Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl gyvenamųjų patalpų įrengimo Klaipėdoje – ginčai

2023-08-03 11:30
DMN inf.

Herkaus Manto gatvėje esančio namo gyventojai sukilo prieš pastogės atidalinimą ir jose planuojamą kapitalinį remontą, po kurio čia iškiltų gyvenamosios patalpos. Klaipėdiečiai piktinosi, kad jau kurį laiką nesulaukia konkrečių atsakymų į klausimus.

Svarbu: lietingą antradienį į susirinkimą atvyko namo gyventojų dauguma.
Svarbu: lietingą antradienį į susirinkimą atvyko namo gyventojų dauguma. / Ryčio Laurinavičiaus nuotr.

Bijo nelaimės

Į susirinkimą antradienį atvyko gyventojai, namą administruojančios įmonės „Civinity“ atstovas. Tačiau gyventojus supykdė, kad esą nei pastoges išsipirkusi bendrovė „Friedricho pasažas“, nei valdininkai sutartu laiku taip ir nepasirodė.

„Laikas – 16 valanda – buvo paskirtas ne mūsų iniciatyva. Beje, labai nepatogus, turėjome anksčiau išeiti iš darbo“, – piktinosi Herkaus Manto g. 5 gyventoja.

Pagrindinė šio susitikimo tema, kaip parašyta ant daugiabučio durų kabančiame skelbime, „Dėl negyvenamosios patalpos – neįrengtos pastogės atidalinimo, įrengimo“.

Grasino teismu?

„Friedricho pasažo“ atstovas vaikščiojo po butus ir klausinėjo apie tas pastoges, bet nebuvo aišku, ko konkrečiai jis norėjo. Man paliko projekto plano kopiją, prašė, kad pažymėčiau, kur norėčiau, kad būtų mano pastogės dalis, kadangi gyvenu paskutiniame aukšte, o čia gyvenantieji turi pirmumo teisę. Po dviejų mėnesių jis vėl atėjo, prisistatė tik vardu. Parodžiau jam vietą ir jis paklausė, kodėl aš noriu ne prie lango, o kitoje vietoje“, – viešai vykusiame susirinkime kalbėjo gyventoja.

Moters teigimu, bendrovės atstovas pagrasino neva kreipsis į teismą, nes kai kurie kaimynai ne tik nesikalbėjo, bet ir apskritai neatvėrė durų.

Garbaus amžiaus gyventojai esą išsigando, tad laiptinėse buvo kabinami skelbimai, kad nieko nebijotų ir ant bet kokių dokumentų parašų nedėtų.

Mes norime garantijų.

Šis konfliktas tęsiasi, anot moters, jau maždaug metus. Vienas susitikimas vyko ir šių metų birželį.

„Čia galbūt bus gyvenamosios patalpos. Nors sakėme, kad nėra perdengimų, juk tarp aukštų jie turi būti, o dabar matome tik sudėtas medines lentas, kurios yra būtent virš buto, o buto lubos apsaugotos gipskartoniu ar kažkuo kitu. Šalia esančiame name jau kelis kartus buvo įgriuvę“, – sakė moteris ir klausė, kas įvykus nelaimei turėtų atlyginti žalą ir ar ši našta netektų gyventojams?

„Mes norime garantijų“ – pažymėjo ji.

Parašų lapo neatidavė

„Civinity“ atstovas susirinkimo metu akcentavo, kad pastogių atidalinimas gali vykti ir teisiniu keliu. Jeigu gyventojai nesutiktų su projektu, galėtų bylinėtis, bet turėtų nurodyti aiškią priežastį, kodėl nesutinka.

„Tai būtų įvardinta rekonstrukcija ar kapitalinis remontas. Tam reikalingas statybos leidimas ir daugumos butų savininkų pritarimas projektui. Dabar vyksta individualūs sutikimai. Tolesnė eiga – projekto parengimas ir pritarimas“, – pažymėjo „Civinity“ atstovas.

Jeigu yra 51 proc. pritariančiųjų projektui, esą savivaldybė statybos leidimą išduos.

„Gyventojams iš to nėra jokios naudos“, – pastebėjo viena gyventoja.

Įvyko nedidelis ginčas ir dėl to, ar pasirašyti dėl tądien vykusiame dalyvavimo susirinkime.

„Pirma perskaitysime protokolą, ką jame surašėte, ir jeigu sutiksime su jūsų teiginiais, mes pasirašysime. O ant tuščio lapo mes nesirašysime“, – priešinosi moteris.

„Civinity“ atstovas paaiškino, kad iš pradžių turi būti surenkami gyventojų parašai ir tik po to surašomas protokolas, kurį pasirašys pirmininkas ir sekretorius.

Vis dėlto žmonės pasirašė. Tačiau lapas su 14 gyventojų parašais ir liko pas vieną iš gyventojų. Esą taip bus ramiau.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų