Klaipėdos gimtadienio proga piliavietėje surengta spaudos konferencija, kuria siekta informuoti miestiečius apie potencialias permainas po to, kai jūros pakrantėje iškils išorinis uostas.
Klaipėdiečiai teigia, jog jie vienijasi, kad padėtų miestui plėtotis darnaus vystymosi keliu.
Klaipėdos bendruomenių asociacija ir visuomeninė organizacija "Klaipėdiečių iniciatyvos už ekologiją ir demokratiją" kartu su kitais projekto partneriais organizuoja konferenciją uosto plėtros mieste tema.
Konferencijos tikslas – išgirsti viešosiose tribūnose, bendruomenės atstovų teigimu, nutylimą kitą nuomonę, diskutuoti apie dviejų bendrųjų planų viename mieste rengimo kolizijas, uosto bendrojo plano viršenybę prieš miesto bendrąjį planą, uosto plėtros mieste galimas pasekmes, įtakas ir pavojus dar didesnei miesto taršai, verslui, bendruomenei ir jos gyvenamajai, socialinei aplinkai bei ilgalaikei miesto raidai.
"Palikdami uosto plėtrą miesto ribose, paliekame užprogramuotą konfliktą, uostas norės įsisavinti naujas teritorijas, miestiečiai norės švarios aplinkos. Kas išloš tą karą, niekas nežino. Būtent todėl ir siekiame dialogo. Mūsų manymu, reikia kalbėti apie strategiją, kaip miestas sugyvens su uostu ateityje. Kalbant apie išorinio uosto vizijas, pirmiausia reikėtų įvertinti Būtingės variantą, o ne Melnragę", – įsitikinęs Girulių bendruomenės atstovas Gintaras Ramašauskas.
Konferencija "Miestas ir uostas: nepaskelbto karo zona" planuojama rugsėjo 14 d. Anot renginio organizatorių, konferencijoje mokslininkai, architektai, urbanistai ir visuomenininkai kalbės argumentų bei faktų kalba.
Naujausi komentarai