Dėl kaimynų nesantaikos be vandens liko kavinė ir kulinarinis cechas. Kariaudami jie šokdina ir uostamiesčio specialiąsias tarnybas.
Teko atšaukti krikštynas
Viename Kretingos gatvės name įsikūrusios dvi įstaigos – beliašų cechas ir kavinė "Otard‘o". Pastato pusė, kurioje įsikūrusi pirmoji įstaiga, priklauso Irenai Šapranauskienei, antroji – verslininkui Ramūnui Brezgiui.
Į abi įstaigas vanduo tiekiamas per bendrą namo įvadą, bet nuo praėjusio ketvirtadienio tiek kavinė, tiek kulinarinis cechas tūno be vandens. Įmonė "Klaipėdos vanduo" jį atjungė už skolas.
Dėl to verslininkas R.Brezgys patyrė daug nuostolių. Jam teko nuvilti klientus ir atšaukti savaitgalį įstaigoje turėjusias vykti krikštynas.
"Tokie įvykiai gadina kavinės reputaciją. Tikėjausi, jog vanduo bus įjungtas, nes pinigus pervedžiau į kaimynės sąskaitą vos atjungus vandenį. Sumokėjau dvigubai, kad nekiltų problemų kitą mėnesį. Tačiau vandens nėra iki šiol. Krikštynas dėl techninių kliūčių teko atšaukti iki šventės likus penkioms valandoms. Po to tikrai negrįžčiau į tokią įstaigą", – teigė R.Brezgys.
Beliašus kepa naktimis
Kadangi įvadas yra I.Šapranauskienei priklausančiose patalpose, registruotas jos vardu, pinigus už sunaudotą vandenį bendrovei turi pervesti ji. Verslininkas R.Brezgys yra subabonentas.
I.Šapranauskienė neslėpė, jog pinigų nemokėjo specialiai. Moters teigimu, ji taip pasielgė, nes kavinės savininkas nuolat vėluoja atsiskaityti su ja už sunaudotą vandenį.
"Ir aš dabar nedirbu, mano verslas kenčia, bet toliau taip gyventi negaliu. Kaimynai pinigus už vandenį perveda kada nori. Turiu nuolat mokėti už juos po 150 litų. Kavinė sunaudoja tris kartus daugiau vandens už mano įmonę. Iš kur paimti pinigų?" – klausė I.Šapranauskienė.
R.Brezgys teigė, jog laiku pervesdavo pinigus kaimynei: "Sąskaitas apmokėdavome laiku. Kaimynai patys kartais per vėlai įmesdavo į pašto dėžutę sąskaitas. Gal pasitaikė koks kartas, kad išvažiuoji savaitgaliui, jie įmeta sąskaitą, o pirmadienį grįžę dar randame įmestą ir perspėjimą, kad susimokėtume". Be to, anot verslininko, sutikti kaimynus sunku. Vyro teigimu, jie pasirodo naktį, iškepa beliašus ir dingsta.
Vanduo prapuola antrąkart
Klaipėdietė pasakojo, jog įmonėje "Klaipėdos vanduo" aiškinosi, ką daryti. Darbuotojai paaiškino, kad kavinės savininkas turi įsirengti savo įvadą.
"Bet mano kaimynams to nereikia. Jiems patogu, kad aš moku. Bandžiau kalbėtis gražiuoju, bet su jais negali susikalbėti", – piktinosi moteris.
R.Brezgys pasakojo, jog po šio incidento taip pat kreipėsi į įmonę "Klaipėdos vanduo", kad būtų nutiesta atskira tiekimo linija jo įstaigai, tačiau tai gali užtrukti ne vieną mėnesį.
"Anksčiau nesikreipiau, nes nekildavo problemų. Pirmąkart vanduo buvo atjungtas prieš porą mėnesių. Kavinėje vyko vestuvės. Kaimynai gerai žino, kiek ir kada turiu klientų. Prieš savaitgalį, kai turi būti banketas, visada pradingsta vanduo", – prisiminė verslininkas.
Išeitis – vienintelė
Bendrovės "Klaipėdos vanduo" Klientų aptarnavimo skyriaus viršininkė Janina Grunovienė neslėpė, kad su tokiu konfliktu tarp įmonių dar nebuvo susidūrusi.
"Nežinome, ką daryti. Nesame patyrę tokių situacijų. Būna, kad konfliktų kyla nuosavuose namuose, bet kad tarp įmonių – retenybė", – komentavo J.Grunovienė.
Pasak viršininkės, šiam namui vanduo bus įjungtas, kai tik bus sumokėta už paslaugas. Vakar atsiskaityta dar nebuvo.
Sąskaitas už vandenį pagal sutartį I.Šapranauskienė turi apmokėti per 10 dienų. Neatsiskaičius įmonė "Klaipėdos vanduo" nutraukti paslaugos tiekimą gali po 30 dienų. Šiuo atveju vanduo buvo atjungtas praėjus 60 dienų.
J.Grunovienė pabrėžė, jog vienintelė išeitis iš šios situacijos – R.Brezgiui nusitiesti savo įvadą ir tapti atskiru abonentu.
Pokyčiai: kavinei išjungus vandenį, R.Brezgys suskubo domėtis, kaip atsiskirti nuo kaimynės vandentiekio linijos.
Naujausi komentarai