Žvejybos uoste rajone – kankinami šunys

Gyvūnų kankintojai uostamiestyje yra neliečiami. Praėjusį savaitgalį dėl talžomo keturkojo į Naikupės gatvę atskubėję pareigūnai įtariamojo nesulaikė, todėl neaiškios psichinės būsenos vyras veikiausiai toliau šiurpins klaipėdiečius, – iš jo gyvūnus atimti nėra teisinio pagrindo.

"Sustingęs iš baimės"

Klaipėdietė E. neliko abejinga Žvejybos uosto rajone išvydusi smurtaujantį šuns šeimininką.

"Prisitraukęs prie savęs daužė iš baimės sustingusiam šuneliui per kuprą. Vien todėl, kad ėdalą iš burnos išspjovė. Akivaizdu, kad šunys jo bijo", – susijaudinusi pasakojo liudininkė.

Neapsikentusi to, ką pamatė, moteris nepažįstamajam paliepė liautis, tačiau vyras į praeivės pastabą numojo ranka.

Tada klaipėdietė kreipėsi į policiją.

Apie smurto proveržį viešoje vietoje uostamiesčio pareigūnai sužinojo balandžio 7-osios vakarą.

"Tądien 20.21 val. gautas pranešimas, kad Naikupės g. 18, prie prekybos centro, apie 60-ies vyras su dviem šunimis, vieną jų tampantis ir mušantis, sudrausmintas", – patvirtino Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus viršininkė Rasa Bekėžienė.

Nors pareigūnai prie parduotuvės atsidūrė per kelias minutes, įtariamasis spėjo pasišalinti.

Žiaurų elgesį su gyvūnais E. apskundė ir Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai, taip pat pasidalijo žinute internetiniame Žvejybos uosto bendruomenės puslapyje.

Po klaipėdietės išplatinto įrašo su nuotraukomis atsiliepė daugiau liudininkų.

Kai kurie tikino matę, kad savo šunis vyras baudžia neįleisdamas jų į namus, o anksčiau esą laikė ir agresyvų bokserį, gąsdinusį kaimynus.

Žinomas pareigūnams

Klaipėdos miesto tarybos narys, Klaipėdos psichikos sveikatos centro socialinis darbuotojas Saulius Liekis neslėpė, kad tiek šiai įstaigai, tiek policijai vyras gerai pažįstamas.

Anksčiau jis buvo gydomas Klaipėdos psichikos sveikos centre, tačiau pagalbos atsisakė.

Esą savyje užsisklendusiam nelaimėliui geriausi draugai yra šunys, todėl jų atėmimas vyrą gali paveikti labai neigiamai.

"Tiesa ta, kad savo augintinius jis labai myli ir kažkada net yra pasakęs, "nebus tų šunelių, nebus ir manęs". Gal jis taip supranta dresavimą – per jėgą? Gyvena savivaldybės būste, yra atsiskyrėlis, su niekuo nebendrauja. Iš tikrųjų tas vyras turi negalią", – prasitarė S.Liekis.

Pasak pašnekovo, vyro gyvenime būta didelių sunkumų – kadaise jis neišvengė ir kalėjimo.

Beglobius šunis veikiausiai prisijaukina manydamas, kad daro gerą darbą.

"Padėdavome jam, kol nutraukė bendravimą su socialiniais darbuotojais. Bet kuriuo atveju dar kartą išgirdę apie pavojingą elgesį važiuotume pas jį į namus ir kalbėtumėmės. Ypač, kai asmuo mums yra žinomas. Kiek pamenu, didelių skundų dėl jo ligos nebūdavo, senatvėje lyg ir tapo ramesnis", – pasakojo S.Liekis.

Sučiupo katinų žudiką

Liūdna tiesa ta, kad niekas nesprendžia klausimo, ar psichikos negalią turintis žmogus apskritai gali laikyti augintinį.

"Jeigu gyventojas nori, tai ir įsigyja šunį. Patikrinti žmogaus psichikos būklės negali nei policija, nei kitos tarnybos, išskyrus medikus", – neslėpė Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus viršininkė R.Bekėžienė.

Todėl klaipėdiečiai raginami būti pilietiški ir, pastebėjus kankinamą gyvūną, nedelsiant skambinti trumpuoju pagalbos numeriu.

Žmonės dar nesupranta, kad gyvūnai patys apsiginti negali.

"Sulaukiame pranešimų net iš feisbuko su situacijos aprašymu ir nuotraukomis. Plungėje buvo toks atvejis dėl žudomų katinėlių. Pradėtas tyrimas sėkmingai baigtas, o atsakingi asmenys patraukti atsakomybėn. Mano nuomone, gyventojai turbūt dar galvoja, kad tai yra mažareikšmis, nepavojingas pažeidimas ir nenori dėl to trukdyti policijos. Žmonės dar nesupranta, kad gyvūnai patys apsiginti negali", – apgailestavo pašnekovė.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Antanas Bauža aiškino, kad žiaurų elgesį su gyvūnais tiria policija.

O jam pavaldūs inspektoriai nagrinėja tik su higiena, netinkamomis laikymo sąlygomis susijusius skundus.

Už tokio lygio pažeidimą gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė.

Skundžia ir ketvirtą kartą

Skundų dėl kankinamų gyvūnų sulaukia ir Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Didžiausią grėsmę žmonėms kelia sušunėję šunininkai, jie dėl savo šunelio negyvai gali kitą Žmogų uždaužyt.

Justei

Justei portretas
Tave reikia sulupti o ne suni!!!

Šuo

Šuo portretas
Justei , šiandie - šuo rytoj gali būti - tu. O gal ir gerai būtų . Pamoka .
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių