Uostamiesčio globos namuose įsikūrę mokyklinio amžiaus vaikai nekantriai laukia klaipėdiečių, norinčių jiems suteikti šeimos šilumą. Nors be tėvų augančiųjų mieste mažėja, tačiau pastebima, jog dažniausiai į šeimas iškeliauja patys mažiausi beglobiukai.
Praranda viltį
Šiuo metu Klaipėdos globos namuose dienas leidžia apie 100 be tėvų globos likusių 7–18 metų vaikų. Nemažai jų auga kartu su broliais ir seserimis.
Nors pastebima, jog klaipėdiečiai vis dažniau ryžtasi įsivaikinti ar globoti vaikus, tačiau būtent vyresniųjų į šeimas priimama kur kas mažiau nei ikimokyklinukų.
Dažniausiai būsimieji įtėviai ieško kūdikio ar vaiko iki 7 metų, todėl jau paaugę globos namų auklėtiniai neretai praranda viltį įsikurti šeimoje.
„Neseniai bendravome su globos įstaigų auklėtiniais. Didžioji dauguma jų labai nori surasti artimus žmones“, – pasakojo Klaipėdos savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gražina Aurylienė.
Nori ne visi
Pašnekovės teigimu, net ir tie vaikai, kurie globos namuose dienas leidžia drauge su broliais ir seserimis, norėtų patekti į šeimas.
„Jeigu atsirastų globėjas, mes tokius vaikus ir išskirtume. Tačiau tik su tokia sąlyga, kad jiems toliau būtų užtikrintas bendravimas“, – svarbiausią reikalavimą įvardijo
G.Aurylienė.
Vis dėlto skyriaus vedėja pripažino, jog ne visi vaikai trokšta būti atskirti. Dažniausiai bijoma, kad įtėviai juos išveš į kitus miestus, todėl vyresniesiems uostamiesčio beglobiukams ieškoma globėjų bei įtėvių, kurie gyvena Klaipėdoje.
„Negaliu sakyti, kad visi vaikai to trokšta. Tikrai yra dalis, kurie atsisakytų, tačiau dauguma – laukia“, – situaciją apibūdino pašnekovė.
Minėto amžiaus vaikų, kurie giminystės ryšiais nėra susiję su savo globėjais, šiuo metu yra apie 27. Dažniausiai, kalbant apie vyresniuosius, klaipėdiečiai imasi globoti vaikus iki 12 metų, paprastai labiausiai pasiseka mergaitėms.
Kūdikius įsivaikina dažniau
Kur kas optimistiškesnė situacija yra kalbant apie pačius mažiausiuosius. Šiemet penki kūdikiai pradėjo gyventi klaipėdiečių šeimose, keli įsikūrė kituose miestuose.
Dar trys vaikai yra ruošiami įvaikinimui, o trys laukia savo būsimųjų įtėvių.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja pastebėjo, jog mažylių kūdikių namuose yra žymiai daugiau. Tačiau nemaža jų dalis turi specialių poreikių. Tokiems vaikams surasti įtėvius – itin sunku.
Pašnekovės teigimu, norinčiųjų įsivaikinti vaikus su įgimtomis širdies ydomis, psichikos negaliomis, alkoholio ar kitais sindromais, galima sakyti, nėra.
Naujausi komentarai