Šiais metais savo rankų darbu Igoris nusprendė pradžiuginti ir savo kaimynus. Palikęs vartus atvirus, gyventojas kviečia sniego namą apžiūrėti iš arčiau.
"Šiemet iglus išėjo didesnis, nes sniego buvo daugiau. Planavau keturių metrų aukščio sniego senį sulipdyti, bet sniego teužteko 2,4 m aukščio seniui", – pasakojo kalotiškis.
Statydamas būstą, vyras panaudojo visą kieme buvusį sniegą. Sniego namą kalotiškis statė penkias dienas, per dieną tam skirdamas po dvi ar tris valandas.
Kupolo formos iglus statomas iš suspausto sniego ar ledo blokų. Vyras nuotraukose užfiksavo visą statybų procesą.
"Nuotraukose matyti virbai, jų man prireikė, kad žinočiau tikslų sienos storį. Suspausto sniego luitai dedami spirale. Sudėtingiausia yra teisingai suformuoti kupolo viršūnę. Procesui reikėjo vidutinio tankumo sniego. Netinka visiškai sausas ir labai šlapias sniegas", – pasakojo Igoris.
Tačiau per visas statybas pajūryje krito sausas sniegas.
Šiemet norisi pasidžiaugti kūriniu plačiau, todėl ir vartų nedariau.
"Bet man vis tiek pavyko. Pastovėję luitai susispaudė. Iglus yra keturių metrų skersmens, o viduje – 1,5 metro aukščio patalpa. Jis statomas taip, kad išėjimas būtų žemiau grindų lygio. To reikia tam, kad vyktų vėdinimas, tačiau būtų išlaikoma ir termoizoliacija. Tačiau aš dariau paprasčiau, grindų lygis vienodas", – pasakojo vyras.
Pasak Igorio, tokiame name net mažas šviesos šaltinis teikia stiprią šviesą, nes ji atsispindi.
"Tokiame name, kūrenant nedidelę ugnelę, būna šilta, gali būti iki 20 laipsnių šilumos. Šilumai eskimai anksčiau naudodavo vėplio taukus. Dabar jau naudojamos krosnelės", – patikino gyventojas.
Sniego namas, šildomas iš vidaus, tvirtėja, nes sniegas ledėja. Ant grindų ir ant sienų eskimai kloja kailius.
Igoris jau ne pirmus metus stato namelį iš sniego, o jo kiemas sulaukia kaimynų dėmesio.
"Šiemet norisi pasidžiaugti kūriniu plačiau, todėl ir vartų nedariau. Kviečiu apžiūrėti, juk tiek laiko stačiau", – šypsojosi vyras.
Naujausi komentarai