Klaipėdiečiai naudojosi proga apžiūrėti karinę techniką: ant tankų lipo ne tik vaikai

Šeštadienio vidurdienį, dar prieš prapliumpant lietui, klaipėdiečiai rinkosi į aikštelę Taikos prospekte, kitapus gatvės nuo prekybos centro „Akropolis“. Čia Klaipėdoje vykstančių karinių pratybų ,,Stiprus Grifonas 2021“ dalyviai demonstravo savo techniką ir ginkluotę.

Netoli judrios gatvės išdėstę savo techniką kariškiai sulaukė didelio civilių susidomėjimo.

Čia buvo eksponuojama JAV rotacinių pajėgų Europoje 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono tankas „Abrams M1A2“ ir pėstininkų kovos mašina „Bradley M2A3“, Lietuvos kariuomenės ir Sąjungininkų naudojami šarvuočiai, visureigiai, haubicos, minosvaidžiai, artimo nuotolio oro gynybos ir prieštankinės sistemos bei kita karinė technika ir ginkluotė.

Emocingieji portugalai kvietė įlipti į karinį automobilį, noriai fotografavosi su vaikais ir visi kariai atsakinėjo į klausimus.

Smalsiausi buvo berniukai ir suaugę vyrai. Kiek toli gali nuskristi iššautas šaudmuo, kiek kainuoja tankas, ar jis gali išvažiuoti patekęs į purvyną, kiek karių telpa į šarvuotį ir daugybę kitų dalykų klausinėję smalsuoliai kalbino užsieniečius anglų kalba ir džiaugėsi išgirdę geranoriškai bendraujančius mūsų karius.

Jie leido lipti ant tankų bei šarvuočių, žiūrėti į taikinius, patirti, ką jaučia kariai, vairuojantys tokią galingą techniką.

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ G9 psichologinių operacijų karininkas Andrius Šakalis teigė, kad karius nustebino klaipėdiečių žingeidumas ir smalsumas.

„Kolegos iš kitų šalių labai noriai siūlė, kokius savo technikos vienetus galima būtų pateikti apžiūrai. Labai mielai atsiliepė į tokį pasiūlymą portugalai, nes jie kasmet tampa Klaipėdoje dislokuotų dalinių dalimi. Jie labai mielai dalyvauja mūsų renginiuose“, – sakė A. Šakalis.

Apie 12.30 prapliupęs lietus šiek tiek prasklaidė smalsuolių būrį. Galbūt apniukęs dangus sutrukdė pamatyti NATO oro policijos misiją atliekančius Ispanijos karališkųjų karinių oro pajėgų naikintuvus „Eurofighter Typhoon“ ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnius „Dauphin“. Numatytu metu jie virš karinės technikos ekspozicijos nepasirodė, galbūt tuo metu turėjo svarbesnių darbų.

Mažieji ne tik galėjo kabarotis ant technikos, bet ir užtaisyti patrankas.

Pasiilgę viešų renginių klaipėdiečiai skubėjo kariškiams pasisakyti, kad yra saugūs dėl koronaviruso, buvo pasirengę rodyti Galimybių pasus. Atviroje erdvėje surengę parodą pratybų dalyviai konsultavosi su Visuomenės sveikatos centro specialistais, kaip užtikrinti civilių saugumą, todėl pradžioje visi norintys apžiūrėti karinę techniką registravosi. Vėliau lietus permerkė popieriaus lapus, o ir žmonių eilė sutirpo.

Kariškiai ketino savo ekspoziciją rodyti iki 16 valandos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pranas Pričkus

Pranas Pričkus portretas
Mano leksikone "apsišikau" nėra. Pats esi bailys, rašinėji kitų vardais, bijai dienos šviesos. Deja ji išauš.

Darius

Darius portretas
Labai simboliška - tanko "puška" buvo atsukta tiesiai į buvusį KGB pastatą...

pranas pričkus

pranas pričkus portretas
užlipau ant tanko ir apsišikau iš baimės
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių