768-ąjį gimtadienį Klaipėda šventė mėlynai

 • Teksto dydis:

Saulėtą rugpjūčio 1-osios vakarą mėlynai pasipuošę miestiečiai ir Klaipėdos miesto svečiai rinkosi į uostamiesčio širdimi vadinamą Teatro aikštę. Joje jau ketvirtą kartą vyko tradicija tapusi „Mėlynoji vakarienė“.

Kaip ir kasmet šventės svečiai stebino savo išradingumu rinkdamiesi puošnius apdarus, dekoruodami stalus ir kraudami ant jų vaišes. Paprastai gana santūrūs klaipėdiečiai ruošdamiesi „Mėlynajai vakarienei“ entuziastingai ir kūrybiškai pasiduoda mėlynos spalvos aprangos kodui. Nuo ekstravagantiškų galvos apdangalų, perukų iki puošnių apdarų – aikštėje mirgėjo patys įvairiausi mėlynos spalvos atspalviai.

Mėlynavo ir šventės svečių stalai – mėlyni balionai, vėjo malūnėliai, porceliano indai, gėlių puokštės, įvairios dekoracijos. Išradingiausieji atsinešė net mėlynos spalvos ar atspalvio skanėstų – gėrimų, uogų, desertų. Aikštėje buvo ir keletas žmonių, kurie drauge su miestu šventė savo gimtadienį.

Anot „Mėlynosios vakarienės“ sumanytojos ir rengėjos, Jovitos Navickaitės-Petrikienės, šventės metu visada galima justi kaip Klaipėdos gyventojai myli savo miestą ir didžiuojasi būdami jo dalimi: „Mėlynoji vakarienė“ pagimdė tradiciją švęsti savo kaip klaipėdiečių tapatybę, o rugpjūčio 1 d. minimas miesto gimtadienis – geriausia proga visiems susitikti“.

Džiaugiamės, kad į „Mėlynąją vakarienę“ dalyviai rinkosi sąmoningai – laikėsi rekomenduojamo atstumo. Išlaikėme distanciją tarp svečių grupių, bet buvome kartu.

Atsižvelgiant į saugumo reikalavimus organizatoriai šiais metais beveik perpus sumažino vakarienės svečių skaičių. Pernai į aikštę susirinko beveik pusantro tūkstančio žmonių, šiais metais – apie 700. „Buvo kilusi mintis šiais metais padaryti pertrauką, bet iš žinučių ir skambučių srauto supratome, kad miestiečiai laukia šios šventės, – pasakojo J. Navickaitė-Petrikienė. – Galiausiai sumažinome svečių skaičių, akcentavome saugumo svarbą. Džiaugiamės, kad į „Mėlynąją vakarienę“ dalyviai rinkosi sąmoningai – laikėsi rekomenduojamo atstumo. Išlaikėme distanciją tarp svečių grupių, bet buvome kartu“.

Šiais metais „Mėlynojoje vakarienėje“ koncertavo perkusijos ansamblis „Giunter percussion“, Andrius Gruodis su grupe, miesto gimtadieniui himną sukūręs Gytis Šimelionis, iš sostinės atvykęs mylimą miestą sveikino Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas, solistas Jonas Sakalauskas, drąsiausius tango ritmu šokti išviliojo solistė Beata Ignatavičiūtė, įvairaus žanro muziką laisvai interpretavo styginių kvartetas „Musica Libera“, visus pakilti ir judėti privertė atlikėjas Mantas Jankavičius bei po jo į sceną išėjęs Edgaras Lubys. Prieš prasidedant šventei ir jai baigiantis plokšteles suko DJ Lukas Feser.NAUJAUSI KOMENTARAI

TRAUKŪNAS

TRAUKŪNAS portretas
1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj. REGATOS vietoj. 2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”. Tiems, kas skaito komentarus tinklaraštyje ir jau žino kur Smiltynėje stovi „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”, rekomenduojame nuvykti dar į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį… …

R.S.

R.S. portretas
O ko jūs norite kai miestą valdo toks meras? Nei jis sugeba su kuo susitarti (kaip pav.Matjošaitis), nei jis Vilniuje ką nors ,,išmuša" verto Klaipėdai, nei iš viso, mano nuomone, ko nors nori. Jam svarbiaiusia kaip savo kadensiją atsėdėt, su sudversliais sutart it neišeit už asmeninės skaičiavimai zonos. Jei prie Taraškevičiaus buvo ,,ir našim-ir vašim" tai prie šito tik nykus gyvenimas kur viskas p o h ui.Klaipėda tuštėja, nyksta - meras miega

Kokia mėlyna?!

Kokia mėlyna?! portretas
Man iš visos programos įsiminė tik žvejų protestas ir ministro Mažeikos burokinis snukis kai jį žmonės į kampą prirėmė..:D)
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių