Dėl Atgimimo aikštės – judesys: tikisi susitarti dėl projekto patobulinimo

Iki šių metų pabaigos Klaipėdos savivaldybė tikisi pagaliau susitarti dėl jau kurį laiką stringančio Atgimimo aikštės rekonstrukcijos projekto patobulinimo. Administracijos direktorius Gintaras Neniškis tvirtino, kad Atgimimo aikštės atnaujinimas bus vykdomas.

Turi įsipareigojimų teatrui

Dar prieš kelerius metus vykęs viešas projekto, kurį parengė bendrovė "Cloud architektai", pristatymas žmonėms suteikė vilčių, kad netrukus prasidės ir realūs darbai.

Tačiau reikalai iki šiol nepajudėjo. Iš pradžių paaiškėjo, kad Atgimimo aikštei sutvarkyti, sykiu įrengiant požeminę automobilių aikštelę, kelių milijonų gali ir nepakakti.

Išaugusios išlaidos praėjusios kadencijos Klaipėdos tarybos narius privertė rimtai suabejoti požeminės automobilių aikštelės miesto centre reikalingumu.

Tačiau, pagal bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru, savivaldybė po Atgimimo aikšte įsipareigojo įrengti šiam objektui reikalingas 116 automobilių stovėjimo vietų.

Taip buvo pašalinta esminė kliūtis, dėl kurios vis nebuvo išduodamas leidimas teatro pastato rekonstrukcijai.

"Turime įsipareigojimų Klaipėdos muzikiniam teatrui. Bet kol kas dar esame keblioje situacijoje dėl to Atgimimo aikštės projekto, kurį teko paveldėti. Šiuo metu vyksta rinkos konsultacijos, kaip šitas projektas galėtų būti patobulintas. Gavome tris pasiūlymus, juos aptarėme, pirmadienį dar kartą individualiai bendrausime su pasiūlymų teikėjais", – dėstė G.Neniškis.

Tobulins techninį projektą

Kad požeminė automobilių stovėjimo aikštelė būtina, diskusijų nekyla, bet kokia ji turi būti, paaiškės pakoregavus techninį projektą.

"Ir pirmas, ir antras pasiūlymai turi trūkumų. Požeminė automobilių aikštelė tikrai neefektyviai suprojektuota. O antžeminė aikštės dalis, kaip įrodė autorių teisių priežiūros tarnyba, turi plagiato požymių. Iš tos situacijos turime išeiti kažkaip civilizuotai", – kalbėjo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius.

Anot jo, dar prireiks nemažai diskusijų ir derinimų, bet tikimasi sprendinius atrasti.

Norima susitarti dar iki šių metų pabaigos, tada bus skelbiamas konkursas techniniam projektui, kurį tikimasi turėti kitų metų antroje pusėje.

"Taip, realiai tam turime mažiau nei dešimt darbo dienų, tačiau procedūra jau pajudėjo, todėl laiko – pakankamai. Turime tris konkurso dalyvius, kurie teikia siūlymus, kaip mums iš to mirties taško išjudėti. Pasikonsultavę, pasiderinę kelią atrasime, nors jis tikrai nėra lengvas", – tikisi G.Neniškis.

Įžvelgė įvairių panašumų

Antžeminis Atgimimo aikštės vaizdas turėtų priminti dangaus veidrodį, kuriame atsispindės gamtovaizdis, žmonių atvaizdai, dangaus fonas.

Taip pat aikštėje planuojama įrengti fontanų, išskirtiniu vaizdu grožėtis leisiantį apšvietimą.

Bendra projekto vertė siekia keliolika milijonų eurų.

Tačiau, tik paskelbus projektą, paaiškėjo, kad sumanymas esą labai panašus į Lietuvos nacionalinės premijos laureato, JAV gyvenančio ir kuriančio menininko Žilvino Kempino kūrinius iš serijos "Illuminator".

O klaipėdietis Vincentas Sakas atkreipė dėmesį, kad būsimos Atgimimo aikštės vaizdas esą primins pagrindinę Teherano aikštę Irane.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lopeta

Lopeta portretas
Kas cia per siukslynas?

arne

arne portretas
laikas susitarti su bendruomene jos išklausyti,o ne tik su statybininkais pinigų įsisavintojais,kam dirbate?

tai

tai portretas
Tokia graži , didelė šiukšliadėžė į kurią vėjas sistemingai supūs medžių lapus ir buitines šiukšles. Trisdešimt metų nieko nesugebėjote, tai palikite ramybėje, gal dar po dešimt metų atsiras suvokiančių istorinę šios vietos vertę miestui ir žinos ką su ja daryti.
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių