Pereiti į pagrindinį turinį

3D modeliavimo bazėje – besidominčiųjų banga

2016-12-01 15:00
DMN inf.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) surengta 3D modeliavimo bazės Atvirų durų diena sulaukė didelio specialistų bei studentų susidomėjimo. Tikimasi, kad daliai jų šis vizitas taps postūmiu būtent čia įgyvendinti įvairius technologinius projektus, kurti ir eksperimentuoti.

Gruodžio 1-ąją Klaipėdos universiteto (KU) verslo inkubatoriuje įsikūrusioje 3D modeliavimo bazėje šurmulys netilo visą pusdienį. „Aktyvumas džiugina bei liudija apie nemažą pajūryje dirbančių specialistų ir mūsų akademinio jaunimo potencialą. Tam, kad jis skleistųsi, ir skirta ši erdvė bei joje esanti įranga”, – akcentavo KMTP Komunikacijų vadovas Andrius Sutnikas.

Jis pažymėjo, kad studentams 3D modeliavimo bazė atveria galimybes teorines žinias panaudoti praktiškai – įgyvendinant technologinius projektus ar kuriant technologinius verslus. Akademiniam jaunimui sudarytos itin palankios sąlygos naudotis čia esančia brangia „AutoCAD“ ir „SolidWorks“ programine įranga, 3D spausdintuvu, o taip pat metalo apdirbimo įranga, skirta mažos apimties ar inžinerinių prototipų gamybai.

Atvirų durų renginyje apsilankęs Klaipėdos valstybinės kolegijos studentas, KMTP verslo idėjų dirbtuvių „Inolaboratorija“ dalyvis Rolandas Dockevičius patikino, kad vizitas buvo naudingas. „Šiuo metu aktyviai generuoju savo projektą, kurio tolimesnė eiga jau reikalauja konkrečių praktinių sprendimų – todėl ir atėjau apsižvalgyti“, – sakė jaunasis inovatorius.

Tokia 3D bazė, kurioje būtų galima projektuoti, konstruoti ar netgi pagaminti nedideles savo inžinerinio produkto partijas, – pirmoji ir kol kas vienintelė Vakarų Lietuvoje. Čia norinčios dirbti įmonės gali ne tik išsinuomoti joms reikalingą įrangą, bet ir pasinaudoti teikiama inkubavimo paslauga.

Renginyje iš viso apsilankė kelios dešimtys besidominčiųjų čia sudalytomis 3D modeliavimo galimybėmis: atvyko technologinių įmonių atstovų, architektų, apsilankė KU, Klaipėdos technologijų mokymo centro, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos, „Žemynos“ gimnazijos jaunimas.

Svečiams buvo surengta ekskursija ne tik po 3D modeliavimo ir gamybos bazės patalpas, bet ir po kitas KU verslo inkubatoriaus erdves. Lankytojai susipažino su čia dirbančia „Vėjo projektų“ komanda: specialistai pakvietė apžiūrėti įmonės perdirbtą „Škodą“ troleibusą, kuris, pasitelkus inovatyvius sprendimus ir naujausias technologijas, buvo paverstas į šiuolaikinį miesto autobusą su galimybe atsijungti nuo elektros tinklo ir nuvažiuoti iki 120 km atstumą. Taip pat „Vėjo projektai“ pristatė šiuo metu kuriamą visiškai elektrinio miesto autobuso koncepcinį modelį „Dancer“, kuris turėtų išvažiuoti į miesto gatves kitų metų pavasarį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų