Veviržėnų legenda atgimė meninėje instaliacijoje

  • Teksto dydis:

Veiviržėnų miestelis vėl demonstruoja pavydėtiną išmonę. Iš senų durų, molio ir kitų medžiagų bendruomenė sumeistravo miestelio legendą pasakojančią instaliaciją.

Vietinių "sekretu" vadinama instaliacija – projektas, kurio tikslas tęsti kultūrinių objektų kūrimą Veiviržėnuose, atskleisti miestelio savitumą ir išskirtinumą.

Bendradarbiaujant su vietos ir kviestiniais menininkais, Veiviržėnų bendruomene, J.Šaulio gimnazija, seniūnija, Klaipėdos rajono amatų centru, muzikos mokykla buvo sukurtas 12 kvadratinių metrų "sekretas" iš senų durų, molio ir kitų medžiagų.

Instaliacija vaizduoja Veiviržėnų legendą – koplyčios pernešimą per vieną naktį iš miestelio centro į naująsias kapines.

Taip pat nutapytos pavienės durys, skirtos Klaipėdos rajono amatų centrui, muzikos mokyklai, darželiui, bendruomenei.

Ką pasakoja kūrybinėse dirbtuvėse užgimęs projektas? Tai, kaip užsispyrę veiviržėniškiai 1866 m. tempė miestelio koplyčią per brastą.

Koplyčią, statytą 1791 m., stovėjusią miestelio centre, Šv. Jurgio kapinėse, parapijiečiai pernešė per Veiviržo brastą į naująsias kapines.

Dievo namams buvo kilusi grėsmė, katalikų koplyčia galėjo virsti cerkve. Svarbu buvo spėti iškelti kryžių ant bokšto, tuomet Rusijos caro įsakas jau nebegaliojo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žemaitija

Žemaitija portretas
Valio, Veiviržėnams, nuostabus miestelis Vakarų Lietuvoje, puikūs gyventojai, bendruomenė. O Veiviržo upės slėnis kelia didžiulį pasigėrėjimą, kaip sutvarkytas. Tiesiog smagu leisti laiką jame. Kultūros centras šaunus ir bendruomenės pastangomis su menininkais puošiamas miestelis tikrai galima liaupsinti:)
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių