Gelbėtojų čempionate triumfavo šeimininkai

Palangos paplūdimyje prie centrinės gelbėjimo stoties vyko neeilinis renginys – Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas. Aštuntą kartą suorganizuotose varžybose nugalėjo šeimininkai. Čempionatas sulaukė ir netikėto svečio.

Susirungė šešiose rungtyse

Baltijos jūros gelbėtojų čempionate dalyvavo keturios komandos: Palangos, Neringos ir Klaipėdos-Smiltynės bei Melnragės-Girulių. Kiekvieną sudarė aštuoni žmonės – šeši vaikinai ir dvi merginos.

Komandos varžėsi šešiose rungtyse: bėgimo estafečių, žmogaus gelbėjimo, naudojant plūdę, žmogaus gelbėjimo su lenta.

"Visos čempionato rungtys susijusios su gelbėtojų darbu. Kasmet jos būna panašios, keičiasi nežymiai. Dalyviai turi pademonstruoti ne tik vikrumą, fizinę parengtį, bet ir skęstančiųjų gelbėjimo įgūdžius", – tvirtino biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Pirmiausia gelbėtojai varžėsi vėliavėlių rungtyje.

Dalyviai turėjo nubėgti 30 metrų ir pačiupti smėlyje įsmeigtą vėliavėlę. Jų buvo viena mažiau nei bėgikų.

Šią rungtį tarp vaikinų nugalėjo Neringos komandos narys, o merginų – Palangos atstovė.

Antra rungtis – 90 metrų bėgimas. Iš vaikinų greičiausias buvo Palangos atstovas, iš merginų – Neringos.

Trečios rungties metu gelbėtojams teko nerti į jūrą. Gelbėtojai turėjo bėgti 200 metrų, tada plaukti 400 metrų ir vėl bėgti 200 metrų.

Čia nepralenkiami buvo palangiškiai.

Laimėtojai vis keitėsi

Vėliau vyko komandinės rungtys, kur buvo demonstruojami skęstančiųjų gelbėjimo įgūdžiai.

Čempionato dalyviai turėjo išgelbėti skęstantįjį, kuris buvo už 100 metrų nuo kranto.

Vienos rungties metu nelaimėlį reikėjo parplukdyti naudojant plūdę, kitos – su lenta.

Pirmojoje rungtyje nugalėjo palangiškiai, antrojoje – klaipėdiečiai.

Paskutinė rungtis – estafetė. Joje dalyvavo keturi gelbėtojai. Jie turėjo nubėgti po 300 metrų. Šią rungtį laimėjo klaipėdiečiai.

Nors visos komandos buvo stiprios, vienose rungtyse nugalėjo palangiškiai, kitose – neringiškiai, trečiose – klaipėdiečiai, susumavus visus rezultatus, pirmąją vietą iškovojo šiemet čempionatą suorganizavę Palangos gelbėtojai. Jie surinko 56 balus.

Palangiškiams ir atiteko pagrindinė taurė.

Antrą vietą užėmė Melnragės-Girulių komanda, ji surinko 46 balus. Trečia vieta atiteko Neringai   (38 balai). Ketvirta liko Smiltynės komanda.

Apdovanoti buvo ir individualių rungčių nugalėtojai.

Laimėti svarbu, bet ne svarbiausia

Lietuvos profesionalių gelbėtojų vandenyje federacijos prezidentas ir Palangos gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas tvirtino, kad gelbėtojams svarbus laimėjimas.

"Tai parodo pasiruošimą, darbo įgūdžius. Tačiau dar svarbiau nei pergalė yra skirtingų miestų gelbėtojų bendravimas. Visi susirenkame, dalijamės patirtimi, parodome galimybes. Varžybose svarbus ir sėkmės faktorius. Pavyzdžiui, gabenant skęstantįjį lenta, mes pirmavome, bet Klaipėdai išsiveržti į priekį padėjo pagauta banga, ir komanda išsiveržė į priekį. Tai ir yra sėkmė. Mums ji nusišypsojo. Laimėjome 10 taškų, o tai yra daug. Praėjusiais metais užėmėme antrą vietą. Tada nuo pirmosios atsilikome vos trimis ar keturiais balais", – tvirtino prezidentas.

Be to, tokie renginiai ir visuomenei padeda geriau susipažinti su gelbėtojų darbu.

Smalsuolių, stebėjusių varžybas, taip pat netrūko.

"Kalbėti apie gelbėtojų darbą yra būtina. Jis yra sudėtingas, sunkus, pavojingas, atsakingas. Saugodami žmonių gyvybes, gelbėtojai atiduoda save, stengiasi iš visos širdies. Liūdna, kad tiek stengiesi, o sulauki bjaurių atsiliepimų", – pabrėžė J.Pirožnikas.

A.Siakki pridėjo, kad šis čempionatas – ne tik varžybos, bet ir šventė gelbėtojams.

Tokiu būdu taip pat lavinami ir pačių gelbėtojų įgūdžiai.

"Visose komandose buvo stiprių žmonių – ir bėgikų, ir plaukikų. Visi draugiškai varžėmės. Laimėjimas nėra svarbiausias dalykas", – tvirtino A.Siakki.

Ministras dėkojo už darbą

Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas sulaukė ir netikėto svečio. Varžybose apsilankė Palangoje su šeima atostogaujantis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Jis kalbėjo su gelbėtojais apie saugumą, dėkojo už darbą, pabrėžė, kad jų dėka poilsiautojai Lietuvos paplūdimiuose gali jaustis saugūs.

"Prie jūros ramu vasarą nebūna. Ėjome į pliažą, pataikėme į gelbėtojų varžybas, geriausiems įteikėme apdovanojimus. Pirmasis gyvenime interviu be kelnių", – šmaikštavo ministras.

E.Misiūnas taip pat visiems linkėjo būti atsargiems, saugoti savo gyvybę.

J.Pirožnikas džiaugėsi ministro apsilankymu ir pažadu, kad kitąmet paplūdimiuose patruliuos daugiau policijos pareigūnų, kurie padės užtikrinti tvarką. Šiemet jų pajėgų esą trūko.

"Šis sezonas – sudėtingas. Jūra audringa. Vieną savaitgalį buvo net 16 skendimų. Lįsti į audrotą jūrą, nesaugoti savo gyvybių gali tik žmonės be galvų. Mąstantis žmogus taip nesielgs. Supranta, kad gyvybę reikia saugoti", – pabrėžė Palangos gelbėtojų vadovas.

J.Pirožnikas taip pat džiaugėsi bendradarbiavimu su Palangos valdžia, miesto meru Šarūnu Vaitkumi: "Š.Vaitkus kasdien domisi situacija, klausia, kuo gali padėti, ir padeda. Palanga – kurortas, paplūdimys – jos veidas. Mes ne tik gelbėjame žmones, bet ir stengiamės užtikrinti, palaikyti tvarką. Matyt, miesto meras mato mūsų pastangas ir padeda."

J.Pirožnikas atkreipė dėmesį, kad Palangos paplūdimiai skiriasi nuo Klaipėdos ir Neringos.

"Mes esame vasaros sostinė. Per sezoną paplūdimiuose apsilanko iki milijono poilsiautojų. Klaipėdos paplūdimiuose tiek atvyksta per tris sezonus, Neringoje jų reikėtų dar daugiau. Tad mūsų darbo sąlygos ypač sudėtingos", – komentavo vadovas.

Renginys tapo tradicinis

Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas surengtas jau aštuntą kartą. Taigi, tapo tradicinis.

Pirmą kartą šis čempionatas vyko Klaipėdoje. Būtent uostamiesčio paplūdimiuose dirbantys gelbėtojai ir buvo renginio iniciatoriai.

Iš pradžių varžybos surengtos tarp vietos gelbėtojų, vėliau renginys išplėstas. Dalyvauti pakviesti Palangos ir Neringos gelbėtojai.

A.Siakki džiaugėsi, kad gelbėtojų čempionatas tapo tradicinis ir visų laukiamas.

Kasmet Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas rengiamas vis kitame mieste.

Praėjusiais metais renginys vyko Nidoje, kitąmet visi bus laukiami Klaipėdoje.

"Smagu, kad susidraugavome ir turime bendrą renginį", – tvirtino A.Siakki.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
saunuoliai yra gelbetotojai ,galva jiems reikia lenkti
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių