Pereiti į pagrindinį turinį

Jūros šventės proga – dovana miestui

2016-07-29 07:05

Jūros šventės išvakarėse atidengtas Liepų gatvės pradžioje esantį pastatą puošiantis, Klaipėdos istoriją ir simbolius sujungiantis reljefas-mozaika „Senoji Klaipėda“. Viliamasi, kad verslininkų dovanotą meno kūrinį klaipėdiečiai netruks pamėgti, lankyti ir nesidrovės prie jo prisiliesti.

Atidengtas nuo šiol Liepų g. 4 namą puošiantis reljefas-mozaika „Senoji Klaipėda“ (skulpt. G.Jonkus, arch. V.Mazurkevičius), kurį miestui dovanojo bendrovė „Stemma Group“.

Kitokia grąža

Vakar atidengtą Liepų g. 4 namą nuo šiol puošiantį reljefą-mozaiką „Senoji Klaipėda“ miestui padovanojo bendrovė „Stemma Group“. Minėtos įmonės direktorė Janina Kerpaitė pastebėjo, kad akį traukianti dovana nėra susijusi su finansine nauda.

„Ši dovana atsiperka kitkuo. Jeigu matysime, kad žmonės sustoja, paglosto, pakalba, atpažįsta vietą – tikslą būsime pasiekę“, – dėstė pašnekovė.

Ceremonijoje dalyvavusi Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė pastebėjo, kad ši iniciatyva – ne tik gražina, bet ir įamžina miestą, jo praeitį.

Klaipėdietiški simboliai

J.Kerpaitės teigimu, klaipėdiečiai ir miesto svečiai mozaikoje gali atpažinti šiuo metu jau neišlikusių Klaipėdos bažnyčių kontūrus, istorines gatves ir miesto simbolius.

Skulptorius Gintautas Jonkus ir architektas Vytenis Mazurkevičius reljefe-mozaikoje atspindėjo svarbiausius uostamiesčio motyvus – Biržos tiltą, Šv. Jono ir Reformatų bažnyčių bokštus.

Kūrinio viduryje esančiame stilizuoto bronzinio kario liejinyje sutelpa ne tik šie Klaipėdos simboliai, bet matyti ir istorinės Liepų gatvės kontūrai, horizontas, o aplink esančioje spalvoto granito mozaikoje galima atpažinti tekančią saulę, valtį.

„Tikiu, kad šis kūrinys vilioja būti paliestas ir toks bus. Viliamės, kad tas vidurys, kaip ir kitos mieste esančios skulptūrėlės, labai greitai taps spindintis. Kadangi mozaika gana reljefiška, manau, ją liesti, pažinti, suprasti bus malonu ir neregiams“, – dėstė direktorė.

Gausybės sveikinimų ir apkabinimų sulaukęs skulptorius teigė šį savo kūrinį laikantis duokle Klaipėdai. Jis pastebėjo, kad mozaiką-reljefą, kur sutilpo ir dalis kūrėjo širdies, pristačius visuomenei užplūdo įvairūs jausmai, tarp jų – ir švelnus, tačiau skaidrus liūdesys.

„Kūriau su didele meile“, – prisipažino G.Jonkus.

Miestui klestėti linkėjo ir renginio dalyvius į tikrą ekskursiją senosios Klaipėdos gatvėmis nusinešė bei kūrinį perskaityti pamokė architektas V.Mazurkevičius.

Padovanojo ir parodą

Atidengus mozaiką susirinkusiems klaipėdiečiams įteikta ir dar viena dovana – to paties statinio pirmame aukšte atidaryta skulptoriaus ir minėtos mozaikos autoriaus G.Jonkaus bei dailininko Aurimo Anuso darbų paroda.

Būtent pastarojo piešinius galima išvysti itin retai, todėl šįkart klaipėdiečiai turės išskirtinę galimybę pažvelgti į darbus, kuriuose – daugybė klaipėdietiškų motyvų.

Parodoje eksponuojamus darbus nemokamai bus galima apžiūrėti kiek ilgiau nei savaitę.

Neabejingi ir kitoms iniciatyvoms

Šios dvi dovanos – ne pirma socialinė iniciatyva, kurią palaiko prie įmonių grupės „Stemma Group“, vykdančios veiklą energetikos ir nekilnojamojo turto srityse, vairo stovinti Martino Gusiatino šeima.

Ji skyrė beveik visą sumą lėšų, reikalingų uostamiesčio pakraštyje esančiai pranciškonų vienuolyno koplyčiai atsirasti, padovanojo ir čia stovinčius vienais geriausių Rytų Europoje tituluojamus vargonus.

Pietinėje miesto dalyje prieš kurį laiką iškilusi sentikių cerkvė – dar vienas šios šeimos dosnus mecenavimo pavyzdys.

„Prisidėdami prie šių projektų įgyvendinimo laukiame ne finansinio atsiperkamumo, o orientuojamės į socialųjį aspektą, iškeltų tikslų kilnumą, viešąjį interesą“, – neabejojo J.Kerpaitė.

Gusiatinų šeima nemenka suma jau kiek anksčiau prisidėjo ir prie Kuršių nerijoje esančio Saulės laikrodžio atstatymo – skyrė likusią pinigų dalį, kurios trūko.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų