Vakar rytą pro langą pažvelgę vieno daugiabučio gyventojai nustėro – pusamžis vyriškis kiemais tempė vežimėlį, ant kurio gulėjo į kilimą suvyniotas moters lavonas.
Priminė Leningrado blokadą
Ketvirtadienį prieš devintą gerdami rytinę kavą Pietinės gatvės 18 namo gyventojai pro langą pamatė neįtikimą vaizdą. Jis priminė filmuose matytus kadrus, nufilmuotus Antrojo pasaulinio karo metais blokados apimtame Leningrade.
Apdujęs vyras traukė sunkų vežimą, ant kurio suvyniotas į įvairius apklotus ir suraišiotas virvėmis gulėjo žmogaus kūnas.
Netruko paaiškėti, kad žmonės tikrai neapsiriko – vyras vežė negyvą savo sugyventinę.
58 metų Pranas Galdikas tvirtino, kad prieš porą dienų jo sugyventinė Stasė Gudeliauskienė nugriuvo ir, susitrenkusi galvą, mirė.
Vyras tikino porą dienų laukęs, gal draugė atsigaus. Supratęs, kad moteris nebegyva, suvyniojo ją į kelias antklodes, kilimą ir sugalvojo atsikratyti lavono.
Vežė į bažnyčią
Ant vežimėlio, kokie paprastai parduotuvėse naudojami didesniems kroviniams vežioti, buvo užrištas raudonas skuduras. Panašu, kad P.Galdikas jį naudodavo surinktoms antrinėms žaliavoms vežioti.
Vežimėlyje šalia ryšulio gulėjo keli tušti alaus buteliai.
Kai pareigūnai nuvyniojo pirmąjį antklodžių sluoksnį, išryškėjo šiurpios detalės – ant kilimo, į kurį buvo susuptas lavonas, raudonavo dėmė.
Pasruvęs krauju velionės veidas buvo pridengtas polietileno maišeliu. Buvo visiškai aišku, kad moteris nužudyta. Įvykio vietoje apžiūrėjus kūną paaiškėjo, kad velionė buvo žiauriai sumušta ir subadyta.
P.Galdikas tikino ketinęs kūną nugabenti į Švento Juozapo Darbininko bažnyčią. Tačiau toks aiškinimas nė iš tolo nepriminė tiesos, nes vyras traukė vežimėlį kiemais nuo bažnyčios, o ne jos link.
Vėliau jis prasitarė pats nužudęs sugyventinę, tačiau susikalbėti su juo nebuvo lengva.
Pavyduliavo sugyventinės
S.Gudeliauskienė šiemet kovo viduryje būtų šventusi šešiasdešimtmetį. Ji gyveno Alksnynės gatvės 6 name. Kaimynų tikinimu, savo girtuoklio vyro senokai atsikračiusi moteris buvo pikta ir su namo gyventojais beveik nebendravo.
Pažįstamiems žmonėms ji gyrėsi turinti aukštąjį išsilavinimą ir anksčiau dirbusi uoste buhaltere. Pastaruoju metu kartu su draugu gyveno iš atsitiktinių uždarbių, rinko butelius, metalo laužą, makulatūrą.
Žardės prekybos centro rajone žmonės ją dažnai matydavo neblaivią. Moteris esą neretai siūlydavosi nepažįstamiems vyrams suteikti malonumų.
Maždaug prieš metus drauge su ja apsigyveno P.Galdikas. Pora pasibardavo, tačiau dėl jų keliamo triukšmo kaimynai policijos nekvietė. Priekabaus P.Galdiko namo gyventojai vengė. Žmonės pastebėjo, kad jis labai pavyduliavo savo draugės.
"Nuo šeštadienio Stasės bute tylu. Kur jie dingo, nežinome. Per tas dienas nematėme nė vieno", – pasakojo S.Gudeliauskienės kaimynai.
Ieško ir dingusio senuko
Panašu, kad narpliodami S.Gudeliauskienės nužudymą, pareigūnai gali išsiaiškinti ir aplinkoje nesiorientavusio garbaus amžiaus vyro dingimo istoriją.
Sausio antrąją į policiją kreipėsi 74 metų psichinę negalią turėjusio Antano Gimbučio globotoja. Ji pranešė apie senolio dingimą ir prašė rasti ligotą žmogų.
Moteris teigė, kad niekada toli nuo namų nenuklystantis senolis tos dienos rytą su S.Gudeliauskiene kažkur išėjo. Kaimynai girdėjo juos kalbant apie ketinimą drauge važiuoti į Kintus.
Senolis su šia moterimi susipažino prieš kelerius metus, kai abu gydėsi ligoninėje Bangų gatvėje. Nuo to laiko S.Gudeliauskienė kone kasdien užsukdavo pas A.Gimbutį, gyvenusį Žardininkų gatvės 25 name.
Kartais senolis nueidavo pas draugę. Kas siejo skirtingo amžiaus ir interesų žmones, nežinia.
Kintuose pražuvėlio nerado
Vokietijoje gyvenanti A.Gimbučio dukra buvo pasamdžiusi moterį prižiūrėti tėvą. Ši kasdien jį aplankydavo, atnešdavo maisto, išskalbdavo drabužius, apkuopdavo namus.
Globotoja pasakojo ne kartą barusi S.Gudeliauskienę už tai, kad ji atsinešdavo naminės degtinės ir priekabiavo prie dažnai aplinkoje nesiorientuojančio našlio.
"Kartais A.Gimbutis išeidavo iš namų. Kaimynai man pranešdavo sutikę jį prie Žardės tvenkinio, pakviesdavo mane arba patys parvesdavo. Tačiau jis niekada niekur nevažiuodavo ir nelikdavo svetur nakvoti, – pasakojo senolio globotoja Zita. – Sausio antrosios rytą atėjau į Antano namus, kaip paprastai. Jo nebuvo. Supratau, kad jis išėjo visai neseniai. Lova nepaklota, arbatinukas dar karštas. Kaimynas pasakojo sutikęs jį su Stase išeinančius. Kalbėjo apie kelionę į Kintus. Pamaniau, kad abu ten išvažiavo, gal malkas kerta, gal kitus darbus dirba."
Bet A.Gimbutis buvo per senas tokiems darbams. Kur ir kokiu tikslu viešnia išsivedė neįgalų senolį, kol kas neaišku.
Vakar, susirūpinusi globotinio likimu, globėja ketino važiuoti senolio ieškoti į Kintus, tačiau pareigūnai atkalbėjo ją nuo tokio žingsnio.
Miestelio apylinkės inspektorius patikrino informaciją ir pranešė, kad A.Gimbučio Kintuose nėra ir nebuvo.
Galėjo nužudyti iš pavydo
Vakar Kriminalinės policijos pareigūnai bandė susikalbėti su P.Galdiku. Spėliota, ar, apimtas pavydo, jis negalėjo nužudyti ir A.Gimbučio.
Apibūdindamas senolį P.Galdikas įtikinėjo, kad senolis buvo už jį stipresnis vyras.
Sulaikytas gatvėje su šiurpiu kroviniu įtariamasis pasakojo girtavęs nuo Naujųjų.
Kelių dienų senumo kraujosruvos ant A.Galdiko veido vakar akivaizdžiai bylojo apie audringą santykių aiškinimąsi su kažkuo.
Vakar ieškota ne tik S.Gudeliauskienės nužudymo įkalčių, bet ir dar vieno lavono.
Naujausi komentarai