Sveiki. Mano nuomone butu, kad senojo turgaus aikštė išliktų kaip paveldas tu laiku kai buvo prekyba lauke. Suvaziuodavo ūkininkai, sodininkai. amatininkai..... Vykdavo didelė premyba, aikštė uzdavo nuo žmonių.
Rašinėlyje paminėti dviračių stovai. Jų labai trūksta miesto centre, prie parduotuvių, pašto, knygyno, vaistinės. Gal irgi kada sulauksim. Dabar tenka dviratį kaip arklį senais laikais rišti prie stulpo ar lietvamzdžio.
,,..atkurti seniau buvusius želdinius"..Tas Vaitkus tikrai skiriasi nuo buvusių tam poste asilų - žemaičių/ mužiku Ba tik žemaičiui užtenka už tvarto pamyšt paš**t /troboj paėst pamiegot o daugiau jam nieko nereik tuo labjau kažkokių medžių augalų aplinkos gamtos//Gal sakau šitas meras iš kokios Lietuvos didiku giminės kiles?
Stovi riebiu užpakaliu žydas ir pardavinėja burokas su actu. Šliaužia prostitutės iš Ukrainos žydės, ieško burokų: narkomanės žydės nusipirkt negali, narkomanėm po pusę metų šūdai pilve stovi. Reikia burokų. Reikia žydo turguj su burokais. Bet ar tai puošia Klaipėdą? Ar gali miestas tiek daug oto skirti žydų nevalims, šliuchoms ir pyderams?
Tiek Senajame, tiek Naujajame turguje reikia naujo šeimininko: betvarkė, nevalyvumas, netikrinama, kas pardavinėjama. Senajame jovalynas: senutės su šūdinom rankom supuvusių prieskoninių daržovių siūlo, žydas nususęs atsirioglinęs iš Šilalalės, kur iš jo niekas neperka, nes kas gi pirks iš žydo: šūdą įkiš ir dar apsinuodysi, stovi su pienu, supilstytu į suglamžytus nešvarius plastiko bambalius. Niekas ten netikrina, tokių produktų pavartoję žmonės neturi šansų ne[patekt pas medikus. Dar Senasis turgus turi narkotikų prekybos tašką su pavadinimu Biofarmacijos parduotuvė. Tokio bajerio nesitikėjau: eina žydai vienas po kito ir perka tiesiog nevaržomai pardavinėjamus narkotikus, sudėtus į maišiukus, kur nėra nei etikečių, nei ženklinimo, nieko. Eina tokios perkarusios iki 2 metrų peraugusios narkomanės, eina diedai, kuriems per 50 metų ir skubėdami užsiperka kvaišalų, nes jie nuo 2022 metų už dyką yra gavę pažaisti su Ukrainos žydėm-nepilnametėm prostitutėm ir privalo joms atvežt žolės.
Nebent dabar- ten visiškas chaosas. Tiesiog senasis turgus prarado savo statusą. Net gyventojai ten vis rečiau beižsuka- visi važiuoja į naująjį turgų. Užsieniečiai atėję apsidairo, pakraipo pečiais ir eina toliau. Visų miestų turgus - turi didelę reikšmę miestiečiams ir svečiams.Tad reikia labai gerai pagalvoti, kaip toji pertvarka turi įvykti ir kokie svarbiausi akcentai , būtini turgui atgaivinti, turėtų užimti centrinę dalį. Ten veikia ,gyventojų pamėgta , - savitarnos skalbykla, tuo tarpu privažiavimo prie jos - nėra. Kodėl?
Prekybos organizavimas..Lietuviai baigę vidurines mokyklas per nemažą konkursą (ar kyšius) stojo į aukštąsias kad įsigyt prekybos ir technologijos, prekių žinovo ar aptarnavimo, prekybos organizavimo specialybes..Tai ten yra sakoma kad pagrindinis dalykas pirkėjų orentavimas ir jų ,,auginimas"ugdant kuo didesnį poreikį ir įprotį T.y.kaip ir į kultūrinius renginius, taip į prekybos vietas žmonės turi būti pratinami ateiti nuolat.Pagrindinė taisyklė - jų negalima apvilt. Vieną kartą ateis-ras Nieką, antrą kartą - irgi,na o paskui gali šaukt nešaukęs jis į tą pusę net galvos nepasuks-jau turės tvirtą nuomonę. Ir prireiks nemažų pastangų, laiko, pinigų (reklamos ant reklamų) kad vėl jį patraukt..Nemanykit kad žmonės nieko nenori, jiems nieko nereikia. Ne. Jiems reikia.Tik jie nenori be reikalo gaišt laiką, o atėjus, nusivilt ir susierzint. Todėl šiandien turgus yra nususęs, parduotuvės tuščios, į renginius (su nedidelėm išimtim) sunku pritraukt dalyvių, ir žiūrovų, parodų niekas nelanko..
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)
(be temos)