbandyti blynų perdirbimą kramtant, pasikeisti seną automobilį į mažiau taršų, atsikratyti visų nuodėmių ir blogybių.

Dalyviai bus įtraukti į Užgavėnių žaidimą „Perdirbimo vajus“. Aplankius visus numeriais pažymėtus punktus ir užpildžius dalyvio kortelę, bus galima laimėti vertingus prizus.

Žiemos varyti šiemet neteks, nes ji taip ir nepasirodė, tačiau susikaupusios viso miesto blogybės, pabodę kvapai ir kitos negerovės tikrai bus pašalintos. 16 val. prasidės Morės ir viso susikaupusio blogio utilizavimas. Esant blogoms oro sąlygoms, programa gali nežymiai keistis.

Laukiami su kaukėmis

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami atvykti su Užgavėnių kaukėmis ir įsilieti į siautulingos šventės veiksmus kartu su velniais, raganomis, giltinėmis, arkliais, ožiais, gervėmis, meškomis, užsieniečiais, ubagais, daktarais, vestuvininkais ir kitais personažais.

Po Užgavėnių kaukėmis slėpsis ir šventėje aktyviai dalyvausiantys folkloro ansambliai – „Kamana“ iš Pagėgių, Klaipėdos „Kuršių ainiai“, „Alka“, taip pat kaukių drožėjai Adolfas Andriejus Viluckis, Raimundas Puškorius, Viktoras Raibužis, Arvydas Jarmalis ir kiti.

Užgavėnių šventės rengėjas – Klaipėdos etnokultūros centras, globėjas – Klaipėdos miesto savivaldybė, informacinis rėmėjas – dienraštis „Klaipėda“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Marija

Marija portretas
Buvo ta ziema nepanikuokit:) o jeigu ji buvo siltesne nei iprasta, tai tik Valio!!! Nesuprantu tu verkslenanciu del ziemos, salciu, israudusiu veidu, saltu butu ir varvanciu nosiu sezono. Dar 10 laipsniu siltesnes ziemos galetu aisku buti! O uzgavenes vistiek galim paminet.

lol, nū

lol, nū portretas
Kurią žiemą jūs čia vysite lauk? Ačiū, jau pernai, kai išvijote, tai šiemet ji net nebuvo ir užsukusi į Klaipėdą. :)

KKKK

KKKK portretas
KuKlusKlan.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių