Uostamiesčio verslininkų kare dėl lavonų – seklių šūviai

Į laidojimo įmonių konkurencines kovas įsigilinę pareigūnai ėmėsi ryžtingų veiksmų. Tą pačią dieną, kai STT sulaikė korupcija įtariamą teismo medicinos ekspertą, policininkai į areštinę uždarė dar keturis vyrus, susijusius su ritualinių paslaugų teikimu.

Į laidojimo įmonių konkurencines kovas įsigilinę pareigūnai ėmėsi ryžtingų veiksmų. Tą pačią dieną, kai STT sulaikė korupcija įtariamą teismo medicinos ekspertą, policininkai į areštinę uždarė dar keturis vyrus, susijusius su ritualinių paslaugų teikimu.

Pareigūnai lankėsi dukart

Antradienį ligoninių miestelio pakraštyje į Valstybinės teismo medicinos tarnybos patalpas užgriuvo ne tik Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, sulaikę teismo medicinos ekspertą Vidmantą Armoną, kurį įtarė korupcija.

Po poros valandų čia sukinėjosi ir Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) pareigūnai. Jie vartė tarnybos dokumentus bei klausinėjo apie Valdo Čeponio ritualinių paslaugų įmonei "Amžiaus vartai" priklausiusių automobilių padegimus.

Netrukus pasklido žinia, kad policininkai sulaikė ir ritualinių paslaugų teikimu jau daug metų besiverčiantį Liudą Statkų, jo sugyventinės sūnų bei dar du su šiuo verslininku susijusius vyrus.

Tapo žinoma, kad policininkai tiria ne tik V.Čeponio mašinų padegimo atvejus, bet gilinasi ir į kitus nusikalstamus laidojimo verslo niuansus.

Tądien velionių bei gyvų nusikaltimų aukų tyrėjams kaito ausys, o galvose sukosi mintys – ar V.Armono sulaikymas gali būti susijęs su L.Statkaus bei jam artimų vyrų areštu.

Vienintelė teismo medicinos tarnybą ir L.Statkaus įmonę siejanti gija – šio verslininko sugyventinė, daug metų dirbanti tarnyboje.

Gali būti, kad STT ir ONTB pareigūnai tyrė skirtingus reikalus ir suderino tik įtariamųjų sulaikymo operacijų laiką, kad vieni kitiems nepakenktų.

Gali paaiškėti, kad šios bylos turi tam tikrų sąsajų.

Po skyrybų – padegimai

V.Čeponis ir L.Statkus prieš penkerius metus buvo verslo partneriai, tačiau jų keliai išsiskyrė ir vyrai tapo konkurentais.

Po to, kai teismo medicinos tarnybos pastatas buvo renovuotas, verslininkams po jo stogu vietos neliko ir jie pradėjo ieškoti kitų būdų pirmi "pagauti" klientus.

Todėl šalia pastato atsirado V.Čeponio biuru tapęs vadinamasis kemperis ir L.Statkaus įmonės katafalkai.

Netrukus V.Čeponis pajuto, kad jam kenkiama fiziškai. Keliskart jis rado ant savo mikroautobuso nutrintą vieną reklamuojamo telefono numerio skaitmenį, kartą dingo mašinos valstybiniai numeriai.

Nors verslininkas nenutvėrė konkurento už rankos, kitų įtariamųjų – neturėjo.

Praėjo visai nedaug laiko ir V.Čeponio biuro mašina supleškėjo. Tąkart sudegė ir nemažai svarbių įmonės dokumentų.

Nukentėjusysis neslėpė manantis, kad tai padegimas, ir nedviprasmiškai užsiminė įtariantis artimiausius konkurentus.

Po metų sudegintas tos pačios įmonės "Fiat Ducato", kurį V.Čeponis naudojo tiems patiems tikslams, kaip ir kemperį.

Šių metų vasarį kažkas padegė apynaujį V.Čeponio mikroautobusą "Mercedes Benz", kuriame buvo karstas su įkapėmis.

130 tūkst. litų kainavęs automobilis sudegė visiškai. Per gaisrą apdegė ir Valstybinės teismo medicinos tarnybos pastatas. Išdužo 4 langai.

Sulaikė pagrindinį konkurentą

Didžiulių nuostolių po trečiojo padegimo patyręs V.Čeponis piktinosi pareigūnų bejėgiškumu. Konstatavę, jog visais trimis atvejais gaisrą sukėlė padegėjai, kaltininkų jie ilgą laiką nenustatė.

Be to, metų pradžioje keliskart buvo padegti vieno verslininko, gyvenančio Melnragėje, automobiliai.

Todėl uostamiesčio policijos vadai nusprendė abu tyrimus pavesti ONTT pareigūnams, nes teritorinio komisariato tyrėjų dantys šioms byloms buvo per silpni.

Finalinė V.Čeponio mašinų padegimų tyrimo stadija vainikuota užvakar, kai buvo sulaikyti įtariamieji.

Pagrindiniu įtariamuoju tapo L.Statkus, tačiau vykdytojai veikiausiai buvo kiti su juo susiję asmenys.

Tarp sulaikytųjų yra L.Statkaus sugyventinės sūnus Ignas Vasiliauskas. Pradėjęs duonai užsidirbti kasdamas kapo duobes, pastaruoju metu jis pats ėmėsi laidojimo verslo.

Kaip šis jaunas vyras susijęs su L.Statkui inkriminuojamais nusikaltimais, dar aiškinamasi.

Areštinėje porą naktų praleido dar du šioje byloje įtariami vyrai. Vienas jų anksčiau nuomojo L.Statkui patalpas.

Morgas – tarp namų

Arši konkurencinė kova nėra vienintelis ONTT pareigūnų tyrimo objektas. Juos sudomino ir L.Statkaus darbo ypatumai.

Daugelis laidojimo verslo atstovų žinojo, o vėliau suuodė ir pareigūnai, kad šis verslininkas šiaurinėje miesto dalyje išsinuomotose patalpose laikė ne tik įkapes bei kitus pardavimui skirtus laidojimo reikmenis, bet buvo įsirengęs morgą.

Mirusiųjų artimieji nė nenumanė, kad jų brangių žmonių kūnai buvo laikomi angare kažkur tarp gyvenamųjų namų.

Įtariama, kad čia ne tik laikyti mirusieji, bet ir atliktos manipuliacijos su kūnais. Išvalę žarnas, jų turinį čia dirbę žmonės naikindavo neturėdami tam sąlygų.

Higienos pasas mirusiųjų laikymui bei skrodimui šiai įmonei nebuvo išduotas.

Metė įtarimus sukčiavus

Panašu, kad pareigūnus bus sudominusi ir L.Statkaus veikla laidojant neatpažintus ar nepasiturinčius velionius.

Kasmet savivaldybė skelbia konkursą tokiai paslaugai atlikti ir skiria pinigų. Tad valstybinis užsakymas yra garantuotas uždarbis laidojimo verslo atstovams.

Aiškinamasi, ar L.Statkus nebus gavęs laidojimui skirtų pinigų ir savavališkai ėmęsis veiklos, kuri buvo visai kitos bendrovės darbas.

Įtariama, kad šis verslininkas sukčiavo, apgaule pasisavindamas valstybės lėšas – išmokas velioniams laidoti.

Šiandien Klaipėdos miesto apylinkės teismo veikiausiai bus prašoma leisti ilgesniam laikui suimti L.Statkų.

Tikriausiai kiti trys vyrai išeis į laisvę, bet jų veiksmai bus apriboti kitomis priemonėmis.

Gali būti, kad tiriant bylą įtariamųjų bus daugiau.

Buvo ne kartą sumuštas

Pastaruoju metu L.Statkaus pavardė kartkartėmis pasirodydavo miesto kriminalinių įvykių suvestinėje.

Kartą jis buvo sumuštas vyro, kuris pas jį dirbo. Šio verslo žinovai tikino, kad tai buvo kerštas už nesumokėtą atlygį.

Kartą verslininkas buvo sumuštas ir gyvenimo draugės. Šis įvykis traktuotas kaip smurtas artimoje aplinkoje.

Nuo mokyklos laikų L.Statkų pažįstantis V.Čeponis tikino, esą tai labai ūmaus būdo žmogus.

Šis vyras pagarsėjo prieš keletą metų, kai kremuoti vežamą velionį pakeliui perguldė iš brangaus karsto į pigų.

Neseniai jam pretenzijas pareiškė Airijoje nužudytos moters artimieji. Paėmęs pinigus už kūno parvežimą, jis išvyko velionės, tačiau jos nepargabeno.

Dėl to įvykio vėliau verslininkas aiškinosi teisme civilinio proceso tvarka.NAUJAUSI KOMENTARAI

stase

stase portretas
labai dziaugiuosi,kad tokia kaip V. Ceponio paslauga yra.As labai jiems dekinga,padejo man tikrai didelej bedoj,pargabeno mano tevelio kuna is ispanijos,darbuotojai labai nuosirdus ir paslaugus,is visos sirdies dekinga.gerai,kad dar tokiu zmoniu yra

asta-astyte

asta-astyte portretas
ar atkreipėte dėmesį, kad stakaus sugyventinė dirba toje pačioje tarnyboje su armonu, o ir jos sūnus vasilaiskas dirba su statkumi, o čeponis prie ko, todėl, kad buvo partneris ir nusibodo būti "chalujumi" s--statkus su sugyventine užsienius lanko, o anas pinigus uždirba... oi, tiesa- "nori susipykti su draugu - paskolink pinigų, ar pradėk bendrą verslą" :) o statkus turėjantis pasitikėjimą, kaip buvęs ekspertas (šudekspertas) daug kam akis užtemdė :D

asta-astyte

asta-astyte portretas
ar atkreipėte dėmesį, kad stakaus sugyventinė dirba toje pačioje tarnyboje su armonu, o ir jos sūnus vasilaiskas dirba su statkumi, o čeponis prie ko, todėl, kad buvo partneris ir nusibodo būti "chalujumi" s--statkus su sugyventine užsienius lanko, o anas pinigus uždirba... oi, tiesa- "nori susipykti su draugu - paskolink pinigų, ar pradėk bendrą verslą" :) o statkus turėjantis pasitikėjimą, kaip buvęs ekspertas (šudekspertas) daug kam akis užtemdė :D
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių