Darganotas šeštadienis – ne kliūtis iškyloms pėsčiomis

Šeštadienį į pažintinę kelionę pėsčiomis klaipėdiečius pakvietė žygeivių klubo „Istorijos sekliai“ entuziastai, taip pat dešimtmetį mininčio Vaikų laisvalaikio klubo aktyvistai.

Žygeivių klubo „Istorijos sekliai“ atstovas Steponas Dabulskis teigė, kad į trečiąjį pažintinį pėsčiųjų žygį „Smiltynės paslaptys“ susirinko beveik 170 klaipėdiečių. Pernai tokiame žygyje dalyvavo apie 60 keliautojų.

Žygio maršrutas tęsiasi maždaug 17 km, kurio metu žygeiviai planavo aplankyti ir išgirsti įdomių pasakojimų apie įvairiausius Smiltynės objektus.

Šeštadienio rytą susitikę Senojoje perkėloje, žygeiviai keltu persikėlę per Kuršių marias ir leidosi nepažintos Smiltynės takais.

„Mes norime parodyti visuomenei, kad Smiltynėje yra daug įdomių ir dar neatrastų dalykų. Ketiname parodyti likusius Antrojo pasaulinio karo laikų įtvirtinimus. Aplankysime buvusio siauruko kelią, kurį visi yra pamiršę, tiesa, bėgių nebėra, bet kelias, kuriuo jis driekėsi, išliko, juo galima eiti, jis gali tapti puikia trasa žygeiviams ir ateityje naudojamas turistiniams tikslams“, – pasakojo S.Dabulskis.

Norime parodyti visuomenei, kad Smiltynėje yra daug įdomių ir dar neatrastų dalykų. Ketiname parodyti likusius Antrojo pasaulinio karo laikų įtvirtinimus.

Anot žygio organizatorių, tokios išvykos rengiamos tam, kad jų metu žmonės kuo daugiau sužinotų apie savo gyvenamąsias teritorijas.

„Aplankėme daug objektų, sustojame, pasakojame, manau, žmonės atlaikys tą maršrutą, tempas nėra labai didelis“, – teigė S.Dabulskis.

Į kitą žygį pėsčiomis Klaipėdoje susiruošė Vaikų laisvalaikio klubo darbuotojai, vaikai ir jų tėvai, apie pusė šimto entuziastų.

„Kadangi kitais metais minėsime mūsų klubo dešimtmetį, tai šio mūsų žygio šūkis „Žingsniai į dešimtmetį!“. Mūsų maršrutas – 14 km. Ėjome nuo Vasaros estrados, pirmasis sustojimas buvo Girulių geležinkelio stotyje, kur viena mama papasakojo apie Girulius. Paskui keliavome į paplūdimį, kur papietavome, buvo ir sportinių-turistinių užduočių. Tada susiruošėme atgal. Tai mūsų pirmas žygis ir mes tuo labai džiaugiamės“, – pasakojo renginio organizatorė Jolanta Baipšienė.

Klaipėdoje oras šiandien buvo darganotas, nors nešalta, retsykiais linojo, tačiau tai neatbaidė entuziastų pasiryžusių aktyviai praleisti savaitgalį gamtoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Simutis

Simutis portretas
Ačiū organizatoriams tikri istorijos entuziastai. Labai įdomus žygis dalyvausiu ir kitais metais būtinai :)

Gediminas

Gediminas portretas
Didelis AČIŪ organizatoriams. Netgi labai naudingas žygis, ypač Klaipėdiečiams susipažinimui su savo krašto istorija
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių