Palangos gelbėtojams – išskirtinė įranga

Palangos gelbėtojai jau turi naują įrangą – pagal šiuolaikines technologijas pagamintus keturračius ir beveik 4 tūkst. eurų kainavusią nakties paieškos kamerą, kuri žmogaus buvimo vietą jūroje nustatyti gali tiek naktį, tiek dieną. Tokia kamera gelbėjimui Baltijos šalyse bus naudojama pirmą kartą.

Fiksuos ir pro rūką

Centriniame Palangos paplūdimyje gelbėtojai pristatė įsigytus ekologiškus, pagal naujausias technologijas pagamintus keturračius. Jų degalų sąnaudų santykis, kaip teigė Palangos gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas, yra vienas mažiausių.

Norėdami užtikrinti poilsiautojų saugumą bet kuriuo paros metu, kurorto gelbėtojai naudos naują autonominę vaizdo stebėjimo kamerą, kuri veikia ir dieną, ir tamsiu paros metu, ir net esant rūkui.

„Įsigijome paieškos kamerą, kuri atpažįsta žmogaus, paukščio ar kito gyvūno kūno šilumą, todėl nesvarbu, ar lauke rūkas, ar nerami jūra, kamera 1,5 kilometro spinduliu fiksuoja žmogaus buvimo vietą jūroje. Prietaisas bus įrengiamas ant automobilių ar keturračių, efektyviausiai ji veiks jai esant kuo aukščiau, kadangi tuo metu matymo spektras į tolį yra geresnis ir tikslesnis“, – aiškino J. Pirožnikas.

Šarūnas Vaitkus / V. Jašinskaitės nuotr.

Eina maudytis ir naktį

Kamera autonominė ir lengvai demontuojama, todėl prireikus gelbėtojai patys galės nuspręsti, ant kokios transporto priemonės ją tuo metu reikia įrengti.

Mat vienu atveju gelbėtojams tenka skubėti į pagalbą visureigiu, o kitais atvejais prireikia ir keturračių.

Vadovas pasakojo, kad gelbėtojai neretai susiduria su situacijomis, kai tamsiu paros metu žmonės išeina maudytis ir jų pasigenda pažįstami ar giminės.

Atsitikus nelaimei, žmonės būdavo ieškomi pasišviečiant prožektoriais, tačiau dėl bangų ar rūko matomumas žymiai pablogėja.

„Manau, kad kamerą panaudoti teks, svarbu, kad nelaimingų atvejų būtų kuo mažiau, o jeigu jų ir bus, vilsimės, kad įranga padės išsaugoti žmonių gyvybes, nes svarbi kiekviena“, – J. Pirožnikas.

Palangos savivaldybė ir toliau investuos į žmonių saugumą.

Užkirsti kelią nelaimėms

Kaip teigė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, vienas pagrindinių dalykų sezono metu yra poilsiautojų saugumas.

Mero teigimu, privaloma užkirsti kelią nelaimėms, kurios vis dar kartais įvyksta Baltijos jūroje.

Ji tampa pavojinga netikėtai atsivėrus duobėms ar atsiradus povandeninėms srovėms. Visa tai kelia realų pavojų poilsiautojų gyvybei.

„Šiais metais Palangos tarybos nutarimu skyrėme 430 tūkst. eurų gelbėjimo sistemos plėtrai. Kurorto savivaldybė ir toliau investuos į žmonių saugumą“, – Š. Vaitkus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
eilinė vagystė . Ko neparašėte : kiek dalyvavo konkurse dalyvių ,įgytų prekių kainų , kiek nuskendo naktį ir dieną - kada budi gelbėtojai , kiek km nuvažiuoja gelbėtojų transportas iki nurašymo , kur like pinigai , kodėl netvarkomas jūros dugnas ir neįrengiama reikiama gelbėjimo įranga . Beje , parazite vaitkau , pasigirk kur panaudojai pagalvės mokestį , kaip mažini žalius plotus - o ten galėjo būti karuselės , kaip sekasi kenkti valstybei kartu su vmi nebaudžiant raudonkepuraičių - maisto ir alkoholio prekeivių kurie užsiima išnešiojamąją prekyba pliaže taip pat prekiaujantys iš žuvimi iš valčių , kaip neduodi pajamų Lietuvai nesuteikdamas daugiau prekybai vietų paplūdimyje , kaip ltsa ir policija nebaudžia ir neatlieka savo pareigų kontrolei bolt ir kitų pažeidėjų kurie nesilaiko kelių eismo taisyklių mažų mažiausiai pažeidžiant 303 ženklą , o apie ltsa tai ten absoliučiai neišmano įstatymų pagal kuriuos dirba ir atlieka pavėžėjų patikrinimus

Ale kiek

Ale kiek portretas
Įtanga gali būti pati naujiausia, moderniausia, bet ar tikrai vienam sezonui surinkta jaunuolių komanda mokės ja naudotis? Nupirkti ir užsidėti pliusiuką yra elementaru, naudotis visai kas kita.

OB

OB portretas
Iš kur tiek negatyvo komentatoriai prikaupę? Išeikite į kiemą, kaimynams ar net nepažįstamiems "Laba diena", "Ačiū" ar kitus paprastus mandagius žodžius pasakykite ir iškart gyvenimas pagražės, dar šypsokitės būtinai :)
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių