„Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“ kvies sužinoti apie klimato kaitą

 • Teksto dydis:

„Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“ kviečia pajūryje gyvenančius ir poilsiaujančius žmones pasimėgauti ne tik saulės voniomis, bet ir daugiau sužinoti apie klimato kaitą, aplinkosaugą ir biologinę įvairovę.

Europos komisijos atstovybė Lietuvoje jau 12-tą kartą rugpjūtį populiariausiame pajūrio kurorte organizuoja įvairias edukacines ir kūrybines dirbtuves bei kitas veiklas, kurios padeda kurti tvaresnę, švaresnę ir saugesnę aplinką.

Šiemet Palangos gyventojus ir svečius kviečiame leistis į pėsčiųjų žygį su sveikatingumo motyvuotoja Vlada Musvydaite ir „Walk15“. Žygis per Palangą – tai simboliškos šių metų renginio partnerių „Kūrybos kampas 360“ ir Giedriaus Bučo organizuojamo pėsčiųjų žygio aplink Lietuvą „Už švarią Lietuvą“ (https://www.facebook.com/events/1073134673077139/) išlydėtuvės.

Tą dieną centrinėje miesto aikštėje taip pat vyks susitikimas su stiliste Agne Gilyte, kuri papasakos, kaip prikelti drabužius antram gyvenimui ir iš mažai sukurti daug. Virtuvės šefas Gian Liuca Demarco papasakos apie maisto švaistymą bei Italijos ir Lietuvos mitybos suvokimo skirtumus ir atskleis paslaptį, kaip atsakingai pildyti šiukšlių dėžę, mat dažnai iš jos turinio galima pamaitinti net kelias šeimas.

Renginio dalyviai galės ir patys pasigaminti aksesuarų – dėklinių iš plastikinių maišelių, o pavakare socialinės iniciatyvos „CoolŪkis“ įkūrėjos supažindins su tvariu ir ekologišku gyvenimo būdu, patars, kaip pradėti kompostuoti, pristatys kompostavimo bute būdus.

Dienos renginį vainikuos „BOOM“ parko prieigose vyksiantis „drive-in“ gyvo garso koncertas.

Renginys vyks rugpjūčio 15 d. Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/338201777568324/.


Renginio programa:

Centrinė Palangos aikštė:

15–15.15 val. Renginio „Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“ atidarymas.

15.15–15.45 val. Žygio pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“ pristatymas ir išlydėtuvės su sveikatingumo motyvuotoja V. Musvydaite ir žygio organizatoriumi G. Buču.

15.45–18 val. Žygis su „Walk15“ programėle „Žaliuoju kursu per Palangą 2020“.

15–20 val. Atvira šių dienų aplinkosaugos aktualijų paroda fotografijose ir instaliacijose „Vertybių krioklys“ bei „Kūdikio pjūvis“.

16–17 val. „Kada mažiau yra daugiau: n-tasis rūbo gyvenimas“. Stilistės A. Gilytės paskaita apie sąmoningą drabužių vartojimą.

16.30–18 val. Pasigamink stilingus aksesuarus iš plastikinių maišelių su „Replastico2“ komanda.

18–19 val. „Maisto kelionė nuo ūkio iki stalo... Bet ne iki šiukšliadėžės!“. Virtuvės šefo G. L. Demarco paskaita apie maisto tausojimą.

18–19 val. „CoolŪkis“ mokymai apie kompostavimą ir daiginimą miesto sąlygomis.

19–20 val. G. Bučo darnos žygio pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“ pristatymas. Pasakojama apie žygio idėją ir tikslus, miesto gyventojai ir svečiai kviečiami prisijungti ir pakeliauti kartu. Žygio pradžia rugpjūčio 16 dieną Palangoje, trukmė 80 dienų, iš viso bus nukeliauta 1200 km. Prisijunk ir tu! Daugiau informacijos apie žygį: https://www.facebook.com/events/1073134673077139/.

21 val. Nemokamas „drive-in“ koncertas „Kad žemė nesibaigtų“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių