„InNovaCamp" festivalyje Klaipėdoje – ateities vizijos

Penktadienį Atgimimo aikštėje prasidėjęs technologijų ir verslo festivalis „InNovaCamp" subūrė gausų būrį klaipėdiečių neabejingų inovacijoms ir mokslo naujovėms.

Pavyzdys Klaipėdai

Organizatoriai vylėsi, jog parodoje apžiūrėti ir dabar egzotiškai atrodantys eksponatai po kelių dešimtmečių taps mūsų kasdienybės dalimi.

Renginio organizatorė Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros (KEPA) vadovė Raimonda Laužikienė teigė, kad šiuo rengiu norėta atkreipti miesto dėmesį ir parodyti, jog Klaipėdoje neturėtų egzistuoti tik jūrinės technologijos.

„Visi į parodą atvykę ir inovacijas pristatantys žmonės yra iš kitų miestų. Uostamiesčiui – tai unikalus šansas susipažinti su informacinėmis ir nano technologijomis, biomokslais. Šios sritys mūsų miesto švietimo įstaigose dar nėra populiarios. Technologijų ir verslo festivalis – puikus įrodymas, kad Lietuvoje išradimai tikrai įmanomi, o jų pagalba galima sėkmingai vystyti technologijas. Tikimės, kad renginys bus naudingas visai Klaipėdos akademinei bendruomenei ir verslininkams“, – teigė R.Laužikienė.

Pasak jos, moksleivius reikia skatinti dažniau rinktis technologines specialybes, nes jos yra mūsų šalies ateitis.

„Turbūt ne ten dedami akcentai. Verčiau investuokime į jaunimo technologinį išprusimą, o ne „kepkime“ vadybininkus. Vaikams nuo mažų dienų reikia skiepyti domėjimąsi išradimais, įvairiais tyrimais, pabrėžti kūrybiškumo svarbą“, – kalbėjo organizatorė.

Festivalį ir technologijų ekspozicijas klaipėdiečiais galės apžiūrėti ir rytoj – nuo 10 iki 17 val., o 10-13 val. visi norintys galės dalyvauti verslo lyderių viešų paskaitų sesijoje.

Pristatė pirmąjį palydovą

Šiandien „InNovaCamp" parodoje buvo galima išmėginti automobilių lenktynių simuliatorių, valdyti virtualią klaviatūrą akies mirksniais, pasigaminti skulptūrėlę 3D spausdintuvu, pabūti modeliu piešimo dirbtuvėse, kuriose dailininkai vietoje drobės ar popieriaus pasitelkė planšetinius kompiuterius. Šiaulių universitetas pristatė vandenilio kuro elementų laboratoriją ir jėgainę.

Buvo demonstruojami įvairiausios paskirties technologiniai sprendimai: elektromobiliai ir judesiu valdomi holografiniai ekranai. Festivalio „InNovaCamp" metu klaipėdiečių dėmesio susilaukė ir nemaža sensacija tapęs mokslinis projektas: lietuviškas palydovas „LitSat-1", kurį šių metų pabaigoje į kosmosą planuojama paleisti iš JAV Valopo salos.

Palydovas ne tik bus pirmasis Lietuvos simbolika paženklintas fizinis objektas tarpgalaktinėje erdvėje, bet ir atliks bandomojo prototipo vaidmenį ruošiantis moksliniam eksperimentui – pjezo variklių išbandymui kosmose, kuris bus atliekamas pirmą kartą.

Vizijos – turgui

Be akį traukiančių eksponatų apžiūrėjimo, vienoje iš Klaipėdos Atgimimo aikštėje įsikūrusioje technologijų ir verslo festivalio stovyklos palapinių šiandien virė aistros: susitikę urbanistikos specialistai, vietos verslininkai, investuotojai ir visi senamiesčio likimui neabejingi klaipėdiečiai diskutavo, kaip netolimoje ateityje galėtų pasikeisti senasis Klaipėdos turgus.

Architektai pristatė šešis scenarijus: turgus ir aplinkinės jo teritorijos galėtų transformuotis į amatų ir mažų parduotuvėlių miestelį, erdvę, skirtą dideliems prekybos centrams, gyvenamųjų namų kvartalą, verslo ir inovacijų centrą, vietą, kurioje klestėtų kūrybinės industrijos ar studentams bei mokslo pažangai skirtą teritoriją.

Architektai urbanistai į senojo turgaus vizijos kūrimą įtraukė ir visus miestiečius. Vietoje brėžinių bei grafinių planų dirbtuvės dalyviai galėjo apžiūrėti sumažintą turgaus versiją, pagamintą iš popieriaus ir primenančią muziejuose ir turizmo informacijos centruose eksponuojamus miesto maketą. Kiekvienas norintis turėjo progą pats modeliuoti unikalią turgaus viziją: dirbtuvėse schemą buvo galima išardyti, surinkti savo nuožiūra, o įprastus objektus pakeisti kitais, taip numatant naują pastatų ar teritorijos erdvių paskirtį.

Viso dirbtuvių metu išsakytos idėjos bus surinktos, apibendrintos ir naudojamos strateginei vizijai sukurti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių