Gyvenimą Klaipėdoje jauks grioviai

J.Janonio gatvės 26 ir 28 namų gyventojai praėjusį šeštadienį stebėjo situaciją, kuri galėjo baigtis tragiškai. Darbininkų išvakarėse viduryje gatvelės iškeltas kanalizacijos šulinio dangtis su liuku tapo sunkiai įveikiama kliūtimi į gaisrą skubėjusiems ugniagesiams.

Ugniagesiams – barjeras

Tądien Švyturio g. 10 name kaimynai pajuto dūmų tvaiką ir suskubo kviesti gelbėtojus.

Kadangi gaisras kilo gyvenamajame name, į įvykio vietą atskubėjo ne vienas ugniagesių automobilis.

Pakeliui, vos už vieno namo iki nelaimės vietos, jų laukė netikėta kliūtis. Gatvės viduryje ryškiais dažais nudažytomis lentomis pažymėtas pūpsojo kanalizacijos dangtis.

Būrys vaikų smalsiai stebėjo, kaip ugniagesiai judėjo tarp šios kliūties ir kelkraštyje pastatytų automobilių.

Didelės raudonos mašinos judėjo po milimetrą, ugniagesiai bijojo apgadinti gyventojų automobilius.

Gaisrinės mašinos gerokai užtruko, kol pasiekė tikslą. Visa laimė, kad didelio gaisro nebuvo, pasirodo, kažkurio buto gyventojai ant įjungtos viryklės be priežiūros paliko verdantį puodą.

Ketina išvalyti

Pirmadienį gatvelėje, vingiuojančioje tarp J.Janonio g. 26, 28 ir Švyturio g. 8 ir 10 namų, triūsė bendrovės "Gensera" darbininkai. Jie ruošėsi įrengti naują lietaus kanalizaciją.

Vyrai pasakojo, kad praėjusį penktadienį šulinio dangtis ir liukas prie J.Janonio g. 28 namo buvo iškelti ruošiant valyti lietaus nuotekas.

Po to, kai kanalizacija bus išvalyta, ketinama ruoštis ne vieną mėnesį užtruksiantiems darbams.

Gyventojai jau dabar patiria nepatogumų. Išgirdę pjaunamo asfalto garsą, vyrai skubėjo į kiemą ir prašė leisti išvažiuoti automobiliams.

Kur laikyti mašinas?

Bendrovės "Gensera" projektų vadovas Linas Špiegis patvirtino, kad netrukus ne tik ši, bet ir Sportininkų, Pušyno, Stadiono, Beržų, Viršutinė gatvės bus perkastos, jose bus naujai įrengiama lietaus kanalizacija.

Paminėtų J.Janonio ir Švyturio gatvių kiemuose darbininkai gali užtrukti kelias savaites. Jie iškas griovį, kuris bus atitvertas tvorelėmis. Įvažiuoti į ankštus kiemus ne tik specialiųjų tarnybų, bet ir privatiems automobiliams bus sunku, o nakčiai pasistatyti mašinas – dar sudėtingiau.

Ugniagesiai tikino, kad panašiais atvejais jiems paprastai iš anksto pranešama, kaip pasiekti namus, prie kurių būna iškasinėtos gatvelės.

"Tai, ką dabar randame lietaus kanalizacijoje, yra siaubinga, vienas šulinys buvo praktiškai pilnas smėlio ir žvyro. Nenuostabu, matėme, kad neseniai kieme buvo nutiesti šaligatviai ir pėsčiųjų takai, o žvyras liko nenušluotas nuo gatvės. Lietus jį nešė į groteles. Nuotekos kanalai čia labai seniai kloti, kai kurie jų yra pernelyg aukštai. Baiminamės, kad neatsirastų kliūčių, nes vienoje vietoje neretai eina kelios komunikacijos. Artimiausiu metu bandysime tai aiškintis", – pasakojo projektų vadovas.

Dirbs ir archeologai

Šiemet centro kvartale, kaip jį vadina rangovai, ketinama nutiesti maždaug 2 800 metrų lietaus kanalizacijos. Beržų ir Viršutinėje gatvėje darbai vyks ne taip sparčiai, mat tai yra saugoma teritorija, todėl čia darbuosis ir archeologai.

Kai tik į tranšėjas bus įleisti kanalizacijos vamzdžiai, darbininkai juos skubės užpilti, paviršiniame sluoksnyje bus naudojama skalda.

Kada griovių vietoje atsiras asfaltuota danga, nežinia.

Būtų logiška kartu ankštuose kiemuose įrengti automobilių stovėjimo vietas. Mat neseniai daugelyje šio kvartalo kiemų atsirado apšvietimas, o prie kai kurių namų – ir šaligatviai.

Tačiau to tikėtis būtų naivu, nes daugelyje vietų dar nepradėtas net kiemų rekonstrukcijos projektavimas.

Gyventojai apie greitai užklupsiančius nepatogumus kol kas neinformuoti, jie apie Vitės kvartalo žmonės gali tik nujausti.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
tik žmones kiršinantis straipsnis

ezys

ezys portretas
Ar butina per galva verstis, kad kiekviena naujiena pateikti kaip kazka neigiamo? Juk tvarkoma kanalizacija, o straipsnis sudeliotas tarsi tai pasaulio pabaiga.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl veiklos pajūryje – painiava
  Dėl veiklos pajūryje – painiava

  Klaipėdos pajūryje vyksta ne kiekvienam suvokiami dalykai. Prie jūros, palei taką į Šiaurinį molą, pernai pasistatęs metalinius konteinerius klaipėdietis Germanas Čepas įsitikinęs, kad valdininkai jam kaišioja pagalius į ratus. Tači...

  6
 • Gamyklos galėtų kurtis toliau nuo uosto
  Gamyklos galėtų kurtis toliau nuo uosto

  Dėl Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko noro prie uosto turėti laisvąją ekonominę zoną pasigirdo nepasitenkinimo, kodėl jis nori "tempti" taršą iš rajono į Klaipėdą. ...

  12
 • Lietuvos jūreivystę pristatys nuo žagrės
  Lietuvos jūreivystę pristatys nuo žagrės

  Lietuvos jūrų muziejuje bus rengiama lietuvišką realybę atitinkanti nauja ekspozicija, pavadinta „Nuo žagrės prie šturvalo“. ...

 • Startas uostą gilinti iki 17 metrų
  Startas uostą gilinti iki 17 metrų

  Praėjusią savaitę paskelbti konkurso laimėtojai dėl gilinimo iki naujos Klaipėdos uoste dar nebuvusios atžymos. ...

  12
 • Liga, kurią sukelia ne tik gimdymas
  Liga, kurią sukelia ne tik gimdymas

  Ilgėjant gyvenimo trukmei vis daugiau moterų susiduria su prolapsu – lyties organų nusileidimu. Nors ši ginekologinė liga sukelia daug nepatogumų, moterys vizitą pas gydytoją vis atidėlioja. ...

  2
 • Tėvus labiausiai gąsdina bėrimai
  Tėvus labiausiai gąsdina bėrimai

  Socialinėje paskyroje gydytoja dermatologė dažnai sulaukia nerimastingų tėvų klausimų ir prašymų padėti. Tokių užklausų su išbertų mažylių nuotraukomis ypač padaugėja po nakties. ...

  1
 • Klaipėda turės naują Futbolo mokyklą
  Klaipėda turės naują Futbolo mokyklą

  Po dviejų metų jaunieji klaipėdiečiai pravers dažais kvepiančios Klaipėdos futbolo mokyklos duris. ...

  13
 • Uostamiestyje lankysis tristiebė barkentina „Pogoria“
  Uostamiestyje lankysis tristiebė barkentina „Pogoria“

  Uostamiestis po dvejų metų vėl priims didžiuosius burlaivius. Klaipėdai suteikta teisė organizuoti burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races 2021“ starto renginius. ...

  2
 • Klaipėda – tarp pasaulio uostų
  Klaipėda – tarp pasaulio uostų

  Šiomis dienomis pateikta informacija, kokie pasaulio ir Europos uostai turi didžiausias sąsajas su pasauline prekyba. ...

  5
 • Klaipėdos meras jubiliejaus proga sveikins A. Nausėdą savo vardu
  Klaipėdos meras jubiliejaus proga sveikins A. Nausėdą savo vardu

  Šiandien šalies Prezidento Gitano Nausėdos tėvo Antano Nausėdos telefonas netyla, galima spėti, kad į jo namus belsis ne vienas lankytojas. Tarp jų bus ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Jis tikino ketinantis ne miesto, o savo patie...

  23
Daugiau straipsnių