Festivalis „Myliu Palangą“ pakvies į vasaros sutiktuvių fiestą

 • Teksto dydis:

Į didžiausią šalies kurortą po dvejų metų pertraukos sugrįžta smagiausia, masiškiausia ir, neabejotinai, pati laukiamiausia vasaros fiesta – jau ateinantį savaitgalį, birželio 3–5 dienomis, tūkstančiai žmonių suplūs į visą miestą užliesiantį festivalį „Myliu Palangą“.

Trečias kartas nemeluos

„Pastaruosius metus dėl pandemijos buvome priversti net du kartus atšaukti renginį, nors būdavome viskam pasiruošę nuo–iki, – kalbėjo renginį organizuojančios biudžetinės įstaigos „Palangos investicijų valdymas“ direktoriaus pavaduotojas rinkodarai ir komunikacijai Albertas Martinaitis. – Žinoma, tas dvejų metų įdirbis nenuėjo veltui – galima sakyti, kad šiai šventei ruošėmės trejus metus, todėl jos programa yra ypač gausi ir turininga.“

Kaip vieną reikšmingiausių momentų, išskiriančių šiemetį renginį iš anksčiau vykusiųjų, pašnekovas įvardijo gausybės kurorto įstaigų bendrystę. „Manau, tai svarbu ne tik vertinant šių dienų kontekstą, bet ir apskritai Palangos, kaip miesto, reprezentavimui. Muziejai, Palangos sporto centras, Visuomenės sveikatos biuras ir įvairios kitos įstaigos suvienijo savo jėgas, prisidėdamos prie šventės ir pasiūlydamos savo veiklas, kurios bus nemokamos“, – pasakojo A.Martinaitis.

Pašnekovas neabejoja – vienam žmogui apsilankyti visuose festivalio renginiuose, išbandyti visas veiklas fiziškai bus tiesiog neįmanoma. Tačiau to ir nesiekiama.

Renginio organizatorių archyvo nuotr.

X faktorius – netikėtumas

„Palanga – tai miestas, į kurį suvažiuoja visa Lietuva. Mūsų svečiai turi didelių lūkesčių, yra gana išrankūs, tad ir mes siekiame pasiūlyti kiek įmanoma daugiau, aprėpdami skirtingus žmonių poreikius. Vieni gal labiau mėgsta sportuoti, kiti nori apsilankyti kokioje nors parodoje, treti – pažiūrėti filmą, ketvirti – pasiklausyti mėgstamos muzikos. Ir kiekvienas atvykęs svečias šventėje tikrai ras ką veikti“, – sako įstaigos „Palangos investicijų valdymas“ atstovas.

Dvejų metų įdirbis nenuėjo veltui – galima sakyti, kad šiai šventei ruošėmės trejus metus, todėl jos programa yra ypač gausi ir turininga.

Organizatoriai netgi pasitelkė savotišką potencialių renginio dalyvių lūkesčių barometrą – prieš kurį laiką tiek palangiškių, tiek miesto svečių buvo teiraujamasi, kas iš kurorto šventės per daugelį metų jiems ryškiausiai įstrigo atmintį.

„Pasirodo, žmonėms daugiausia įsiminė netikėtumas, kai prieš keliolika metų Palangoje surengtame karnavale praeivius stebino gatvės artistai. Taigi nusprendėme atsispirti būtent nuo šios netikėtumo idėjos. Šventėje bus galima išvysti įvairių tiek Lietuvos, tiek užsienio gatvės artistų. Pavyzdžiui, įspūdingais kostiumais išsiskiriančius vokiečių kojūkininkus, kurie tiek penktadienį, tiek šeštadienį pasirodys miesto gatvėse. Įvairiose skirtingose erdvėse sutiksime bene dešimtį mimų, kurie taip pat džiugins savo pasirodymais“, – vardijo pašnekovas.

Renginio organizatorių archyvo nuotr.

Išsiplėtė naujomis erdvėmis

Kaip visada, daug dėmesio bus skiriama šeimoms – joms bus įrengta ir atskira šventės erdvė.

„Čia irgi pat vyks klounų pasirodymai – dalį laiko esame nurodę, kad žmonės žinotų, kada reikia ateiti, tačiau sykiu sieksime išlaikyti ir tą netikėtumo formatą“, – pabrėžė pašnekovas.

Šeimų slėnyje vaikus linksmins animatorės, mažieji išvys „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotą interaktyvų šokio spektaklį „Spalvoti žaidimai“ bei bus kviečiami įsilieti į kitas veiklas.

Kaip pasakojo A.Martinaitis, šiemet šventė išsiplėtė ir kitomis naujomis erdvėmis. Antai „Gradiali“ pievoje Birutės parke suplanuotos įvairios edukacijos, pasirodys Šeiko šokio teatras, atlikėja Nika Ganga, be įvairių sporto praktikų, čia vyks ir skambančių gongų užsiėmimas.

Nepriklausomybės aikštėje, „Food truck“ alėjoje, šurmuliuos gatvės maisto festivalis. Praalkę festivalio svečiai turės galimybę ne tik paragauti įvairių virtuvių maisto – jaukiuose vakaro pasikalbėjimuose Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius maisto tema šnekins socialiniuose tinkluose populiarius tinklaraštininkus bei ne vieną apdovanojimą pelniusius Palangos virtuvės šefus.

Lietuvos ir užsienio šalių dizainerius bei menininkus po vienu stogu suburs Dizaino skveras, o Vytauto gatvėje nusidrieks gausybę šventės svečių įtraukiantis kermošius „Palangos Juzė“.

Renginio organizatorių archyvo nuotr.

Ir sielai, ir akiai

Žinoma, karščiausias šventės traukos taškas įsikurs arčiausiai Baltijos jūros, Jūratės ir Kastyčio skvere, kur numatyti šventės atidarymo ir finalinis šeštadienio vakaro šou.

Vėlų penktadienio vakarą čia pakvies meninė instaliacija – didžiuliame ekrane bus rodoma misterija „Vilniaus sapnas“ su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. „Bendradarbiaudami su savo šalies sostine norime pranešti žinutę, kad kitąmet Vilnius švenčia 700 metų jubiliejų. Tai bus išties ryškus šventės akcentas, įspūdingas reginys“, – sako A.Martinaitis.

Šventės vyšnia ant torto taps šeštadienio vakaro koncertas – Jūratės ir Kastyčio skvero scenoje kartu su Palangos pučiamųjų orkestru Linas Adomaitis pristatys savo koncertinę programą „Vandenynai“. Muzikantai ne vieną mėnesį ruošėsi bendram pasirodymui, derino ir šlifavo kūrinių aranžuotes.

Renginio organizatorių archyvo nuotr.

Vietoje fejerverkų – lazerių šou

„Dar viena naujovė yra tai, jog nusprendėme atsisakyti fejerverkų. Palanga žengia žaliuoju kursu, tad manome, kad XXI amžiuje galime sau leisti atsisakyti poveikio priemonių, kurios teršia gamtą, gąsdina gyvūnus ir ne tik juos. Šventės dalyviams pasiūlysime ne mažiau įspūdingesnę alternatyvą – L.Adomaičio ir Palangos pučiamųjų orkestro pasirodymą vidurnaktį vainikuos lazerių šou“, – pasakojo A.Martinaitis.

Kaip šmaikštavo pašnekovas, šiemetės šventės jau nebegalės sugadinti niekas, net prastas oras. „Svarbiausia, kad šventė galiausiai įvyks. O kad ir koks būtų oras – tereikia tik tinkamos aprangos“, – seną tiesą priminė A.Martinaitis.

Festivalis „Myliu Palangą“ į kurortą pakvies birželio 3–5 dienomis. Su išsamia renginio programa galima susipažinti www.palanga.lt.

Renginio organizatorių archyvo nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesupratau

Nesupratau portretas
Kodėl toje nuotraukoje su 3 merginom matau Rusijos vėliavos spalvas ?

Yra kas nori minios, yra kas vengia

Yra kas nori minios, yra kas vengia portretas
Organizuoja, reiškia nori ir gali. Kam reikia atvyks, kam kitkas geriau, ne. Pasirinkimas yra geras dalykas.

hm

hm portretas
O tikrai vasara šiemet bus?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių