Klaipėdoje ant karštosios kėdės – žinomas rašytojas

Klaipėdos jaunimas susitiko su daugiau nei 40 knygų į lietuvių kalbą išvertusiu vertėju ir žinomu rašytoju Vidu Morkūnu.

Antradienio popietę Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinyje vyko "Aukuro" gimnazijos moksleivių organizuojamas pokalbių ciklo "Jaunimas ant karštosios kėdės sodina..." Renginyje šįsyk dalyvavo V.Morkūnas.

Gimnazistai domėjosi ne tik rašytojo kūryba, bet ir vaikystės prisiminimais.

"Kiek save prisimenu, buvau kraštutinumų mėgėjas", – neslėpė V.Morkūnas.

Kūrėjas pasakojo, kad sovietmečiu, būdamas paauglys, į mokyklą atėjo suplyšusiais džinsais.

Kadangi tuo metu džinsus turėjo nedaugelis, dėl savo aprangos susilaukė nemažai dėmesio, ypač iš tuomečio mokyklos direktoriaus.

Situacija tapo tikra tragikomedija, kai džinsų dalis nuplyšo ir virto trumpais šortais.

Svečias pasakojo, kad iki septintos klasės mokėsi tuomet aukščiausiais pažymiais – penketais.

Tačiau viskas pasikeitė mokyklos pavaduotojai pasiūlius stoti į komjaunimą.

"Aš jai pasakiau, kad nestosiu. Tada per penkias minutes visi mano penketai virto trejetais. Nežinau, ar tai mane paveikė, bet aš daugiau nebegrįžau į tuos penketukininkus. Šiaip mokiausi neblogai, išskyrus matematiką", – prisimena V.Morkūnas.

Keturių knygų autorius niekada nemėgo būti varžomas, tai atsispindi ir jo kūryboje.

Apsakymų knygos "Manekeno gimtadienis" pavadinimas gimė dėl  škotų roko grupės, pasaulyje išgarsėjusios balade "Love Hurts".

V.Morkūnas nuo jaunystės žavėjosi "Nazareth" 1980-ųjų albumo "Malice in Wonderland" viršeliu, kuriame matyti aplink stalą zujančios į tikrus vaikus panašios lėlės.

Svečias savitai apibūdino ir savo kūrybinį procesą, kuriam realią įtaką daro sąžinė.

"Čia yra labai svarbus intuicijos vaidmuo, nes iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tarsi padarei darbą, taškas padėtas, bet kažkas tarsi sako, kad kažkas ne taip, lyg kūrybinė sąžinė neleidžia darbo laikyti pabaigtu ir viešintinu. Tada ieškau, ką dar pataisyti", – atviravo V.Morkūnas.

Diskusijai artėjant į pabaigą, moksleiviai paklausė, ką kūrėjas rekomenduotų skaityti.

Rašytojas teigė, kad žavisi kolegų darbais, ypač mėgsta Danutės Kalinauskaitės "Skersvėjų namus", "Išregistruoti vaiduoklį", beveik visas Vaido Papievio knygas, ypač "Odilę", kunigo Juliaus Sasnausko "Kraujomaišą", "Malonės akrobatiką", Henriko Algio Čigriejaus kūrybą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių