Po beveik pusšimčio metų, kai galutinai buvo sunaikintos istorinės Klaipėdos kapinės ir jų buvusi vieta paversta Skulptūrų parku, vadinamajame Atminties labirinte vis ima rastis paminklų duženų – tarsi priminimas, kokia tai vieta ir kiek žmonių čia atgulę amžinajam poilsiui.
„Mums niekas nepraneša, jei parke kas paguldo kokį seną paminklinį akmenį ar jo duženas. Keista, iš kur žmonės juos traukia, nes kurie parke buvo, per renovaciją visi išrinkti. Čia savotiškas detektyvas su tais akmenimis“, – kalbėjo Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Skulptūrų parkui Sondra Simanaitienė.
Paminkliniai akmenys ir jų fragmentai vis atsiranda Atminties labirinte, kuris po rekonstrukcijos suformuotas Skulptūrų parke.
Teigiama, kad geriausia būtų, jei žmonės, kurie nori pažymėti kažkada čia palaidoto savo artimojo vietą, kreiptųsi į Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyrių.
K. Mickevičiaus nuotr.
„Jei žmonės turi senų paminklinių akmenų duženų ar antkapinių paminklų, nebūtinai iš šių istorinių kapinių, bet ir iš kitų Klaipėdos senųjų kapinių, galėtų netgi ir anonimiškai padėti juos Atminties labirinte, kuriame jau formuojasi šitokių senų akmenų ekspozicija“, – pridūrė Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vadovas Vitalijus Juška.
Požiūris į buvusių istorinių miesto kapinių vietą keičiasi, tačiau, nepaisant visų pastangų, Skulptūrų parkas jau nebebus toks, kokios buvo senosios kapinės.
Parkas daugiau primena muziejų po atviru dangumi nei kapines.
(be temos)