Uostamiestyje duris atvėrė renovuotas bendrabutis

Vakar oficialiai duris atvėrė renovuotas Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro bendrabutis. Šventėje dalyvavo šio centro atstovai ir svečiai, kurie linkėjo, kad bendrabutis būtų lyg antri namai, į kuriuos sugrįžti visuomet būtų jauku ir gera.

Atviras visiems

Moksleivis Kristijonas, gyvenantis šiame bendrabutyje, pasakojo, kad atvykęs čia buvo maloniai nustebintas, nes bendrabutis ir kambariai – tvarkingi, švarūs, o budėtojai visuomet elgiasi labai draugiškai.

Bendrabučio atidarymo šventėje dalyvavo Seimo narė Ligita Girskienė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) atstovai, Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas, Klaipėdos Marijos Taikos karalienės parapijos klebonas Mindaugas Šlaustas, Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA), Užimtumo tarnybos atstovai ir kiti svečiai.

Profesinio mokymo centro direktorė Dalia Martišauskienė padėkojo visiems atvykusiesiems ir tikino, kad bendrabutis nuo šiol yra atviras ne tik moksleiviams, bet ir visiems svečiams iš Lietuvos ir užsienio.

Šiuo metu bendrabutyje svečiuojasi 20 moksleivių iš Prancūzijos.

Kelias nebuvo lengvas

Kelias iki bendrabučio renovacijos nebuvo lengvas. Teko atlaikyti COVID-19 pandemiją ir ieškoti sprendimų šoktelėjus kainoms.

„Bendrabutis pastatytas 1972 m. ir iki kol mes jį atidarėme, į jį nebuvo investuota nė euro. 2016 m. prie mūsų prijungė buvusią Statybininkų mokyklą. Kai pati pamačiau šį bendrabutį, pasidarė labai liūdna. Visa komanda turėjome svajonę, kad mūsų mokiniai gyventų moderniose, gražiose patalpose, ir tos svajonės link ėjome“, – istorijos pradžią prisiminė direktorė.

Visa tai – svajonė, kurios linkėjome, ir šiandien mes ją ir turime.

Pirmas įgyvendintas žingsnis – paimta paskola.

„ŠMSM mus laimino, gavome paskolą 430 tūkst., iš jų 180 tūkst. – negrąžinama paskola. Tad apsišiltinome stogą ir išorę“, – sakė D. Martišauskienė.

Antras žingsnis žengtas 2018 m., kai buvo pradėtas rašyti investicinis projektas.

„Parengus jį, gavome 1,3 mln. eurų. Mūsų susitarimas buvo su Centrine projektų valdymo agentūra, kad turime renovuoti tris aukštus, visiškai, su baldais. Prasidėjus COVID-19, kainų augimui ir šuoliui, mes nieko nebegalėjome už tuos pinigus padaryti, nes sumos augo. Todėl vėl kreipėmės į ŠMSM ir džiaugiamės, kad vėl skyrė per 300 tūkst. eurų. Skelbėme vieną, po to antrą rangos darbų konkursą, tačiau rangovų neatsirado“, – pasakojo direktorė.

Svajonę įgyvendinti pavyko

Projektavimo darbus laimėjo bendrovė „Progresyvūs projektai“, o rangovų konkursą laimėjo „Rainių statyba“.

„Turime visiškai renovuotus visus penkis aukštus su naujais, gražiais baldais, dušinėmis, moderniomis virtuvėmis. Turime bloką, kuris skirtas skalbimui, džiovinimui, lyginimui, yra ir atskiros sporto, poilsio salės. Visa tai – svajonė, kurios linkėjome, ir šiandien mes ją ir turime. Dar kartą noriu padėkoti visai komandai, kuri prisidėjo ir kuri kartu galvojo, kaip visa tai padaryti, kad mūsų mokiniams ir visiems, kurie čia gyvens, būtų jauku ir gera“, – džiaugėsi D. Martišauskienė.

Pirmajame aukšte yra kambarių, skirtų neįgaliesiems.

Po direktorės padėkų sveikinimo žodžius, palinkėjimus, dovanas teikė svečiai. Po to kunigas M. Šlaustas palaimino bendrabutį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytukas

Vytukas portretas
Na va- ir gyventojų atsiliepimai ….

Paulius

Paulius portretas
Kaip tarybiniais laikais - nors ta visa palyda nei prie ko, bet sudalyvavimas - būtinas.

Anonimas

Anonimas portretas
Bendrabutis tikrai gražus ir gyvent malonu, budėtojos elgiasi su kiekvienu kaip su savu anūku. Bet yra dvi ponios (bendrabučio auklėtoja ir jo valdytoja) kurios visada bando įvedinėti naujus savo įstatymus kurie joms būtų geriau, nors tai akivaizdžiai pažeidžia žmogaus teises, jo privatumą ir žemina orumą ir beveik su kiekvienu elgiasi kaip su šiukšle, jei yra bandoma kažką pasiūlyt naujo, geresnio patiems mokiniams ir bendrabučio gyventojams.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių