Į Klaipėdą vilios studentus iš Ukrainos

Uostamiestyje ieškoma būdų, kaip į universitetą pritraukti daugiau užsienio studentų. Žvilgsniai krypsta į Rytų Europą – ukrainiečius ar baltarusius.

Apie Klaipėdos partnerystę su Rytų šalių universitetais ir paramą atvykstantiems studentams pirmadienį uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas diskutavo su istoriku profesoriumi Alvydu Nikžentaičiu, Vasilijumi Safronovu ir kitais.

Pasak Klaipėdos universiteto studijų prorektorės pareigas laikinai einančios Letos Dromantienės, universitetas šiuo metu skiria ir finansuoja 11 nemokamų studijų vietų Rytų partnerystės ir Kazachstano universiteto studentams.

Jei miestas finansiškai prisidėtų prie esamo fondo, ateityje tų vietų galėtų atsirasti ir daugiau.

A.Nikžentaitis atkreipė dėmesį, kad Klaipėdos miesto ekonominės plėtros, trumpiau – Mėlynojo proveržio strategijoje iki 2030-ųjų nemenkas dėmesys skiriamas aukštajam mokslui bei jauniems žmonėms pritraukti į universitetą.

Tam būtinas universiteto ir miesto valdžios bendradarbiavimas.

Miestas orientuojasi į tai, kad jame būtų kuo daugiau kvalifikuotų gyventojų.

"Miestas orientuojasi į tai, kad jame būtų kuo daugiau kvalifikuotų gyventojų. Todėl aptarėme tikslias priemones, kaip universitetas ir miestas gali suvienyti jėgas, pritraukiant studentus iš Ukrainos. Mano galva, situacija labai dėkinga, nes Klaipėda turi partnerystės sutarčių su tam tikrais Ukrainos miestais. Vienas pagrindinių partnerių projekte galėtų būti Odesa. Sykiu bandytume sinergizuoti miesto ir universiteto veiksmus, realizuojant Mėlynojo proveržio strategiją", – dėstė profesorius.

Pašnekovo teigimu, kalbėti apie konkretų atvyksiančių studentų skaičių dar anksti.

Kad būtina stiprinti universiteto tarptautiškumą, mano ir V.Grubliauskas.

"Su tuo susijęs ir pastarasis mano vizitas į Groningeną, labai stiprų universitetą, kuris, kaip partneris, Klaipėdos universitetui yra labai reikalingas. Smagu, kad tas bendradarbiavimas vyksta. Tuo pat metu universiteto tarptautiškumo kryptys tikrai neapsiriboja vien tik Vakarų Europa. Kazachstanas, Baltarusija, Ukraina taip pat yra viena universiteto siekiamybių. Todėl profesorius A.Nikžentaitis pristatė galimybę Klaipėdos universitetui pasipildyti studentais iš šių šalių", – aiškino V.Grubliauskas.

Teigiama, kad patvirtinus miesto biudžetą būtų ieškoma lėšų šiam strategiškai svarbiam universiteto siekiui įgyvendinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

leisgyvis

leisgyvis portretas
Ukrainiečiai pabudins liberalų nukankintą Klaipėdą

Vajeeee..

Vajeeee.. portretas
ir kas tuos du žmones iš nuotraukos tep numūčinooo..Atrodo kaip rūpintojėlei šalia kelio:D)

Jokių kitataučių!

Jokių kitataučių! portretas
Nebent jie už viską susimokėtų iki cento. O Lietuvos piliečiams privaloma lengvinti aukštojo mokslo gavimo sąlygas pagal kitų ES šalių praktiką (Anglija, Vokietija, Skandinavija) bei apmokėti Valstybės sąskaita jų išsilavinimą. Patys puikiai matote kiek kas LR uždirba...Ir jeigu taip trokštate puoselėti verslo gerovę (tuo įsitikinome pagal pirmuosius rinkiminių programų ,,meniu"turinį), tai reikia atsiminti ir kiek tame versle ar valst.darbo vietose gauna užmokesčio dirbantieji, kurių vaikai nori bet dėl skurdo negali, siekti aukštojo mokslo
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių