Euras išpūtė nuomos kainas

Į Lietuvą atkeliavęs euras pakoregavo ir būstų nuomos kainas. Kai kurie klaipėdiečiai skundžiasi, kad naująja valiuta mokestis išaugo pusšimčiu litų. Vartotojų teisių gynėjai žmonėms, kurie nukentėjo nuo uždirbti norinčių butų nuomotojų, paprasčiausiai pataria ieškoti pigesnio būsto.

Į Lietuvą atkeliavęs euras pakoregavo ir būstų nuomos kainas. Kai kurie klaipėdiečiai skundžiasi, kad naująja valiuta mokestis išaugo pusšimčiu litų. Vartotojų teisių gynėjai žmonėms, kurie nukentėjo nuo uždirbti norinčių butų nuomotojų, paprasčiausiai pataria ieškoti pigesnio būsto.

Perskaičiavo skirtingai

Būsto nuomos kainos naująja valiuta pradėtos skelbti dar lapkričio pabaigoje. Dauguma nuomotojų jas stengėsi pateikti taip, kad eurais suma taptų apvali. Dėl šios priežasties vieni nuomos kainas didino, o kiti mažino.

Pavyzdžiui, vieni asmenys skelbia, kad išsinuomoti vieno kambario butą atsieis 150 eurų, arba 518 litų per mėnesį. Prieš tai to paties būsto kaina buvo 500 litų.

Dviejų kambarių buto centre nuomos kaina skelbiama 300 eurų, arba 1 036 litai per mėnesį. Buto Kauno gatvėje – 200 eurų, arba 691 litas.

Už prabangaus kotedžo, esančio miesto centre, nuomą prašoma 1 500 eurų, arba 5 179 litų, namo Karklėje – 820 eurų, arba 2 831 lito.

Tačiau kai kurie nuomotojai nekeitė būsto nuomos kainos. Už vieno kambario buto nuomą prašoma ir 145 eurų, arba 500 litų, Sulupės gatvėje – 87 eurų, arba 300 litų, kambario Šilutės plente – 72 eurų, arba 300 litų. Už trijų kambarių buto, esančio senamiestyje, nuomą norima gauti 434 eurus, arba 1 500 litų.

Sumos eurais atitinka buvusias kainas litais arba net yra šiek tiek mažesnės.

Rinkoje – štilis

Pasak nekilnojamojo turto agentūros "Gijoneda" direktoriaus Edmundo Jankaus, apvalinimas priklausė nuo to, kokia suma išeidavo. Vieni nuleido keliasdešimt centų ar kelis eurus, kiti – tiek pakėlė.

"Šiuo atžvilgiu būstus išnuomoti norintys asmenys pasiskirstė tolygiai. Viskas daroma dėl patogumo. Nesakyčiau, kad būsto nuomos kainos kilo ar krito, jei pokytis yra tik trys eurai. Tikrai nepasitaikė tokių atvejų, kad nuoma, verčiant sumą iš litų į eurus, būtų padidinta smarkiai", – komentavo vadovas.

E.Jankus pasakojo, kad šiuo metu būsto nuomos rinka nėra aktyvi, todėl kainos kol kas nekinta. Tokia situacija būna kiekvienų metų pradžioje.

"Dabar būstą išsinuomoti galima pigiau nei praėjusių metų rugpjūtį. Ieškančiųjų nėra daug. Nuomos kainos gali pradėti didėti liepą, kai studentai pradeda ieškoti, kur apsigyventi. Nuomos rinka būna aktyvi iki spalio pabaigos. Dabar pats tinkamiausias laikas ieškoti būsto nuomai", – pabrėžė vadovas.

Už vieno kambario buto nuomą prašoma nuo 85 eurų per mėnesį pietinėje miesto dalyje ir nuo 145 eurų centrinėje miesto dalyje. Už geresnės būklės būstą norima gauti ir daugiau.

Dviejų kambarių buto nuoma atsieina nuo 120 eurų pietinėje miesto dalyje, o miesto centre – nuo 200 eurų.

"Viskas priklauso nuo buto būklės, kas jame yra, vietos", – komentavo E.Jankus.

Didino dėl patogumo

Būstus nuomojantys klaipėdiečiai taip pat pakliuvo į skirtingas situacijas. Kai kuriems nuoma padidėjo nuo keliasdešimties centų iki kelių dešimčių litų. Buvo ir tokių, kuriems pavyko nusiderėti kainą. Dalis būstų nuomotojų išlaikė tokią pačią kainą.

Viena klaipėdietė pasakojo, kad anksčiau už buto nuomą mokėjo 300 litų. Įvedus naują valiutą, mokestis išaugo iki 100 eurų, arba 345 litų.

"Buto savininko motyvas buvo paprastas: taip bus patogiau visiems. Niekam neįdomu, kad algos nedidėja. Buvo skelbiama, kad įvedus eurą kainos neaugs. Tačiau viskas yra priešingai. Nedidėja tik darbo užmokestis", – piktinosi moteris.

Pasak kitos gyventojos, anksčiau ji už buto nuomą mokėjo 650 litų. Dabar ši suma išaugo iki 200 eurų, arba 700 litų. Moteris neslėpė, kad toks kilimas jai yra gana didelis.

Viena studentė pasakojo, kad jos nuomojamo būsto savininkai buvo labai supratingi. Anksčiau už nuomą ji mokėjo 300 litų per mėnesį, o dabar 90 eurų, arba 310 litų.
Kita nuomininkė džiaugėsi, kad nuoma ne didėjo, o sumažėjo 5 eurais.NAUJAUSI KOMENTARAI

TIESIOG

TIESIOG portretas
kainos kils nevaldomai,bet palengva.Galiausiai jos susilygins su tvarkingu ES saliu kainom.O iki kiek isliks lietuviskos min. algos ir LT algos juokelis ES mastu- nezinau.bet beda bus ir su darbu ir su tvarka ir su emigracija.Laikykites ir galvokit.Zodziu-"laimingi deje drapa laiku"????Ar nejuokinga,kad Vokietija pareikalavo moket min valandini D atlygi 8 eur.val LT furu vairuotojams vezantiems ES salyse???ka daro LT.Ogi skundziasi ES komisijai,kad tai per daug,nes zlugdo vergvaldziu versla.Tai kas cia is tikro-gal lietuviska baudziava,o mazaalgiams ir visa vergove.Cia gi "feodalinai laiptai" isvogtame dvare su prokurorais,teisejais ir istatymais.Kaip tai suprasti...

Ginta s

Ginta s portretas
Ne euras kainas išpūtė, o žmonės kainas kelia.

Orakulas

Orakulas portretas
Kadangi visam sviete vyksta pastovi infliacija, prekių, paslaugų, taip pat ir nuomos kainos pamažu kyla. Pagaliau tai reguliuoja paklausa ir pasiūla. Čia elementorius. Kvaila ir netoliaregiška visus objektyvius procesus staiga pateikti kaip kažkokią tragediją ir užkarti tik eurui.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių