Bandys dar kartą
Pernai Karklės muzikinis festivalis pajūryje turėjo startuoti rugpjūčio 12-ąją.
Tačiau likus kelioms dienoms iki renginio pradžios organizatoriai paskelbė apie sprendimą nukelti jį į kitą vasarą.
Teigta, kad honorarai pagrindinėms žvaigždėms "Redfoo", "Naughty Boy", "Sigma", "Beardyman" sumokėti, tačiau finansinė padėtis – vis tiek per prasta, kad renginys įvyktų.
"Bus dedamos visos pastangos, kad minėtų grupių ir atlikėjų pasirodymai Lietuvoje, o taip pat visos šiems metams suplanuotos pramogos bei papildomi renginiai įvyktų kitų metų rugpjūčio 18–20 dienomis toje pačioje vietoje, Karklės kaime, ant jūros kranto. Visi įsigyti bilietai galios būsimai fiestai", – lygiai prieš metus tikino organizatoriai.
Tačiau pažvelgus į 2017-ųjų muzikinę programą matyti, kad žadėtų žvaigždžių pasirodymų neliko nė kvapo.
Kaip ir galimybės susigrąžinti pinigus už nepanaudotus bilietus, kurių kainos svyravo nuo 40 iki 140 eurų asmeniui.
Kreipėsi į teismą
Organizatorių teigimu, buvo parduota apie 10 tūkst. bilietų
Kurį laiką internetinėje erdvėje buvo skelbiama, kad dėl jų grąžinimo pirkėjai gali kreiptis nurodytais telefono numeriais arba elektroniniu paštu.
Tačiau nieko konkretaus nė vienam skambinusiųjų išpešti nepavyko.
"Tikrai negrąžinome pinigų nė vienam žmogui. Buvo gal apie 200 kategoriškų asmenų, kurie įvairiomis priemonėmis bandė juos atsiimti. Kreipėsi į teisininkus, antstolius, teismą. Bet žmonės gali būti ramūs ir negalvoti, kad kuriam nors gudresniam pasisekė. Tokia yra realybė, kad ir kaip skaudžiai ji skamba. Nebuvo iš ko grąžinti", – aiškino Karklės festivalio organizatorius klaipėdietis Marius Tumšys.
Ieško, kas perpirktų
Su atšaukto renginio bilietu bus galima patekti į lygiai po savaitės vyksiantį Karklės festivalį.
Tačiau ne visi nusiteikę laukti, spėliojo, ar šventė iš viso įvyks, atakavo organizatorius skambučiais ir net kreipėsi į teisėsaugos institucijas.
Pinigų neatgavę žmonės suabejojo ne tik festivalio ateitimi: vienus nuvylė šiųmete muzikinė programa, kiti būgštavo, kad per metus laiko bilietas nusitrynė, ir nerimavo, ar tokios būklės jis dar galios.
Sutrikę žmonės ėmė masiškai pardavinėti bilietus už kone dvigubai mažesnę kainą nei įsigijo.
"Pernai už bilietą sumokėjau 50 eurų visoms trims dienoms, tačiau pinigų nebuvo gaila, nes labai laukiau "Sigmos" pasirodymo. Dabar programoje faktiškai nematau nė vieno mane dominančio muzikanto, todėl skubėjau atsikratyti bilietu. "Prakaliau" vos už 25 eurus, nes dauguma nepasitikėjo, keistai žiūrėjo į tai, kad bruku jiems seną, praėjusių metų bilietą. Nuostolis akivaizdus, bet džiaugiuosi, kad iš viso pavyko jį parduoti", – dėstė klaipėdietis Vytautas.
"Man kažkaip keistai atrodo organizatorių pozicija – iš pradžių lyg ir buvo užsiminta apie grąžinimą, o dabar nepaliekama jokių alternatyvų. Arba eini, arba ne. Iki šiol bandau "prastumti", bet nepavyksta. Visai nusipiginti nenoriu. Baisu, kad festivalis ir šiemet gali būti atšauktas", – apmaudą liejo Ingrida.
Į uždarbį nepretenduoja
Dėl bilietų pardavimų tiesiogiai atsakingas Karklės festivalio organizatorius – "Renginių Centras", kuris dėl didelių įsiskolinimų ir sankcijų sustabdė veiklą.
Šios bendrovės direktoriaus pareigas ėjo klaipėdietis M.Tumšys.
Įmonei šių metų kovą iškelta bankroto byla, todėl 2017-ųjų festivalis organizuojamas po kitos bendrovės – "Renginiai LT", kuriai vadovauja tas pats M.Tumšys, vėliava.
"Aš esu tik idėjinis organizatorius, o juridiškai – visiškai kita įmonė", – tarstelėjo jis.
Paklaustas, ar renginys įvyks, M.Tumšys tikino kad pradėti realūs pasiruošimo darbai.
"Jau dabar esame iškrovę pirmuosius gyvenamuosius konteinerius, o nuo rugpjūčio 10 d.. įrenginėsime pagrindinę sceną, palapines, zonas. Esame gavę renginiui leidimą, suderinome su policija eismo organizavimo schemas. Savo planus deriname ir su šiuo metu Karklės kelio remonto darbus vykdančia bendrove, tikimės, kad bus galima naudotis abejomis kelio juostomis", – kalbėjo pašnekovas.
