Karatė čempionė D. Mačiūtė: stengiuosi auginti asmenybes

Klaipėdietė Diana Mačiūtė – karatė kiokušin klubo „Okinava“ prezidentė, pirmoji moteris Lietuvos istorijoje, apsigynusi 5 DAN. Ji – ir pasaulio, ir Europos čempionė, karatė sporto šaka užsiimanti jau per 30 metų. Praeiti metai pačiai Dianai ir jos auklėtiniams buvo itin sėkmingi, nepaisant karantino ribojimų.

„Pandemija kaip tik mus mobilizavo ir pastūmėjo veikti. Kadangi stengiuosi niekada nesustoti ir ieškau sprendimo iš visų situacijų, per karantiną pamačiau netgi daugiau galimybių, prisigalvodavome įvairių veiklų“, – kalbėjo trenerė.

Sportininkė neslėpė, kad treniruotėms pradžioje labai pagelbėjo socialiniai tinklai, tad ryšių ji su savo auklėtiniais nenutraukė net tada, kai gyvai susitikti buvo draudžiama.

„Pradžioje treniruotės buvo nuotolinės, paskui, kai jau galėjome susirinkti po penkis, stengėmės vis dažniau ištrūkti į gamtą. Tos intensyvios treniruotės ir davė tuos rezultatus, kuriais džiaugėmės visus pernykščius metus“, – teigė D. Mačiūtė.

Buvo momentų, kai ir man norėjosi viską nutraukti, esu dėkinga mamai, kuri nuo to sulaikė.

Daugiau nei 25 metus veikiantis sporto klubas „Okinava“, kurio prezidentė yra Diana, vienija per 250 narių, tačiau, kaip juokauja pati trenerė, įskaičiavus ir sportininkų artimųjų palaikymo komandą, klubo gerbėjų yra kur kas daugiau.

Kalbėdama apie savo auklėtinius, kurių išugdė labai daug, Diana neišskyrė nė vieno, net ir tų, kurie jau nebesportuoja.

„Žinau, kad jie daug iš manęs išmoko – pagarbos kitam žmogui, išmoko, kad būtina tobulėti. Kartais net ne rezultatai svarbu, pirmiausia stengiuosi auginti asmenybes. Džiugina, kad mano mokiniai jau ir patys tapo puikiais mokytojais“, – kalbėjo tituluota trenerė.

Diana tikino, kad gyvenime būna ne tik pergalės, bet ir pralaimėjimai, tačiau jai tai nėra nesėkmės, o tik impulsas dar labiau pasitempti.

„Buvo momentų, kai ir man norėjosi viską nutraukti, esu dėkinga mamai, kuri nuo to sulaikė. Visiems būna sunkių dienų, tai yra normalu, bet kai žinai savo kelią, eini tuo keliu, nes turi tikslą. Ir vaikams tą patį kalbu, suklupti bet kas gali, tačiau vis tiek turime stotis ir eiti. Mane į šį sportą pastūmėjo būtent mama. Prieš kokius 30 metų reikėjo, kad mergaitė būtų stipri ir mokėtų apsiginti, dabar reikia kitko – būti pasitikinčiam savimi, turėti stiprų ir sveiką kūną bei sielą“, – pabrėžė D. Mačiūtė.

Pernykštis asmeninis Dianos pasiekimas – juodasis diržas 5 DAN, kurio savininkui keliami labai dideli reikalavimai, tarp jų – būtina išauginti čempionų.

„Juk metai bėga, kūnas nejaunėja, bet užsispyrimas padėjo. Esu pirmoji moteris Lietuvoje, kuri išsilaikiau juodą diržą“, – pasakojo D. Mačiūtė.

Dėl šio diržo Dianai teko kautis kontaktinėje kovoje, kur nebuvo paisoma nei lyties, nei amžiaus, nei svorio kategorijos.

„Siela tvirta, o kūnas užgrūdintas. Juk pats žmogus gali nusiteikti, ar jis bijo, ar jaučia skausmą. Pasiruošiau kovai ir nebuvo skirtumo, kas bus priešininkas. Esu lengvo svorio kategorijos, o rungiausi su vyrais, nuo kurių tarsi nuo sienos atšokdavau. Tada teko griebtis kitos strategijos, teko daugiau bėgioti, priešininką į tai įvelti. Tokiais atvejais laimi gudresnis“, – šypsojosi Diana.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių