Pereiti į pagrindinį turinį

Gražesnis Gintaro muziejus – kitais metais

Gražesnis Gintaro muziejus – kitais metais
Gražesnis Gintaro muziejus – kitais metais / Karolio Pilypo Liutkevičiaus nuotr.

Bene labiausiai Lietuvoje lankomas Palangos gintaro muziejus savo 50-uosius gyvavimo metus pasitinka atnaujinta ekspozicija bei gražėjančiu fasadu.

„Nuo langų iki stogo – visa renovacija atliekama labai detaliai. Galime džiaugtis, kad antrą renovacijos etapą įpusėjome: jau yra ir naujos kasos, rūbinė, tualetai, fasado renovacija taip pat beveik baigta. Beliko tik vidus. Siekiame, kad atnaujintas muziejaus pastatas jau 2014-ųjų birželį galėtų tapti ir Baltijos šalių kultūrinio susitikimo centru“, – džiaugėsi muziejaus vyriausioji muziejininkė Regina Makauskienė.

Po rekonstrukcijos Gintaro muziejus pasipuoš nauju fasadu, variniu stogu, mediniais, senąją istorinę furnitūrą atkartojančiais langais bei visiškai renovuotu cokoliniu aukštu. Šiam projektui skirta beveik 8 mln. litų ES struktūrinių fondų paramos.

„Nors iki viso pastato renovacijos pabaigos teks dar palaukti, jau dabar galima aplankyti išskirtinę ir įspūdingą gintaro parodą“, – kvietė R.Makauskienė.

Už gautas lėšas pirmiausia buvo atnaujinta gintaro ekspozicija: pakeistos vitrinos, apšvietimas. Kadangi per aukšta temperatūra ir stipri šviesa tamsina, „sudegina“ gintarą, įrengtos specialios nekaitrinės lempos. Visa tai puošia naują, jubiliejaus proga įrengtą parodą „Gintaro muziejui – 50“
Naujojoje parodoje lankytojams pristatoma daugiau nei 70 unikalių gintaro gabalų, vertinamų ne tik dėl įspūdingo savo dydžio, bet ir formos, atspaudų, spalvinių niuansų. Didžiausias ir įspūdingiausias eksponatas – 3,524 kg sveriantis gintaro gabalas, vadinamas Saulės akmeniu.

Tautodailininko Kosto Toleikio muziejui dovanotas išskirtinis gintaro luitas apaugo ir išskirtine istorija, mat 2002 metais buvo pavogtas, tačiau vėliau, kaip nustatyta tyrimo metu, pačių vagių grąžintas muziejui.

Saulės akmuo yra trečias pagal dydį pasaulyje gintaras. Brangiausias Palangos gintaro muziejaus eksponatas įvertintas 850 tūkst. litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų