Gabrielius – mielas trimetis su Dauno sindromu. Berniuko sveikata po operacijos komplikavosi, todėl ligoninėje jis praleido dvi savaites.
„Budėjimo pradžioje jis mažai domėjosi aplinka, visiškai nesišypsojo. Jam reikėjo kompanijos, dėmesio, patiko būti glostomam ir sūpuojamam. Jei akimirkai likdavo vienas ar ateidavo gydytojai, iškart jautriai reaguodavo. Buvo gera žinoti, kad galiu jį nuraminti“, – pasakojo savanorė.
Nors berniuko kelionė sveikimo link buvo sudėtinga, su savanorių pagalba jam pavyko ją įveikti.
„Paskutinę savaitę Gabrielius pamažu atgavo jėgas ir susidomėjimą pasauliu, liūdesį pakeitė šypsena, netgi pavyko jį prajuokinti. Toks mažylio savijautos pokytis – didžiausia dovana“, – džiaugėsi Augustė.
Ieškomi nauji savanoriai
Šiuo metu Klaipėdoje prie savanorių komandos kviečiami prisijungti tie, kuriems rūpi, kad ligoninėse būtų atliepiami vienišų vaikų emociniai poreikiai.
„Daugiausia nerimo kyla dėl pirmojo budėjimo. Norisi nuraminti, kad čia nė akimirkai nelieki vienas – nuolat jauti didelį koordinatorių ir kitų savanorių palaikymą, gauni patarimų, jei tik jų prireikia. Na, o kai ateini į budėjimą – nesvarbu, pirmą ar dvidešimtą, – išeini su neapsakomu pilnatvės jausmu. Jį patirdamas, nebegali ir nebenori sustoti“, – pasakojo Augustė.
Jei ir jūs norėtumėte dovanoti vaikams savo rūpestį, kviečiama rugsėjo 19, 24, 25 arba 30 d. nuotoliniu būdu dalyvauti informaciniame renginyje ir daugiau sužinoti apie savanorystę iniciatyvoje „Niekieno vaikai“. Registracijos nuoroda – čia.
Iniciatyva „Niekieno vaikai“
Iniciatyvos savanoriai jau daugiau nei šešerius metus rūpinasi, kad vaikai ligoninėse neliktų vieniši. Savanoriai su vaikais žaidžia, juos ramina, migdo, nešioja, guodžia, išklauso, padrąsina, moko naujų įgūdžių, palydi į procedūras.
Vidutiniškai per dieną savanoriai budi prie šešių vienišų vaikų, o per visą iniciatyvos veiklos laikotarpį daugiau nei 1000 vaikų ligoninėse neliko vieniši.
Naujausi komentarai