Per karantiną bėdos dėl mašinų: kiemai – sausakimši, kyla dilemos dėl rinkliavų

Tęsiantis karantinui aštriai iškilo automobilių statymo ir vietinės rinkliavos už jų stovėjimą problema. Pasigirdo siūlymų šiuo laikotarpiu rinkliavos visai neberinkti. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas tai vertina kaip savotišką politikavimą ir perdėtą kai kurių politikų "dosnumą maro metu".

Prašo nerinkti rinkliavos

Į Klaipėdos merą kreipėsi miesto tarybos narė Nina Puteikienė, prašydama priimti būtinus karantino laikotarpiui sprendimus.

Politikė siūlo per karantiną nerinkti vietinės rinkliavos už automobilio stovėjimą Klaipėdos mieste.

"Taip pat pakeisti Viešosios tvarkos skyriaus nuostatus ir funkcijas, performuojant skyriaus darbą į pagalbos rizikos grupėms, karantinuojamiems asmenims ir kitoms būtinoms karantino meto funkcijoms", – savo kreipimesi rašė N.Puteikienė.

Klaipėdos meras V.Grubliauskas apie galimybę šiuo laikotarpiu neberinkti vietinės rinkliavos neatsakė nieko konkretaus.

Tik pabrėžė, kad tam reikalingas miesto tarybos sprendimas. Ir šioje situacijoje esą reikia kalbėti ne apie vienos rinkliavos stabdymą kažkuriam laikotarpiui, bet apie priemonių paketą iš miesto, kuris "kiek įmanoma amortizuotų šias dramatiškas pasekmes", pusės.

"Tai turėtų būti adekvačios priemonės, bet ne politinis dosnumas maro metu. Mes stengsimės šiuos dalykus spręsti kompleksiškai, juolab sulaukėme daugybės prašymų iš bendrovių ir bendrijų dėl įvairių mokesčių mažinimo, laikino stabdymo. Į šį reikalą žiūrėsime operatyviai, kompleksiškai ir adekvačiai", – pabrėžė V.Grubliauskas.

Daugiabučių kiemai – sausakimši

Karantino laikotarpiu miestiečiams aktualu ne tik vietinės rinkliavos stabdymas, bet ir automobilių statymas miegamuosiuose rajonuose. Šios problemos tapo akivaizdžios paskelbus karantiną.

Daugeliu atvejų klaipėdiečiai ne savo valia net priversti pažeidinėti Kelių eismo taisykles.

"Parvažiuodavome vakare iš darbo savo automobiliu ir palikdavome jį gatvėje, nes nuo 17 iki 8 val. ryto juos galima ten palikti. Dabar ką daryti? Daugybė žmonių nedirba, vadinasi, ir niekur nevažiuoja, bet gatvėje laikyti automobilių nebegali, nes tai draudžia kelio ženklai. O kiemai užkišti. Ką mums daryti?" – klausė pietinėje miesto dalyje gyvenantis klaipėdietis.

Žmogus svarstė, kad dabar, esant karantinui, miesto valdžia galėtų leisti mašinas palikti ir gatvėse, nepaisant kelio ženklų. Juolab dabar ten automobilių judėjimas labai menkas.

Tokia situacija susiklostė miegamuosiuose rajonuose – Smiltelės, Mogiliovo ir kitose gatvėse.

"Dabar yra bėda. Neaišku, kur tą mašiną pastatyti. Būtų labai humaniška, jei mums leistų jas laikyti gatvėje, nepaisant draudžiančių ženklų. Juk gatvėse nėra jokio judėjimo. Tos mūsų mašinos niekam netrukdo", – kalbėjo klaipėdietis.

Kontrolieriai užmerks akis?

Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis pripažino, kad paskelbus karantiną atsirado daug dalykų, kurie anksčiau nebuvo numatyti.

"Mes priėmėme sprendimą vadovautis žmogiškumo kriterijais ir į tokius pažeidimus šiuo laikotarpiu užmerkti akis. Svarbiausia, kad nebūtų užstatyti keliai specialiajam transportui – greitosioms, gaisrinėms, policijai. Į pietinę miesto dalį nelįsime", – sakė S.Valiulis.

Esamų draudžiamųjų kelio ženklų pašalinti neketinama, bet vairuotojai, pastatę automobilius, kur įprastomis sąlygomis statyti negalima, baudžiami nebus.

Vis dėlto, pasak administracijos vadovų, žmonės, nepaisant karantino, privalo laikytis Kelių eismo taisyklių. Tačiau kaip tai padaryti, nepaaiškino.

Neoficialiais duomenimis, patikrinimų skaičius bus mažinamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Sėdžiu tyliai karantine... Pritūkau duonos. Išeinu, ogi 2 lapeliai baudos! Jo ma jo! Taip, pražioplinau prasitęsti stovėjimo leidimą prie savo namų... Vieną spėjau susimokėti, kitas pavėluotas... Užpildžiau prašymą nuotoliniu būdu gauti tą leidimą, kol kas tyla, nes savaitgalis... Pasprinkit...

Tijo

Tijo portretas
Vieštvarkiai paspringsit visi,puota jums dabar...

Ash

Ash portretas
Nebegaliu Puteikienės klausyt. Apima svetimos gėdos jausmas. Eitų padėti, kažką keistų.... Tas pastovus niekinimas visų. Kokį š... malą patys. Ta jų partija.... Tikslas - valdžia ir stabdyti viską. Lazda turi 2 galus!
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių