Buvome įpratę, kad Kovo 8-ąją miestas pražysdavo tulpių žiedais. Labiausiai stebindavo policijos akcija, kai uniformuoti pareigūnai stabdydavo moterų vairuojamus automobilius ir išsigandusioms vairuotojoms įteikdavo tulpių.
Tai būdavo maloni, nors ir ne visų vienareikšmiškai vertinama staigmena.
Šiemet Kovo 8-oji bus kitokia.
"Komisariate gal ir pasveikinsime koleges kukliai, bet viešose erdvėse, kaip tai būdavo tradiciškai, gėlių neteiksime. Apsitarėme su policijos vadovais, kad karo Ukrainoje kontekste masiška šventė žmonėms nelabai suteiktų teigiamų emocijų, gali atsitikti net priešingai. Geriau neaudrinti visuomenės", – patikino Klaipėdos apskrities policijos viršininkas Alfonsas Motuzas.
Geriau neaudrinti visuomenės.
Karas, siaubiantis Ukrainą, verčia kitaip reaguoti į daugelį švenčių.
Prieš siaubingą broliškos tautos nelaimę nublanko šių metų Užgavėnės, mėlyna ir geltona spalvomis nusidažė Kazimierinės ir tradicinės Kaziuko mugės.
Panašu, kad nauji akcentai skambės ir Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.
Socialiniuose tinkluose sklinda idėja Kovo 8-ąją minėti, kaip tarptautinę solidarumo su Ukrainos moterimis dieną.
Lietuvoje Kovo 8-oji, Tarptautinė moterų solidarumo diena, – įtraukta į atmintinų dienų sąrašą, kuriame įrašytos 72 tokios dienos.
Kovo 8-osios klausimu visuomenės nuomonė – labai nevienoda.
Vieni tikina, kad didžiausios pagarbos vertos motinos, todėl Lietuvoje pirmasis gegužės sekmadienis minimas kaip Motinos diena.
Kiti tikina, kad ne tik motinos vertos pagarbos ir akcentuoja moterų, kovojančių už lygias teises su vyrais, šventės aspektą ir ragina minėti šią dieną paminint moterų nuopelnus visose gyvenimo sferose.
Naujausi komentarai