Vasara su knyga: skaitymo iššūkis klaipėdiečiams

 • Teksto dydis:

Spalvotoji vasara ir nuotykingas „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkis – jau čia. Šiemet jis skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“. Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas – viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. O jei to nepatyrė, tiesiog būtina priimti skaitymo iššūkį. Juolab kad šįkart akcija sulaukė svaraus rėmėjų pastiprinimo – bus įteikta 14 pagrindinių prizų, bet be prizo neliks nė vienas, įveikęs skaitymo užduotis.

Kaip gaivus desertas

„Vasara su knyga“ – jau šeštą kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su Kultūros ministerija rengiama skaitymo akcija, vykstanti nuo birželio iki rugpjūčio 31-osios. Kasmet ji sulaukia vis gausesnės dalyvių auditorijos. Pernai iššūkį priėmė net 20 553 skaitytojai, buvo perskaitytos 93 035 knygos. Ši akcija yra viena iš nacionalinės Skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano priemonių.

Akcijos šūkis šįkart kviečia atrasti, kad knyga, kaip ir desertas, suteikia saldumo, naujų spalvų, atgaivina mintis ir veda į nuotykį, kaip skelbia šių metų „Vasaros su knyga“ koordinatorė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Kad skaitymas būtų skaniausias šios vasaros desertas, iššūkio dalyviams linki ir rašytojas Tomas Dirgėla, šių metų skaitymo šventės ambasadorius.

Rašytojas tvirtino, kad kiekvienas, perskaitęs bent vieną knygą, garantuotai gauna gerą dozę fantazijos ir papildo savo žodyną, o vaikus jis kviečia įsitikinti, kad skaityti galima ir dėl malonumo. „Kai buvau moksleivis, ilgai vasara ir knyga man atrodė visiškai nesuderinami dalykai – juk atostogos, kaip čia dabar skaitysi! Bet sykį supratau, kad skaitymas teikia didžiulį malonumą ir skaityti galima dėl jo, ne tik dėl paraginimo iš šono. Taip knyga man tapo nepamainomu vasaros atostogų desertu, be pamėgtų ledų ir braškių“, – sakė T.Dirgėla.

Skaityti gali visi

Priimti skaitymo iššūkį kviečiama visus – jaunimą, moksleivius, šeimas su vaikais, dirbančiuosius ir senjorus, užsienyje gyvenančius lietuvius, ypač – kiekvieną, turintį knygų skaitymą sunkinančią negalią. Šįkart skaitymo akcijoje sukurta nauja rubrika „Skaitymas man iššūkis“, kur dalyvauti kviečiami regos sutrikimų, disleksiją, autizmo spektro sutrikimų ar judėjimo negalią turintys skaitytojai. Akciją palaiko virtuali biblioteka ELVIS. Ši informacinė sistema dėl ligos ar negalios negalintiems skaityti ir turintiems tai patvirtinantį dokumentą žmonėms suteikia prieigą prie įvairių garsinių knygų.

„Pasiteiravome Lietuvos higienos instituto, kiek Lietuvoje yra žmonių, negalinčių skaityti

įprasto spausdinto teksto, – sakė Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Inga Davidonienė. – Atsakymas pribloškė: 450 tūkstančių. Taip pat žinome, kad prie šio skaičiaus prisideda disleksiją turintys žmonės, kuriems taip pat sunku skaityti įprastą tekstą. Europos šalyse disleksiją turinčių asmenų priskaičiuojama 10–20 proc. Daugiau nei pusė milijono negalinčių skaityti įprastai! Akivaizdu, kad artimiausioje kiekvieno iš mūsų aplinkoje yra žmogus, kuriam sunku skaityti. Gal tėvai ar seneliai, gal vaiko klasės draugai pagelbėtų jiems susikurti skaitymo džiaugsmą, rekomenduodami garsines virtualios bibliotekos ELVIS knygas.“

Užduotys ir prizai

Dalyvauti skaitymo iššūkyje paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų jus kaip iššūkio dalyvį arba registruotis savarankiškai svetainėje.

Norint įveikti skaitymo iššūkį, reikės perskaityti detektyvą, taip pat knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip keturi žodžiai, literatūrine premija apdovanotą knygą, praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą ir tiesiog linksmą knygą.

Pasiryžusieji perskaityti per vasarą bent penkias knygas nurodytomis temomis, drąsiai gali dalyvauti skaitymo iššūkyje. Skaityti gali visi.

Šiemet skaitymo iššūkį remia ir stiprina būrys prizų steigėjų. Net 14 vertingų prizų iššūkį įveikusiems dalyviams įsteigė tarptautinė išmaniųjų technologijų bendrovė. Ji kviečia kiekvieną priimti skaitymo iššūkį ir įrodyti, kad sutaupytas laikas gali būti praleistas įdomiai ir naudingai.

Viso iššūkio „Vasara su knyga“ metu „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose vyks įvairių konkursų, kuriuose taip pat bus galima laimėti prizų.

Akciją organizuoja Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Kultūros ministerija.

Daugiau informacijos apie skaitymo iššūkį, taisykles, registracijos formą ir karščiausios naujienos – https://vasarasuknyga.lt/ ir „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių