„Banga“ įveikė „LKKA ir Teledemą“

Gargždų "Banga" 4-ojo A lygos turo rungtynėse savo laikinuose namuose Klaipėdoje minimalia persvara 1-0 nugalėjo Kauno "LKKA ir Teledemą", iškovojo pirmuosius taškus šį sezoną bei pakilo iš turnyrinės lentelės dugno, rašo futbolas.lt.

Klaipėdos miesto stadionas, 600 žiūrovų
Teisėjas  - Audrius Žuta
Gargždų "Banga" 1 - 0 Kauno "LKKA ir Teledema"
66' [1 - 0] Mikas Kura

"Banga":  Bražinskas; Vaitkūnas, Bračkus, A.Ivanauskas, Urbaitis; Kura (90+2' Vijeikis), Lipskis, A.Ivanauskas, Cepovas (46' Douglas), Remeza; Staponka (88' Bačanskis)

"LKKA ir Teledema": Gintalas; A.Mockus, K.Vasiliauskas, G.Macevičius (72' Utyra), Bendinskas (83' Zaborskis); Rūškys, Bezykornovas, Valančius, Urbelionis, Mikalauskas (68' Grušauskas); Petkevičius

Mačą aktyviau pradėjo svečiai iš Kauno, kurie pirmasias 15 minučių ir laikė iniciatyvą. Keletą kartų pavojingai galva smūgiavo Darius Urbelionis bei Donatas Bedinskas, tačiau rimtesnės grėsmės "Bangos" vartams sukelta nebuvo.

Jau 16-ą minutę aikštės šeimininkai galėjo išsiveržti į priekį, kuomet po labai grubios gynėjų klaidos vienas prieš vartininką iššoko Aurelijus Staponka, tačiau jis Manto Gintalo pergudrauti nesugebėjo.

Iki pat pirmojo kėlinio pabaigos rimtesnių progų pasižymėti nesukūrė nė viena komanda. Dominavo žaidimas aikštės viduryje, tačiau iniciatyvą vis labiau perėmė "Bangos" ekipos atstovai. Visgi paskutinėmis minutėmis komandos apsikeitė pavojingais epizodais. Jaunius Mikalauskas pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur galva smūgiavo Vladas Petkevičius, tačiau kamuolį nuo vartų linijos išmušė vienas "Bangos" gynėjų.

Paskutinę pirmojo kėlinio minutę Mantas Gudauskas pavojingai smūgiavo iš dešiniojo baudos aikštelės krašto, tačiau patikimai sužaidė kauniečių vartų sargas.

Antrasis kėlinys prasidėjo galingu "Bangos" žaidimu. Labai sėkmingai į komandos žaidimą įsijungė po keitimo pasirodęs Israelis Awenayeri Douglasas, kuris įnešė daugiau gyvumo puolimo grandyje ir po Aurelijaus Staponkos perdavimo turėjo puikią progą pasižymėti. Bet nigeriečio smūgį iš maždaug 10 metrų atmušė vartininkas Mantas Gintalas.

Pirmoje antrojo kėlinio pusėje aikštės šeimininkai varžovų gynybą dažniausiai bandė pralaužti tolimais smūgiais, kurie vis atsimušdavo į "LKKA ir Teledema" gynybą. Visgi 66-ąją rungtynių minutę "Banga" sugebėjo pelnyti pirmąjį šio sezono įvartį.

Po perdavimo iš aikštės gilumos A.Staponka sužaidė gudriai, leido kamuoliui pariedėti kiek toliau, kur prie jo suskubo Mikas Kura ir pasiuntė į vartų tinklą. "Banga" įmušė pirmąjį įvartį A lygoje ir išsiveržė į priekį 1-0.

Po pelnyto įvarčio Gargždų ekipos futbolininkai ir toliau laikė iniciatyvą ir vis bandė įmušti antrąjį kartą, tačiau aiškiai buvo juntamas komandos derinių neužbaigtumas. Dar keletą kartų pavojingai prie varžovų vartų sužaidė M.Kura ir A.Staponka, tačiau nieko rimtesnio išspausti nepavyko.

Po šios pergalės "Banga" iš turnyrinės lentelės apačios pakilo iš karto į penktąją vietą.

Šiame straipsnyje: Gargždų Banga