Esą kreipimųsi dėl bilietų, kuriuose nebematyti brūkšninio kodo, organizatoriai negavo.
"Mūsų sistema veikia operatyviai, reaguojame į visas užklausas ir, reikalui esant, galime atsekti pirkėją pagal vardą, pavardę, elektroninį paštą, telefono numerį ir pakeisti bilietą. Be to, popieriniai bilietai turi ne vieną apsaugą. Primename, kad bilietų tikrai nereikia registruoti ar keisti, nes visi praėjusių metų bilietai – popieriniai ir elektroniniai – galios ir šiemet. Tik elektroninius bilietus turintys žmonės turėtų būti budrūs, kad jais nepasinaudotų kažkas kitas", – įspėjo organizatorius.
Pinigų negrąžins, tačiau tie, kurie negali atvykti į šiųmetį renginį, kviečiami ateiti į vyksiantį 2018-aisiais.
"Buvo du keliai: nedaryti nieko arba gelbėti renginį, kad žmonės vis dėlto galėtų pasinaudoti bilietu, jį padovanoti ir tie pinigai "nenuplauktų". Pasitikėjimas sunkiai, bet grįžta. Stengiamės viską padaryti maksimaliai. Jei tik pasiseks dėl oro, nieko netrūks. Šių metų festivalis nepretenduoja nė į jokį uždarbį, nė į vieną eurą. Viskas daroma tik tam, kad atgautume vardą", – įrodinėjo M.Tumšys.
Tarnybos įpareigojimų nevykdė
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gavo beveik 100 prašymų dėl neįvykusio renginio ir priėmė sprendimą tenkinti vartotojų reikalavimus.
"Dėl daugumos prašymų buvo priimtas nutarimas įpareigoti atlyginti vartotojų patirtus nuostolius bilietų platintoją "Tiketa", kuris ant parduodamų bilietų nenurodė renginio organizatoriaus. Sutartyje buvo numatyta, kad pirkėjams, neįvykus renginiui, pinigus už bilietus grąžina bilietų platintojas. Tais atvejais, kai ant vartotojų įsigytų bilietų nebuvo nurodomas nei renginio organizatorius, nei bilietų platintojas, laikyta, kad vartotojai bilietų pirkimo sutartį sudarė su renginio organizatoriumi – bendrove "Renginių centras", todėl atsakomybę prisiima būtent ji", – teigė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyriaus vedėja Giedrė Nenartavičiūtė.
Nė viena bendrovė tarnybos nutarimų nevykdė ir pinigų vartotojams negrąžino.
"Tiketa" kreipėsi į bendrosios kompetencijos teismus dėl ginčų, kilusių su vartotojais, nagrinėjimo.
"Bendrovei "Renginių centras" yra iškelta bankroto byla. Klaipėdos apygardos teismas šios įmonės bankroto administratoriumi paskyrė Gintautą Vaškelį. Tarnybos turimais duomenimis, šiais metais Karklės festivalį organizuoja kita bendrovė – "Renginiai LT", – komentavo G.Nenartavičiūtė.
Papildoma informacija
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba informuoja, kad pagal Civilinio kodekso 6.205 straipsnį "Sutarties neįvykdymu laikomos bet kokios iš sutarties atsiradusios prievolės neįvykdymas, įskaitant netinkamą įvykdymą ir įvykdymo termino praleidimą".
Vartotojui negavus visų ar dalies paslaugų, už kurias iš anksto sumokėta (šiuo atveju – neįvykus renginiui, už kurį mokėta įsigyjant bilietus), tai laikoma sutarties neįvykdymu ir prieštarauja teisės principui "sutarčių reikia laikytis", kuris įtvirtintas Civilinio kodekso 6.189 straipsnio 1 dalyje.
Sutartinė civilinė atsakomybė yra turtinė prievolė, kuri atsiranda dėl to, kad neįvykdoma ar netinkamai įvykdoma sutartis, kurios viena šalis turi teisę reikalauti nuostolių atlyginimo, o kita šalis privalo atlyginti dėl sutarties neįvykdymo ar netinkamo įvykdymo padarytus nuostolius (Civilinio kodekso 6.245 straipsnio 3 dalis), pavyzdžiui, grąžinti už bilietus į neįvykusį renginį sumokėtus pinigus.
Tokiu atveju vartotojai pirmiausia turėtų raštu kreiptis į renginio organizatorių, nurodytą ant bilieto, o jei biliete informacijos apie renginio organizatorių nėra – į bilietų platintoją ir išdėstyti savo reikalavimus.
Būtina išsaugoti pinigų sumokėjimą už bilietus patvirtinantį dokumentą (pirkimo kvitą, mokėjimo kortelės sąskaitos išrašą ir pan.) bei bilietus į renginį.
Jei per 14 kalendorinių dienų nuo raštiško kreipimosi į paslaugų teikėją vartotojui nėra pateikiamas atsakymas, arba gautas atsakymas vartotojo netenkina, vartotojas turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl ginčo nagrinėjimo Vartotojų teisių apsaugos įstatyme įtvirtinta vartotojų ir pardavėjų, paslaugų teikėjų ginčų sprendimo ne teisme tvarka.
Naujausi komentarai