Klaipėdos piliavietės atstatymo darbai bus baigti pirmomis gruodžio dienomis. Kitais metais duris čia atvers Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ekspozicinės erdvės ir naujas modernus konferencijų centras, bus ir kavinė. Tiesa, šiai šeimininkų rasti kol kas nepavyksta.
Kurtinoje – ekspozicija
Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos atstatymo darbai jau finišo tiesiojoje. Juos vykdanti bendrovė „Pamario restauratorius“ jau atlieka paskutiniuosius darbus – daroma vidaus apdaila, formuojami kurtinos pylimo šlaitai, atliekami apželdinimo darbai.
Tikimasi, kad jau iki Kalėdų bus surengtas oficialus šio objekto atidarymas bei perkirpta simbolinė juostelė.
Naujose erdvėse įsikurs Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ekspozicijos, daugiau nei 300 vietų konferencijų centras, veiks kavinė.
Bus ir išmaniųjų technologijų
Muziejaus direktoriaus dr. Jono Genio teigimu, ekspoziciją atstatytose erdvėse planuojama įrengti jau kitąmet.
Ekspozicija, anot direktoriaus, bus skirta Klaipėdai Antrojo Pasaulinio karo metais.
„Ekspozicija ir vadinsis „Muziejus 39-45“. Paslaptingas pavadinimas. Kalbame apie mūšius, apie Klaipėdos karo įvykius, turime viršuždavinį kalbėti apie Klaipėdos tapatumo keitimąsi“, – dėstė J.Genys.
Naujojo ekspozicijoje bus ir išmaniųjų technologijų, kurios talkins suvokiant ekspozicijos esmę.
Kavine nesusidomėjo
Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko teigimu, atstatyta rytinė kurtina taps patrauklia erdve ne tik konferencijoms, bet ir miestiečiams, kurie lankysis muziejuje bei istorine dvasia alsuosiančioje kavinėje.
Tiesa, šios operatorių konkursas vieną kartą jau buvo rengtas, tačiau verslininkų, teikiančių tokias paslaugas, susidomėjimo nesulaukta, todėl kavinės operatoriams keliamos sąlygos bus kiek sušvelnintos ir konkursas netrukus bus skelbiamas iš naujo.
Bendra Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos atstatymo projekto vertė – 4,3 mln. eurų. Dalį lėšų skiria Europos Sąjunga, dalį – Klaipėdos miesto savivaldybė.
Planuoja naujus darbus
Baigiantis rytinės kurtinos atstatymo darbams pradedami dėlioti ir šiaurinės kurtinos atstatymo planai. Nors ir tikėtasi, kad kaip valstybinės reikšmės vertinamam objektui lėšų ir bus gauta būtent iš valstybės, tačiau jau dabar žinoma, kad bent pirmųjų finansinių injekcijų teks ieškoti miesto kišenėje.
„Atiduodant rytinę kurtiną eksploatavimui, mes jau mintimis žvelgiame į šiaurinę kurtiną, laukdami jos, kaip finalinio akcento, darbų pradžios ir pabaigos“, – teigė miesto vadovas.
V.Grubliauskas pabrėžė, kad vizija mieste, kad piliavietė būtų sutvarkyta – svarbesnė bandymas įtikinti atsakingas valstybės institucijas.
Šiaurinės kurtinos darbų pradžiai ateinančių metų uostamiesčio savivaldybės biudžete jau numatoma apie 1,5 mln. eurų. Visas minėtos dalies atstatymas pirminiais skaičiavimais kainuos apie 4,6 mln. eurų.
Tiesa, dar maždaug 1,5 mln. eurų gali prireikti ekspozicijų atstatytoje šiaurinėje kurtinoje įrengimui. Šias lėšas vis dar tikimasi gauti iš kitų įvairių fondų.
Šiaurinės kurtinos atstatymą planuojama baigti 2018-aisiais, tačiau idealus variantas būtų 2017-ieji, kai miestas švęs savo 765-ąjį gimtadienį bei taps Lietuvos kultūros sostine.
Naujausi komentarai