Dvejonių dėl renovacijos išsklaidymas: sužinokite, kokius klausimus gyventojai užduoda dažniausiai?

 • Teksto dydis:

Norėdama išsklaidyti gyventojų abejones apie renovaciją, Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) kasmet organizuoja specialius seminarus. Juose ilgametę patirtį turintys teisininkai, inžinieriai ir ekonomistai suteikia naujausią informaciją apie būsto modernizavimą ir atsako į žmonių užklausas. BETA kviečia susipažinti su klausimais, kuriuos gyventojai užduoda dažniausiai įvairiuose miestuose vykstančių seminarų metu.

Iki kada bus teikiama parama renovacijai?

Tol, kol galios tą reglamentuojantys teisės aktai. Šiuo metu galiojantis kvietimas teikti paraiškas daugiabučių namų renovacijai pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą buvo pratęstas iki 2021 m. gruodžio 31 d.

Pagal kvietime numatytas sąlygas valstybės parama skiriama visoms daugiabučio namo renovacijos projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidoms padengti ir kompensuoti 30 proc. investicijų, tenkančių energiją taupančių priemonių įgyvendinimui. Papildomai teikiama 100 proc. parama mažas pajamas turintiems gyventojams, padengiant visas jiems tenkančias išlaidas, susijusias su namo renovacijos projekto įgyvendinimu. Kvietime taip pat nustatytas reikalavimas – didesniuose kaip 1 500 m2 ploto daugiabučiuose, esant techninėms galimybėms, įrengti saulės jėgaines, gaminančias elektrą namo bendrojo naudojimo reikmėms.

Ar galima gauti valstybės paramą, jeigu bute užregistruota įmonė?

Valstybės parama asmenims, vykdantiems ūkinę veiklą, teikiama vadovaujantis Europos Sąjungos teisės aktais ir Vyriausybės nustatyta tvarka. Jeigu name yra ekonominę ūkinę veiklą vykdančių savininkų, kuriems leidžiama suteikti lengvatinę paskolą, veiklos subjektas privalo pateikti projekto administratoriui deklaraciją apie vykdomą ūkinę-ekonominę veiklą. Pateikus deklaraciją ir joje nurodžius teisingą informaciją ūkio subjektui teikiama valstybės parama.

Ar teisės aktuose yra numatytas statybos kainos indeksavimas? Kas gali pakonsultuoti gyventojus apie galimus kaštus, prieš priimant sprendimą dėl renovacijos?

Ne. Šiuo metu galiojantys teisės aktai numato, kad investicijos negali viršyti Investicijų plane patvirtintinos sumos. Jei situacija rinkoje verčia padidinti minėtą sumą, kito kelio, kaip Investicijų plano korekcija, nėra.

Gyventojus pakonsultuoti gali Investicijų plano rengėjas. Jis atsako j klausimą kiek maksimaliai kainuos numatomos įgyvendinti priemonės. Tik turint šią informaciją, gyventojai priima galutinį sprendimą.

Pas mus name yra piktybinių skolininkų ir todėl negauname banko finansavimo. Kaip spręsti šią problemą? Kokias gyventojų skolas vertina finansuotojas?

Įvairiose savivaldybėse ši problema sprendžiama pagal konkrečią situaciją: kalbama individualiai su kiekvienu skolininku, aiškinamasi, kaip geriausiu būdu sumažinti skolininkų skaičių. Kai kurios savivaldybės, savo sprendimu, padengia šias skolas.

Finansuotojas paprastai vertina tik skolas komunalinių paslaugų tiekėjams. Kitos butų savininko skolos (pvz. lizingų sutartys, kreditas būsto įsigijimui ar kt. paskolos) nėra vertinamos. Todėl tie skolininkai kredito gavimui įtakos neturės.

Ragina informaciją sužinoti iš pirmų lūpų

BETA skatina nedvejoti ir apsilankyti visos šalies miestuose ir gyvenvietėse vykstančiuose seminaruose. Pasitikrinti, ar jūsų gyvenvietėje artimiausiu metu yra numatomas seminaras, galite internetiniame BETA puslapyje www.betalt.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

mums

mums portretas
Dvejonių nėra, namo išorė gražesnė, laiptinė tvarkingesnė, ventiliacijos nėra, mokame dvigubai daugiau , bet turime gražų karkasą.

Arvydas Ektis

Arvydas Ektis portretas
Aš už tokią renovaciją, kuri išlaiko vidurkį tarp siekimų tikslų ir būklės gerinimo (vamzdynų keitimas, šildymo sistemos keitimas).

Arvydas Ektis

Arvydas Ektis portretas
Skaitant straipsnį ir stebint bendrą renovacijos procesą stebiu nenorą atsakyti į esminius klausimus: 1. ar skaičiuojami nuostoliai blokiniam namui dėl renovacijos metu pritaikytų sienų šiltinimo technologijos blokus išgręžiojant? Juk šiltinimo medžiagą reikia tvirtinti išgręžiant skyles bei tvirtinant laikančiąsias konstrukcijas. Juk blokai, gavę drėgmės iki renovacijos dėl jų susidėvėjimo, jau yra pažeisti korozijos (armatūros), o renovacija iš esmės tą būklę tik pablogina, nes korozijos procesas gal kiek ir pristabdomas, bet nesustabdomas, tad koks tikslas aprengti namą, jei karkasinis pagrindas jau nebepataisomas. Gal tada rinktis hermetizavimą kaip mažiau kenksmingą problemos sprendimo būdą? 2. namai pastatyti apskaičiuojant temperatūrinius iššūkius, kurie buvo iki -35 laipsnių, tuo tarpu šiuo metu tokių temperatūrų nėra (ir jau, turbūt, nebebus), tad "kam rengti kailinius namui vidury vasaros"?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių