Akiplėšoms uostamiestyje – gėdos ženklas

Dėl vietos po saule savo transporto priemonėms klaipėdiečiai demonstruoja neregėtą išmonę – akiplėšų automobiliai ne tik apmėtomi kiaušiniais ar apkaišomi įvairiausiais rašteliais, įžūliausieji savo mašinas gali rasti apkabinėtas net silkėmis.

Iš ryto – šauksmas rūke

Viename prabangių uostamiesčio rajonų praėjusio penktadienio rytas prasidėjo automobilių signalizacijų kaukimu ir vyriškų balsų riksmais kieme.

Į darbą susiruošę keli klaipėdiečiai įstrigo daugiabučio kieme vien dėl to, kad automobilių aikštelės centre keturi vairuotojai surikiavo savo mašinas be jokios tvarkos.

Skiriamojoje zonoje atsidūrę keli automobiliai buvo palikti be jokio tarpo kitoms mašinoms, tad tvarkingai mašinas pastatę miestiečiai rūkanotą rytą liko stypsoti lauke – negalėjo net pajudėti iš vietos.

"Labai sena problema. Tokiems "asams" norisi padangas nuleisti, vieną dieną taip ir padarysiu, tegul filmuoja ar skundžia. Reikia kreiptis dėl geltonų juostų išdažymo", – pyktį liejo vienas klaipėdiečių, socialiniame tinkle paviešinęs automobilių aikštelės nuotrauką, kurioje ir užfiksuota minėta situacija.

Jausmą, kuris aplanko išvydus ryte savo automobilį lyg užmūrytą svetimų mašinų, žino daugybė miestiečių. Tokiu atveju nepadeda nei pyktis, nei keiksmai.

Policijos pareigūnai kiekvieną dieną kantriai registruoja dešimtis skambučių su pranešimais apie ne vietoje paliktus automobilius.

Viešina pažeidėjus

Šiaurinėje miesto dalyje esančio Dragūnų mikrorajono gyventojai susikūrė socialinio tinklo paskyrą, kurioje dalijasi tiek mielomis, tiek ir blogomis naujienomis.

Atrodytų, kaimynų grupės nariai sugalvojo savotišką gėdos stulpą – paskyroje skelbiamos žinutės ne tik apie tai, kas ir kur paliko pravirą mašinos langą ar neužgesintus žibintus, bet ir viešinami automobiliai (ar jų numeriai), kuriuos vairuotojai akiplėšiškai nudrebia daugiabučio aikštelėje.

Vienas miestiečių pasiūlė kaimynams išeitį – rašyti prašymą, jog aikštelės kelkraščiai ar kitos zonos būtų pažymėtos horizontalia geltona juosta, draudžiančia statyti automobilius.

Į tai sureagavo kito namo gyventojas, patikinęs, jog tai situacijos neišgelbės, nors policijos pareigūnams ir atsiras pagrindas bausti tokius nevėkšlas.

Kas pasakys, kaip sutvarkyti šį reikalą?

"Ir ką daryti, kai ryte randi štai taip sustatytas mašinas? Mėginau domėtis, man buvo paaiškinta – jei automobilis nestovi draudžiamoje vietoje ar zonoje, nėra už ką bausti, nors ir skersai aikštelės numesk mašiną. Kas pasakys, kaip sutvarkyti šį reikalą?" – retoriškai klausė vienas gyventojų, dienraščiui skųsdamasis apie sausakimšas automobilių aikšteles.

Vyras pažymėjo, kad Kelių eismo taisyklėse numatyta, jog sustoti ir stovėti draudžiama ten, kur sustojusi transporto priemonė užstotų kitiems vairuotojams šviesoforo signalus ar kelio ženklus, trukdytų įvažiuoti ar išvažiuoti į stovėjimo aikštelę, stovėjimo vietą, garažą, kiemą. Taip pat nevalia stovėti sankryžoje ir arčiau kaip 5 m atstumu nuo jos, išskyrus tuos atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo vietą nurodantys kelio ženklai.

"Išeitų, jog kviesti policiją būtų pagrindo tik tuo atveju, jei tau konkrečiai kitas automobilis trukdytų įlipti į transporto priemonę arba kitaip kliudytų eismui. Tačiau kyla klausimas, ar būtų baudžiami tie, kurie mašinas surikiuoja eilute daugiabučio aikštelės centre? Šiuo konkrečiu atveju, manyčiau, policija turėtų nubausti, nes kokie trys ar keturi automobiliai negalėjo net iš vietos pajudėti", – svarstė gyventojas.

Ant lango – falo atvaizdas

Tai ne pirmas toks atvejis, kai miestiečiai lieja įsiūtį dėl užstatytų automobilių. Šiais metais vienos klaipėdietės automobilį, kurį ji paliko gretimo namo kieme, kažkas apmėtė kiaušiniais. Moteris nepažeidė jokių taisyklių, tiesiog mašiną pastatė prie svetimo namo, o tai labai nepatiko tiems, kurie čia jautėsi šeimininkais.

Už savivaliavimą ir turto sugadinimą tokiems gyventojams turėtų grėsti atsakomybė.

O štai vieno bjauriai besielgiančio vairuotojo mašiną Dragūnų mikrorajone praėjusį penktadienį kažkas paženklino nepadoriu vaizdeliu.

Kas tyliai naktį užklijavo ant mašinos priekinio stiklo lipduką su falo atvaizdu, neprisipažįsta nė vienas Dragūnų kvartalo gyventojų, bet šiam kaimynui ranką paspaustų kone visi.

Savotiška mikrogrupe tapę Dragūnų gyventojai socialiniame tinkle kikeno, išvydę ne tik pakeltus automobilio valytuvus, o tai reiškia, kad aplinkiniai šios mašinos vairuotojui paliko ženklą, bet ir gyvai aptarinėjo vizualinę kaimynų nuomonės išraišką.

"Prie pirmo namo jau apdovanojimus įteikinėja", – šmaikštavo vienas internautų.

Grės bauda

Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus specialistas Alvydas Savickas nuliūdino šmaikštuolius, perspėdamas, jog už tokius veiksmus gresia atsakomybė.

"Juk tai gali būti turto sugadinimas. Lipduko klijai gali pažeisti automobilio kėbulo dažus. O viešoje vietoje negalima nei nepadorių gestų, nei nepadorių atvaizdų demonstruoti. Jei tai būtų užfiksuota ir nustatytas kaltininkas, būtų baudžiama, nors aš suprantu, kodėl susiklostė tokia situacija", – pasakojo pareigūnas.

A.Savickas tikino, jog vairuotojų ginčai, neretai besibaigiantys viduriniojo piršto pakėlimu vienas kitam po nosimi, gali grėsti atsakomybe už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

123

123 portretas
Pastatykit po kiekvienu ratu iš abiejų pusių po 8 cm ilgio vinį, labai gera priemonė...patamsy gi nesimato.

opapa

opapa portretas
apipilt pr. stikla kad ilgai terliotusi š....

Kiausinis

Kiausinis portretas
Pas mus geltonos linijos labai padėjo, bet jos turi būti oficialios. Policija ir nesibodi atvažiuot garantuotos baudelės pasiimti. O dėl lipduko klijų ar įbrėžimo nejuokinkit svieto. Visų pirma turi įrodyt žąlą virš MGL, kad policija subinę išvis nors kiek pajudintų. Kitas dalykas, turi būti aiškus įkalčiai. Žmonėms rūsius išplėšia, telefonus pavagia ir tai nulis reakcijos. O čia mat dėl klijų lašiuko jie pažeidimą tirs. Čia panašiai kaip straipsniuos "jei ką, pasitarkit su gydytoju". Aha, tik pamėgink pas juos realiai patekti ir apsitarti.
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių