Buto paieškų galvosūkiai

Kova su vėjo malūnais

Teisėsaugininkai tikina, jog dėl tokių atvejų besikreipiančiųjų išties pasitaiko, tačiau tai nėra masinis reiškinys.

"Kai žmogus kreipiasi į agentūrą, pirmiausia reikėtų žiūrėti, ką jam sutartyje pateikia verslininkas. Paprastai tai būna standartinės sutartys, kuriose klientas neturi jokių teisių", – aiškino Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų skyriaus viršininkas Tomas Balčius.

Praktika byloja, jog dažniausiai pagal sutartį agentūros savo įsipareigojimų laikosi, nes sutartys sukurptos taip, kad agentūra dėl nieko neįsipareigoja ir neprisiima atsakomybės.

"Jie sutarties nepažeidžia, nes nieko neįsipareigoja, o tada žmogui tampa sunku kuo nors padėti", – kovą su vėjo malūnais apibendrino pareigūnas.

Siūlo konsultuotis

Geriausia apsisaugojimo priemonė – neskubėti pasirašyti sutarties. Nors iš pirmo žvilgsnio ši ir gali pasirodyti lengvai suprantama, tačiau, jeigu abejojama savo teisine kompetencija, reikėtų pasikonsultuoti ir su teisininkais.

"Aš taip pat galiu už keliasdešimt litų sugalvoti dešimt adresų, pagal kuriuos jūs nieko nerasite", – ironizavo T.Balčius.

Pašnekovas ragino atkreipti dėmesį į tai, ką įsipareigoja nekilnojamojo turto nuomos tarpininkavo paslaugą teikianti agentūra.

"Svarbiausia, kad žmogus pats skaitytų, kas rašoma sutartyje, o ne klausytų, ką jam žada brokeris", – patarė T.Balčius.

Privalo atlyginti nuostolius

Jeigu vis dėlto teko užkibti už greito pelno mėgėjų kabliuko, galima kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą ir reikalauti, kad būtų nustatyta, ar sutartis nepažeidžia vartotojo teisių.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Teisės ir personalo skyriaus vedėja Audronė Kaušylienė informavo, kad tarnyba tokio pobūdžio skundų nėra gavusi.

"Pažymėtina, jog Civilinio kodekso 6.256 straipsnyje nustatyta, kad kiekvienas asmuo privalo tinkamai ir laiku vykdyti savo sutarties prievoles. Asmuo, neįvykdęs ar netinkamai įvykdęs savo sutartinę prievolę, privalo atlyginti kitai sutarties šaliai šios patirtus nuostolius, sumokėti netesybas. Kai sutarties prievolės neįvykdo ar netinkamai ją įvykdo įmonė, tai ji atsako visais atvejais, jei neįrodo, kad prievolės neįvykdė ar netinkamai ją įvykdė dėl nenugalimos jėgos, jeigu įstatymai ar sutartis nenumato ko kita", – patikino A.Kaušylienė.

Komentaras

Remigijus Jakštas
Advokatas

Paprastai sudarant buvo nuomos tarpininkavimo sutartį įmokos nebūna didelės. Jeigu kaina svyruoja apie 100 litų, tai yra per maža suma, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nors formaliai tai lyg ir yra sukčiavimas. Vis dėlto teismų praktikoje pasitaikė tokių bylų. Tačiau jų silpnoji vieta –  paprastai iš keliasdešimties netikrų numerių bent pora būna tikri. Tikėtina, kad dėl šio fakto policija atsisakytų pradėti ikiteisminį tyrimą, tačiau tokį sprendimą galima skųsti. Jeigu žmogus būtų pakankamai užsispyręs bei turėtų užtektinai laiko ir lėšų, tokią bylą laimėti galima. Nesunku įžvelgti sukčiavimo požymių tokiuose veiksmuose pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Baudėjas

Baudėjas portretas
Ką jus nežinote , kad agentūros apgaudinėja klientus. Juos sodinti reikia ir už kai kuria vietą pakabinti. Pinigus paima , o butai išnuomoti. Oi kaip apgaudinėja svoločių kompanija . Agentūra. Ar tai agentūra. Tai apgavikai , pinigų dar skolintojai. Oi naxalai . Bučiau valdžioje jie atsakytų už visus savo nešvarius darbus,

klaipedete

klaipedete portretas
dariket viska oficialiei,mokekit mokiscus-bus viskas ok

Jelena______

Jelena______ portretas
Joo..girdetas mums dalyjkas..nomuojame tik keliom parom pvz..kai agenturai aiskiai pasakei kad nori ilgalakes nhuomos, arba ragelio nekelimas, arba paskui kai skambini skao jau isnuomuotas ir t.t sumokejus 100 Lt..galvoji uz ka tu cia mokejai??daugiau niekada nesinauduosiu ir niekam nepatariu.o buta radom per skelbiu.lt tiesiogiai is sacvininko ir jokiu mokesciu moketi nereikejo
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių