Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl sukurto laužo Smiltynėje – panika

2015-08-06 08:16

Nekaltas laužo dūmelis klaipėdiečiams atsirūgo miškininkų pamokslais. Nors patys miestiečiai laikėsi visų instrukcijų ir apie kepamus šašlykus pranešė girininkijai, bet vis tiek gavo per nagus už tai, kad iš laužo rūko dūmai.

Klaipėdiečiai, susiruošę Smiltynės poilsiavietėje kepti šašlykus, sukėlė paniką ir liko be pietų.
Klaipėdiečiai, susiruošę Smiltynės poilsiavietėje kepti šašlykus, sukėlė paniką ir liko be pietų. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Nekaltas laužo dūmelis klaipėdiečiams atsirūgo miškininkų pamokslais. Nors patys miestiečiai laikėsi visų instrukcijų ir apie kepamus šašlykus pranešė girininkijai, bet vis tiek gavo per nagus už tai, kad iš laužo rūko dūmai.

Dėl to nelemto baltų dūmų kamuolio vakar per pietus ugniagesiai gavo pranešimą apie gaisrą Smiltynėje ir išskubėjo į pagalbą.

Gelbėti itin saugomo gamtos kampelio į perkėlą skubėjo sustiprintos pajėgos. Laimė, autocisternos dar nebuvo spėtos perkelti keltu į Smiltynę, kai pajėgos buvo atšauktos.

Paaiškėjo, jog panika kilo dėl per smarkaus laužo, kurį susikūrė jauna klaipėdiečių kompanija.

Miestiečiai, matyt, neturėjo stovyklavimo įgūdžių ir į laužą įmetė kiek žalesnę medžio šaką. Į viršų pakilo dūmų kamuolys. Jaunimas, nieko neįtardamas, išsitraukė šašlykus ir jau kūrėsi poilsiui.

Atvykėliai iš anksto apie savo buvimo vietą pranešė poilsiavietėje įrengtame stende nurodytu telefonu. Klaipėdiečiai net neįtarė, kad legalioje poilsiavietėje jų poilsis jiems apkars dėl poros šlapių pagalių.

"Taip, privalu paskambinti ir pranešti, kad bus kūrenamas laužas", – tvarką patvirtino Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė Aušra Feser.

Bet stende neparašyta, kad galima kūrenti tik itin sausas šakas, kurių po lietingo periodo miške sunkoka rasti.

Vakar Smiltynėje budėjęs Kretingos miškų urėdijos Smiltynės girininkijos darbuotojas Algirdas Kurtinaitis, atskubėjęs į įvykio vietą, iš karto užgesino laužą.

Vyras nesidomėjo, kaip turėjo pasijausti visų instruktažų laikęsi klaipėdiečiai, kurie liko dar ir be keptų šašlykų.

"Nieko, aš jiems instruktažą ir auklėjamąjį darbą pravedžiau. Jie labai išsigando ir išėjo namo", – tikino iniciatyvą į savo rankas perėmęs vyras.

Paklausus, kodėl tiek panikos sukėlė legalios laužavietės įkūrimas, girininkas tikino, kad nėra čia ko kelti pavojų smarkiai nuo gaisrų nukentėjusioje Smiltynėje.

"Pas mus kol kas antra gaisringumo klasė, o va, Nidoje jau paskelbta trečia. Iš viso jų yra penkios. Vieni supranta, kaip deginti laužus, o miestiečiai neturi supratimo", – aiškino A.Kurtinaitis.

Smiltynės miškus stebi ne tik miškininkai bet ir vaizdo stebėjimo kameros, prie kurių budi dar vienas žmogus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų