„Atlanto“ vyriausiasis treneris K.Sarsanija negali užmiršti pasibaigusio sezono

Gana trumpas atostogas – vos mėnesį – gavo sidabro medalius iškovoję "Atlanto" futbolininkai. Gruodžio 15 d. vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija žaidėjams papasakos, koks laukia jų tarpsezoninis laikotarpis, keliose stovyklose, kol prasidės naujasis sezonas, teks lieti prakaitą.

Gana trumpas atostogas – vos mėnesį – gavo sidabro medalius iškovoję "Atlanto" futbolininkai. Gruodžio 15 d. vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija žaidėjams papasakos, koks laukia jų tarpsezoninis laikotarpis, keliose stovyklose, kol prasidės naujasis sezonas, teks lieti prakaitą.

Tačiau po 11 metų į sidabrinę aukštumą "Atlantą" nuvedęs specialistas dar kunkuliuoja neseniai pasibaigusių kovų įspūdžiais.

Lietuvoje – viskas gerai

– Klaipėdoje išbuvote beveik metus. Galėjote susidaryti savo nuomonę apie lietuvius, apie mūsų šalį.

– Svarbiausia, kad pas jus yra sąlygos dirbti. Įrengus dirbtinės dangos aikštę, jos tapo pakankamai komfortabilios. Patinka dirbti Lietuvoje. Man sava tai, koks čia verda gyvenimas.

Klaipėdoje, palyginti su Maskva, ramu. Ir žmonės patinka, ir tie, su kuriais tenka dirbti, ir tie, kurie apskritai gyvena Lietuvoje. Ir pats patogiai jaučiausi. Pasitenkinimo jausmą dar labiau sustiprino tai, kad pradėjau suprasti lietuvių kalbą. Gaila, kad dar neišmokau gerai kalbėti lietuviškai, tačiau, tikiuosi, kitąmet tikrai kalbėsiu lietuviškai.

– Ar esate patenkintas darbo rezultatais?

– Jei abstrakčiai vertinčiau futbolo sezoną, be jo pabaigos, – jis buvo puikus. Kai įveikėme Panevėžio "Ekraną" ir užsitikrinome sidabro medalius, galima buvo pasidžiaugti, kad gerai padirbėjome, jog jauna, naujai suburta komanda užėmė tokią aukštą vietą. Tačiau ilgai kankino kartėlis, kad mes patys praradome galimybę kovoti dėl čempionų vardo.

– Tai kam krimtotės? Prieš sezoną deklaravote, kad komandai nekeliate jokių tikslų.

– Kaip galėjau kelti užduotį, kai nežinojau, kokio lygio čempionatas, o ekipa – visai nauja. Pagrindinis sezono tikslas buvo suburti vienuolikę, kuri vėliau galėtų kovoti dėl medalių. Manau, šį planą ne tik įvykdėme, bet, patekę tarp prizininkų, ir viršijome. Džiugina ir tai, kad "Atlante" daug jaunų žaidėjų, kurių laukia graži ateitis.

Susiformavo stiprus branduolys

– Šiais metais "Atlante" susipynė patirtis ir jaunystė.

– Komandos negali sudaryti vien jauni futbolininkai arba vien seniai. Jei ekipoje žais vien vyresni sportininkai, jiems trūks mobilumo, greičio, o kai jaunikliai – jie stokos patirties, meistriškumo. Idealiausia, kai yra trijų kartų žaidėjai: jauni, vidutinio amžiaus ir patyrę. Jaunimas tobulėja tik tada, kai treniruojasi kartu su meistrais, kuriuos gerbia.

– Kas iš "Atlanto" žaidėjų šį sezoną maloniai nustebino?

– Man svarbiausia ir maloniausia, kad komandoje buvo tvirtas aštuonių futbolininkų branduolys: vartininkas Mantas Galdikas, gynėjai Kazimieras Gnedojus, Marius Kazlauskas, Markas Beneta, saugai Andrius Bartkus, Marius Papšys, Donatas Kazlauskas ir puolėjas Evaldas Razulis. Šie vyrai buvo didžiausi pergalės kalviai. Visi jie progresavo – per sezoną jie tapo akivaizdžiai geresniais žaidėjais.

– O kas nudžiugino iš vadinamųjų antrųjų numerių, kuriems teko kovoti dėl vietos pagrindinėje komandoje?

– Išskirčiau Gerardą Žukauską. Jis stabiliai žaidė visą sezoną ir buvo labai naudingas. Gerardas iš pradžių nepateko į vienuoliktuką, tačiau vėliau išsikovojo poziciją jame. Jam buvo sunku įsisprausti, nes saugų grandyje žaidė patyrę A.Bartkus, M.Papšys, Donatas Navikas. Gerai plušėjo ir Gediminas Kruša. Darbas davė vaisių. Paskutinįjį ratą jis tapo pagrindinės ekipos žaidėju. Gediminas sielodavosi, kad nepatekdavo į pagrindą, per treniruotes stengėsi to neparodyti. Patenkintas, kad klubas pakvietė Mindaugą Malinauską. Jis – geras profesionalus vartininkas, puikus žmogus. Jei M.Galdikas sulauks pasiūlymo iš kitos komandos, nesusirūpinsiu – bus kam jį pakeisti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bolelščik

Bolelščik portretas
Konstantin, spasibo vam za takuju chorošuju rabotu.tak deržat.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių