Dėl užkrečiamos ligos prevencijos – klaipėdiečiams karštesnis vanduo Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl užkrečiamos ligos prevencijos – klaipėdiečiams karštesnis vanduo

2011-03-23 18:44
Dėl užkrečiamos ligos prevencijos – klaipėdiečiams karštesnis vanduo
Dėl užkrečiamos ligos prevencijos – klaipėdiečiams karštesnis vanduo / SHUTTERSTOCK nuotr.

Daugiabučių namų laiptinėse pakabinti skelbimai, kad dėl legionierių ligos prevencijos bus sukelta karšto vandens temperatūra, išgąsdino klaipėdiečius.

Kai kuriuose namuose šią savaitę buvo iškabinti skelbimai, jog vieną dieną nuo 12 iki 13 valandos daugiabučiame name karšto vandens temperatūra bus sukelta iki 60 laipsnių pagal Celsijų. Todėl gyventojai raginti būti atsargūs, kad nenusiplikytų.

Šilumos ūkio prižiūrėtojai skelbimuose informavo, jog tokių priemonių imtasi dėl legionierių ligos prevencijos.

„Mūsų name tokia prevencija atliekama pirmą kartą, nes anksčiau panašūs skelbimai nebuvo kabinami. Ar tai reiškia, kad mūsų vanduo kažkuo užterštas?“ – sunerimo klaipėdiečiai.

Skelbimai laiptinėse atsirado, nes „Klaipėdos energija“ šilumos punktų prižiūrėtojams išsiuntinėjo raginimus atlikti legionierių ligos prevenciją. Šią ligą sukelia bakterijos legionelės, kurios dauginasi ne itin karštame vandenyje. Vienintelis būdas jas išnaikinti arba neleisti užsiveisti – sukelti karšto vandens temperatūrą.

„Vamzdžiuose, kuriais karštas vanduo atiteka iki namo, jo temperatūra yra apie 55 laipsniai. Tačiau name vandens temperatūrą reguliuoja šilumos punkto prižiūrėtojai, todėl „Klaipėdos energija“ jiems ir išsiuntė reikalavimą atlikti legioneliozės profilaktiką“, - aiškino „Klaipėdos energijos“ atstovas Arūnas Liubinavičius.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Šlepetienė teigė, jog teisės aktuose nenumatyta, kiek reguliariai name turi būti sukelta karšto vandens temperatūra. Tačiau rekomenduojama tai atlikti bent kartą per metus, nes tai vienintelis būdas apsisaugoti nuo bakterijų.

„Tiesą sakant, pati pirmą kartą girdžiu, kad dėl to kabinami skelbimai. Gerai, kad žmonės perspėjami būti atsargūs ir nenusiplikyti. Bet svarbu, kad tą skelbimą gyventojai ir perskaitytų. Anksčiau tokia profilaktika buvo atliekama naktį, nes manyta, kad taip saugiau“, - prisiminė A.Šlepetienė.

Regina Birutė Ščerbavičienė, Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja:

Legionelės yra bakterijos, kurios sukelia legioneliozę arba vadinamąją legionierių ligą. Jos simptomai – kaip plaučių uždegimo. Bakterijos dauginasi vandenyje, kurio temperatūra 20-45 laipsniai šilumos. Todėl legioneliozės sukėlėjų daugiausia būna viešbučiuose, keltuose, kur vandens temperatūra nėra labai didelė. Legionelės plinta oro būdu. Tam, kad jomis užsikrėstų, žmogus bakterijų turi įkvėpti. Todėl vandens temperatūrą vamzdžiuose būtina kartas nuo karto pakelti, kad bakterijos būtų išnaikintos. Jos gali kauptis ant dušo įrenginio ir todėl žmogus jų gali įkvėpti. Geriant vandenį šiomis bakterijomis neužsikrečiama. Legioneliozė yra ūmi infekcinė pagydoma liga. Ji paplitusi išsivysčiusiose šalyse. Klaipėdoje per pastaruosius kelerius metus nėra užfiksuotas nė vienas legioneliozės atvejis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra