Uostamiesčio gyventojai užsidirba nestokodami fantazijos. Šiuo metu populiarėja nauja paslauga, galinti tapti išsigelbėjimu itin užimtiems keturkojų augintojams – šunų vedžiojimas. Vos už kelis eurus tokių paslaugų teikėjai žada ne tik pavedžioti augintinį, bet su juo ir pažaisti. Vis dėlto, klaipėdiečiai imasi ir dar įdomesnių veiklų, pavyzdžiui, trūklių lervų gaudymas.
Šiuo metu socialiniuose tinkluose susikūrusiose uostamiesčio bei aplinkinių rajonų keturkojų augintojų grupėse vis dažniau siūloma nauja paslauga – šunų vedžiojimas.
Šios paslaugos teikėjai paprastai už porą ar trejetą eurų siūlosi ne tik reguliariai pavedžioti klaipėdiečių keturkojus, bet ir pažaisti ar išmokyti svarbiausių komandų.
Pastebima, kad dažniausiai tokias paslaugas siūlo moksleiviai arba pirmųjų kursų studentai, kuriems tokia veikla tampa papildomu uždarbiu.
Vis dėlto, specialistų teigimu, norint verstis tokia ar panašia veikla, vertėtų turėti tam reikiamus dokumentus.
Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorės Editos Cibienės teigimu, tokiai veiklai verslo liudijimo numatyta nėra, todėl šunų vedžiojimo paslaugas gyventojai gali teikti įregistravę individualią veiklą pagal pažymą.
Vykdant individualią veiklą pagal pažymą mokamas gyventojų pajamų mokestis, privalomojo sveikatos draudimo įmokos ir valstybinio socialinio draudimo įmokos.
Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, sausį individualią veiklą pagal pažymą uostamiestyje buvo įregistravę daugiau nei 5 tūkst. gyventojų.
„Kita dalis renkasi veiklą su verslo liudijimais – šiemet įvairioms veikloms verslo liudijimus yra įsigiję apie 2200 gyventojų“, – paaiškino E.Cibienė.
Tarp įdomesnių veiklų, kurias renkasi pavieniai klaipėdiečiai ir įsigyja verslo liudijimus – naminių gyvūnėlių kirpimas, žvejybos reikmenų gamyba ir trūklių lervų gaudymas, krosnių, kaminų ir židinių valymas, meno kūrinių restauravimas, kilimų ir kiliminių gaminių taisymas.
Uostamiestyje nustatytas pajamų mokestis 2016 m. įsigyjant verslo liudijimus svyruoja nuo 1 iki 585 eurų.
Vykdant neregistruotą veiklą yra taikoma administracinė atsakomybė ir gresia bauda nuo 144 iki 289 eurų, o pakartotinai prasižengus, bauda didėja.
Gyventojai, įregistravę individualią veiklą, pasibaigus mokestiniam laikotarpiui iki šių metų gegužės 1 d. turi pateikti metinę pajamų deklaraciją už praėjusį mokestinį laikotarpį ir joje deklaruoti visas praėjusio mokestinio laikotarpio pajamas ir apskaičiuotą pajamų mokestį.
Naujausi komentarai