Klaipėdiečiai neliko abejingi bioninės rankos laukiančio 20-mečio Martyno Girulio istorijai.
Jūrininkų parama fondui
Po dienraščio „Klaipėda“ straipsnio „Svajonė – bioninė ranka“ (2013 06 01) prie M.Girulio ir jo tėvų pastangų nusprendė prisidėti klaipėdiečių įmonė Jūrininkų treniruočių centras.
„Mus visus sujaudino šio berniuko istorija. Gyventi be rankų yra labai sunku. Todėl suskaudo širdį skaitant straipsnį. Įmonės direktorius Aleksandras Chropenko taip pat norėtų prisidėti prie Martyno svajonės įgyvendinimo, todėl ir nuspręsta paaukoti“, – prisipažino įmonės atstovė Jelena Vorobjova.
Kapitonams, jūrininkams ir laivavedžiams skirtus specializuotus mokymus rengianti įmonė M.Girulio paramos fondui paaukojo 3,5 tūkst. litų.
„Būtų džiugu, kad prie vaikino svajonės įgyvendinimo prisidėtų ir kiti jūrininkai“, – viltimi dalijosi J.Vorobjova.
Auka net – 17,5 tūkst. litų
Kitos aukos vaikinas sulaukė iš Gargždų. Statybos įmonę turintis Pranas Kempė prieš tris savaites paaukojo itin nemažą sumą M.Girulio fondui.
„Vieną rytą sulaukiau mažakalbio vyriškio iš Gargždų skambučio. Tepasakė, kad nori padėti sūnui ir paklausė, kur galėtų pervesti pinigų. Visi buvome labai sujaudinti, kai išvydome, kad gargždiškis paaukojo didžiausią sumą – net 17,5 tūkst. litų. Sunku pasakyti, kaip esame dėkingi“, – prisipažino Martyno mama Danguolė.
Pats P.Kempė tikino, kad nedvejodamas pasiryžo padėti vaikinui.
„Aš pats devintus metus gyvenu su svetimo žmogaus inkstu. Nors turiu tik 20 procentų darbingumo, tačiau turiu dvi įmones ir dirbu kiek tik galiu“, – kalbėjo P.Kempė.
Parama – 30 dėžių
„Ne pirma ir ne paskutinė auka. Po kelis tūkstančius dažnai paaukoju mūsų krašte gyvenančioms šeimoms, kurios kovoja su rimtomis bėdomis“, – prisipažino gargždiškis.
Vyras per Kalėdas pats suruošia 30 dėžių su maisto produktais ir po porą šimtų litų skurstančioms šeimoms.
„Kai žmogus pats kabinasi į gyvenimą ir stengiasi, kaip jam nepadėsi? Kitas skundžiasi gyvenimu, o sugeba tik ranką prie taurelės ištiesti. O šiai šeimai, kuri taip stengiasi, man negaila aukoti“, – tikino gargždiškis.
Medikų išvada – lemtinga
M.Girulio mama Danguolė tikino, kad birželio pradžioje vykusi austrų gydytojų apžiūra suteikė vilties, kad sūnus tikrai turės bioninę ranką.
„Medikai tikrai gerai įvertino situaciją, raumenų persodinimo operacija yra pavykusi. Martynui dabar reikia treniruotis, jam teks išmokti smegenimis valdyti rankos nervus ir raumenis. Viskas priklauso nuo jo pastangų, bet stebuklai vyksta. Po operacijos viskas puikiai sugijo“, – kalbėjo Martyno mama Danguolė.
Austrijos klinikoje šį rudenį planuojama atlikti Martyno rankos amputaciją.
„Reikės užsakyti bioninę ranką ir įnešti rankpinigius už protezą. Laukiame operacijos, kurios metu virš alkūnės sūnui bus įmontuotas svetimkūnis kaulas. Prie jo ir bus tvirtinama bioninė ranka“, – pasakojo mama.
Ar Lietuva prisidės prie vaikino kovos už galimybę turėti bioninę ranką, paaiškės liepą, kai įvyks medikų konsiliumas. Jo išvadas turės svarstyti Sveikatos apsaugos ministerija.
Ministerijos Farmakoekonomikos ir vaistų kainodaros skyriaus specialistas Vidmantas Eigelis aiškino, kad savo jėgomis iki austrų gydytojų prisibrovusį M.Girulį apžiūrės neurochirurgai ir kiti gydytojai.
„Tuomet mėginsime suruošti dokumentus. Medikų išvadoje turėtų būti parašyta, kad Lietuvoje nėra galimybės vaikinui padėti, todėl jis turi būti siunčiamas gydytis į užsienį. Šį siuntimą išduoda speciali komisija“, – aiškino V.Eigelis.
Ministerijos atstovas tvirtino, kad Martynas yra vienas iš daugelio, kuris laukia bioninės rankos protezo.
„Tačiau jis yra vienintelis, kuris pats tiek daug prisidėjo ir investavo į rankos įgijimo procedūrą. Todėl manau, kad reikėtų individualaus teisės akto šiam konkrečiam pacientui“, – kalbėjo V.Eigelis.
Naujausi komentarai