Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdiečiai kyla prieš „Nuarą“

2016-08-20 13:02

Šeštadienį Klaipėdoje surengtas mitingas dėl beglobių gyvūnų laikymo sąlygų užtikrinimo. Saujelė susirinkusių gyvūnų mylėtojų linksniavo įmonės „Nuaras“ pavadinimą. Klaipėdiečiai pripažino nuogąstaujantys dėl to, kaip nuo šiol teks gyventi beglobiams gyvūnams ir reikalavo, kad šios įmonės veiklą kontroliuojančios institucijos dirbtų akyliau.

Gyvūnų mylėtojų piketas

Nerimsta aistros

Uostamiestyje nerimsta aistros dėl pokyčių beglobių gyvūnų priežiūros srityje. Klaipėdos savivaldybės skelbtą konkursą tokioms paslaugoms teikti jau prieš kurį laiką laimėjo mažiausią paslaugų kainą pasiūliusi gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba „Nuaras“.

Pastaruosius trejus metus uostamiesčio beglobiais gyvūnais rūpinosi viešoji įstaiga „Būk mano draugas“.

Gyvūnų mylėtojai nepasitenkinimą pasikeitusia situacija pradėjo reikšti vos tik sužinoję apie pokyčius, o šeštadienį priešpiet susirinko į mitingą. Maždaug pora dešimčių mitingo dalyvių negailėjo karčių žodžių „Nuarui“.

Įtarimų kelia kainos

Gyventojai abejojo, ar iš tiesų „Nuaras“ jam patikėtus darbus pajėgs atlikti taip, kaip tikimasi ir numatoma su savivaldybe sudarytoje sutartyje.

„Ar mažiausia kaina tikrai gali užtikrinti paslaugų kokybę? Juk kalbame ne apie baldus ar buitinę techniką, o apie gyvybes“, – pabrėžė viena mitingo organizatorių Reda Gaudiešienė.

Pašnekovė pasakojo prieš kurį laiką iš anonimo gavusi 2006-aisiais išrašytas sąskaitas už „Nuaro“ paslaugų teikimą. Anot jos, jau tų metų dokumentuose matyti, kad gyvūnų priežiūra, utilizacija, karantinavimas bei kiti su beglobių gyvūnų priežiūra susiję darbai kainuoja daugiau nei numatoma dabar.

„Pagal šių metų sutartį – kainos kur kas mažesnės. Gyvūno eutanazijai skiriama 2,42 euro. Kokiais būdais visa tai bus vykdoma?“ – klausė R.Gaudiešienė.

Viena minitingo organizatorių įtarė, kad ateityje „Nuaro“ teikiamų paslaugų kaina augs ir miestui teks mokėti kur kas daugiau pinigų nei bendrovė žadėjo dalyvaudama konkurse.

Kritikavo laikymo sąlygas

Priekaištų mitingavusieji turėti ne tik dėl numatomų paslaugų teikimo kainų, dabartiniai uostamiesčio beglobių gyvūnų prižiūrėtojai kaltinti ir tuo, jog neužtikrina tinkamų gyvūnų laikymo sąlygų.

„Viename voljere, kuriame galėtų būti laikomi du gyvūnai, yra laikomi po penkis ar aštuonis. Jie turi tik po vieną indelį ėdalui ir lakimui. Žinome, kad gamtoje yra hierarchija – prie maisto prieina stipresnieji, o silpnesnieji nepaėda“, – aiškino pašnekovė.

Anot R.Gaudiešienės, gyvūnų prižiūrėtojai turėtų užtikrinti ir tai, kad vėstant orams priglaustieji nešaltų ir turėtų tinkamus guolius, o „Nuare“ gyvūnai esą miega tiesiog ant jiems numestų palečių.

Tiesa, mitingo organizatorė pripažino, kad į įmonės teritoriją gali pažvelgti tik per ją juosiančią tvorą, mat „Nuaro“ atstovai į vidų jos neįleidžia.

„Manęs neįleidžia, nes aš žinau, ką reikia tikrinti ir į ką žiūrėti“, – teigė R.Gaudiešienė.

Pasigenda viešumo

Kita mitingo organizatorė Lina Ciunienė teigė, kad tai, jog „Nuaras“ neužtikrina tinkamų gyvūnų laikymo sąlygų, nėra paslaptis. Anot jos, gyventojai, kurie ten apsilanko, neretai parveža tai įrodančių fotografijų.

„Kai rūpinosi „Būk mano draugas“, buvo kur kas geriau. Ten gyvūnai tik gydomi ir dovanojami. Platinamos jų nuotraukos, atsiradimo ten istorijos, charakteriai. Informacijos yra labai daug, jų niekas ten nežudo“, – dėstė L.Ciunienė ir pridūrė, kad „Nuaro“ veikloje tokio viešumo pasigendama.

Anot jos, nėra skirtumo, kas prižiūrės be namų likusius keturkojus, tačiau svarbiausia, kad būtų užtikrinamos tinkamos jų gyvenimo sąlygos.

Parengė rezoliuciją

Šeštadienį surengtu mitingu, anot organizatorių, siekta atkreipti žmonių dėmesį į regimas problemas. Klaipėdiečiai kviesti pasirašyti po rezoliucija, adresuojama ne tik miesto, bet ir aukščiausiems šalies vadovams.

Rezoliucijoje reikalaujama, kad Klaipėdos savivaldybė tikrintų ir užtikrintų su „Nuaru“ sudarytos sutarties sąlygų laikymąsi, būtų laikomasi viešumo principų ir visuomenė būtų informuojama apie įmonėje vykstančius procesus, o Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikrintų ir kontroliuotų, ar laikomasi beglobių gyvūnų gerovę reglamentuojančių teisės aktų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų